Priestor pre súpera: LFC už Ligu majstrov nedá, je neskoro

Cez víkend nás čaká Southampton, tak sa poďme pobaviť o Lige majstrov i ambíciách Saints. S fanúšikom Sotonu, ktorý mu drukuje už 20 rokov.

Premier League 20/21 (8.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Southampton FC 21.15


kto s kým: 7. vs 15.
rozhodca: Kevin Friend
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Karol Vosádko je fanda anglického futbalu z Plzne. Tento rok sú to už dve dekády, čo ale českú hrudu zamenil za Anglicko. Konkrétne jeho juh. Poďme si dať teraz pohodový rozhovor pred sobotňajším (8.5.) zápasom Premier League.

Ako si sa dostal k Southamptonu?

Začnem trochu viac zoširoka. Som síce rodák z Plzne, kde som aj do 6 rokov býval, ale môžem povedať, že som vyrastal na Slovensku v Banskej Bystrici. Logicky je preto moja slovenčina lepšia ako čeština, aj keď zasa, do Plzne som často jazdil za starými rodičmi. Každé prázdniny som strávil u nich. Česko i Slovensko mám veľmi rád, o to viac ma mrzí, že je v oboch krajinách aktuálne situácia aká je, že sa viac neposunuli smerom na západ.

To je ale iná debata, poďme späť k Southamptonu. Ako si sa dostal k fandeniu The Saints.

Jasné, nechcel som príliš zachádzať 🙂 Ako 17-ročný som sa vďaka rodičom dostal na školu do Brightonu. Prioritne kvôli angličtine a tiež tomu, aby som mal lepší život, pričom za lepší život naši považovali život na západe.

Otec mal dobré kontakty s obchodnými partnermi v Anglicku, a tak som sa ešte ako tínedžer dostal do Brightonu. Ak by si niekto myslel, že mi tam zaplatil neviem aké drahé bývanie, tak je na omyle. Šiel som do rodiny sesternice jedného z jeho kolegov s tým, že si musím sám platiť nájom. Dohoda bola taká, že pol roka to bude na otcovi, ale keď dovŕšim osemnástiny, tak už to bude na mne. Mal som teda pol roka na to, aby som sa naučil reč.

Popri škole som potom umýval riad v jednej z reštaurácii a cez víkend chodil zbierať odpadky pre jednu ekopoločnosť. Rodičia zistili, že som vytrvalý, sebestačný a zodpovedný, a tak som sa po škole mohol reálne zamestnať v otcovej firme.

Rozprávaš zaujímavo, ale stále si nezodpovedal otázku … 🙂

Z Brightonu to je do Southamptonu tak 2 hodiny autom, navyše som mal odmalička rád futbal, a keď som už bol v Anglicku, tak bolo ľahké prepadnúť fanúšikovstvu.

Brighton je ale priamym rivalom Southamptonu…

Teraz, keď sú oba tímy v Premier League áno, ale predtým to tak nebolo, alebo aspoň ja som to tak nevnímal. Otec ma ako vďaku za dobre odvedenú prácu zobral na domáci zápas Southamptonu a postupom času som si ho naozaj zamiloval. Aktuálne už vyše 10 rokov žijem práve v Southamptone, takže je rozhodnuté.

Thiago (vľavo) v súboji s Ingsom. januárový duel vyhral na Stz. Mary´s Soton 1:0 práve gólom bývalého útočníka The Reds. (foto: Twitter)

Máme na to na Anfielde uspieť

Prejdime k sobote a vzájomnému duelu LFC – Soton. Hrá sa na Anfielde, oba tímy majú hneď niekoľko absencií, ako to teda vidíš?

Chýba nám hneď niekoľko kvalitných opôr. Nemal by hrať Romeu, out je aj Danny Ings, Minamino tiež nemôže nastúpiť, keďže je kmeňovým hráčom Liverpoolu. No, bude to zaujímavé.

Myslím ale, že by sme si z Anfieldu mohli čo to odviezť.

Napríklad výprask? 😉

To nepredpokladám, však je všeobecne známe, že LFC to  v tejto sezóne smerom dopredu riadne hapruje.

Bod či 3 sú oveľa reálnejšie.

Liverpool ešte má teoretickú šancu na Ligu majstrov, o čo ale aktuálne hrá Southampton, ktorý síce potrebuje 2 body na ligovú definitívu, ale úprimne, pri takto nastavenej situácii sa nedá reálne myslieť na to, že by vypadol. 

Je to prestížny duel, Anfield aj bez divákov je prestížne miesto. A keď si tiež myslím, že už nevypadneme, prečo len teoretizovať o tom či onom, ako to, že si Premier League zahráme aj v ďalšej sezóne potvrdiť práve v Liverpoole? 🙂

Aký máš teda tip? 

Optimistických 2:1 pre nás.

To by znamenalo, že Liverpool si definitívne v LM 2021/22 nezahrá…

Myslím, že Kloppov tím už Ligu majstrov neuhrá. Šancu premárnil skôr. Začiatok roka 2021 mal hrozný, stratil body vlastne s kýmkoľvek. OK, aj kvôli zraneniam a iným veciam, ale myslím, že sa už do LM nedostane.

Rickie Lambert (foto: Twitter)

Lambert, fanúšikovia a Hasenhüttl

Aký je tvoj obľúbený hráč? 

Ward-Prowse. Ten je môj úplne najobľúbenejší. Ale mám rád aj nášho bývalého hráča Højbjerga, ktorý už hráva za Tottenham.

No a ako futbalový fanúšik obdivujem aj Messiho, Mbappého, Iniestu, pred časom som mal veľmi rád Zidana, Ronaldinha, ale aj hráčov ako Shearer, ktorý kariéru rozbehol práve v Sotone, Le Tissier, čo je naša asi najväčšia legenda či Rickieho Lamberta.

Rickie hrával aj v Liverpoole a bola to doba, kedy The Reds boli aspoň o level nižšie a aj tak sa v ňom nepresadil…

To sa stáva. Ja mám Lamberta veľmi rád. Urobil veľmi veľa dobrého pre Southampton, ako kapitán bol vzorom pre mnohých spoluhráčov i fans. Mám na neho len dobré spomienky a celkom chápem aj jeho prestup do Liverpoolu, ve%d sa vracal domov, navyše to mal byť veľký príbeh o návrate strateného syna.

Vyber hráča z aktuálneho kádra LFC, ktorého obdivuješ…

Páči sa mi van Dijk:) Nielen preto, že časť kariéry strávil aj na St. Mary´s. Rovnako tak aj Mané. Ten bol už aj u nás priam božský! Na druhej strane je ale ľahké pozrieť sa na káder Liverpoolu a vybrať si odtiaľ pokojne aj 15 hráčov. Však sa bavíme o úplnej futbalovej špičke.

V tejto sezóne to ale tak nevyzerá a je veľa fans, ktorí by najradšej polovicu tímu v lete vykopala z klubu…

To sme my fanúšikovia. Myslíme si, že futbalisti sú nadľudia, ktorí si nemôžu vybrať slabé chvíle. U nás bol napr. Danny Ings v minulej a predminulej sezóne úžasný – normálne som sa čudoval, že nehrá vo väčšom klube. Dal veľa gólov, veľa ich pripravil, bol neustálym nebezpečenstvom pre súperove obrany. V tejto sezóne už nemá také štatistiky a z radov našich fans sa ozývajú reči, ako už na to nemá, ako potrebujeme iného útočníka.

Úsmevné ale na tom je, že v 18/19 mal horšie osobné štatistiky, ako má teraz v 20/21 a mnoho ľudí si myslí, že práve teraz hrá horšie. Dokonca, že už na to nemá. Čo už. každý sme nejaký. 🙂

Čo manažér The Saints Ralph Hasenhüttl, má v klube istú pozíciu? 

Dúfam, že áno. Mali sme dobrý vstup do sezóny, potom síce prišli straty, čím každý neprajník môže argumentovať, keď hodnotí naše posledné sezóny, ale je tu nastavená istá línia, je tu projekt, ktorému proste treba dať šancu.

A tiež si aj uvedomiť, že nie sme veľký klub. Sme len prestupnou stanicou pre kvalitných hráčov na ceste do top tímov.

Manažér Sotonu Ralph Hasenhüttl. (foto: Twitter)

Káder Sotonu láka aj najlepšie tímy

Kto je v súčasnom kádri Sotonu taký, kto by mohol napr. už teraz v lete pútať pozornosť veľkých klubov?

Walker-Pieters, ten má 23, je stále veľmi mladý, ale čakal by som, že jeho top forma príde až o 2-3 roky. Dovtedy by som skôr očakával, že zostane v klube.

Zaujímavým menom je aj kapitán Ward-Prowse, ktorý je našim lídrom a ťahúňom a keďže má len 26 rokov a najlepšie roky ešte len pred sebou, tak by som predpokladal, že v prípade slušnej ponuky pôjde do TOP klubu. Viem si ho živo predstaviť napr. v Tottenhame či Chelsea. A možno aj v Liverpoole či Arsenale, ktovie. Ale, samozrejme, by som najradšej bol, keby zostal na St. Mary´s.

No a v tomto ohľade ešte musím spomenúť Ingsa. ten bude mať v lete 29 rokov a je dosť kvalitný na to, aby si ešte zahral v špičkovom tíme. A je to pravdepodobne aj jeho posledná možnosť prestúpiť na najvyšší level.

A na záver ešte jedna otázka – čo Minamino, pozdáva sa ti? 

Má dobré momenty, ale aj také, kedy ani nevieš, či je na trávniku. Určite to nie je zlý futbalista, ale nie som úplne presvedčený, že práve Premier League je súťaž, ktorá by mala naplno ukázať jeho potenciál.

Nečakám, že vedenie siahne k tomu, aby ho z Liverpoolu natrvalo kúpilo.

Takumi Minamino hosťuje v Southamptone práve z Liverpoolu. (foto: Twitter)

5 2 hlasy
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
3 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
keeno
keeno
Guest
5. mája 2021 23:20

vynikajúci rozhovor pre všetkých zúčastnených priamo, aj nepriamo. Rozhovor o futbale a futbale. Všetko povedané, napríklad

Southampton prestupná stanica,….
alebo

Ings je v tejto sezóne lepší , ale štatistiky hovoria niečo iné

alebo a to je aj môj milášik , najlepší hráč v Sotone Ward-Prowse

suoer rozhovor, super

robroy
robroy
Guest
5. mája 2021 18:54

Fanušik Southamtonu vecne poukázal na problém, ktorý trápi všetkých v tábore Liverpoolu a že nám s velkou pravdepodobnostou miestenka do LM neujde. Fakt by sme museli naplno bodovat vo všetkých zvyšných dueloch, čo pri pohlade na trápiace sa strelecké hroty, bude tažko realizovatelné.. Obmena kádra LFC (nehovorím zásadne o vykopaní toho ktoreho futbalistu..) bude nutná. Osobne nevidím žiadnu inú možnost zmŕtvychvstania, akurát mne vychádza z našej situacie možné poučenie že, obmena mohla triezvo realizovať postupnou formou, napr. každým prestupovým obdobím vymenit 1-2 hráčov s dôrazom na kvalitu a zdravotnú odolnost novica. A Minamina si pokojne v Sotone nechajte.. Nie su… Čítaj viac »

kwop
kwop
Guest
Odpoveď na  robroy
5. mája 2021 21:09

V tejto sezóne ich už nečakaj..

0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply