3 body sú doma. LFC poľahky porazil Arsenal

Šláger 3. kola Premier League bol lákadlom pre milióny fans po celom svete. Liverpool sa na Anfelde stretol s Arsenalom a …

Premier League 19/20 (24.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 3:1

góly: 41. Matip (Alexander-Arnold), 49. Salah z pen, 59. Salah (Fabinho) - 85. Torreira
ŽK: Fabinho - D. Luiz
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Adrián - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Wijnaldum (69. Milner), Fabinho, J. Henderson, Mané (77. Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86. Lallana)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Origi, Milner

zostava AFC

Leno - Monreal, Sokratis, D. Luiz, Maitland-Niles, Guendouzi (86. Mchitarjan), Willock (81. Lacazette), G. Xhaka, Ceballos (61. Torreira), Pépé, Aubameyang

lavička: E. Martínez - Chambers, Kolašinac, Lacazette, Mchitarjan, Nelson, Torreira

Prvý polčas bol v taktovke Liverpoolu. Arsenal zaparkoval svoj autobus a do šancí alebo vôbec na polovicu the Reds sa dostával len sporadicky po dlhých loptách smerujúcich na Pépého.

Ten narobil obrane Liverpoolu v rámci prvého polčasu určite najväčšie vrásky, keďže naňho smerovala väčšina dlhých lôpt, ktoré Arsenal vysielal zo svojho defenzívneho valu. Stiahnutie hostí na ich vlastnú polovicu a nepustenie ich z nej vyústilo v niekoľko krásnych kombinácii, ale nie k požadovanému skórovaniu.

Liverpool nemal príliš veľa nebezpečných šancí, vždy chýbal krok, alebo bola príliš prehustená šestnástka a lopta sa nedostala tam, kam ju červený potrebovali dostať. Adrián veľa práce nemal, ale keď musel zasahovať, nepôsobil moc istým dojmom a pár krát mu vypadla lopta a musel zasahovať na 2-krát.

V 11. minúte po výbehu odkopáva spred šestnástky a nabil len Aubameyangovi, ktorý padáčikom ponad vybehnutého brankára a Virgila van Dijka tesne netrafil bránu. Dokonalý pressing od Firmina, Alexander-Arnolda a Salaha pri rohovej zástavke Arsenalu vyústil v chybu, kedy sa do nebezpečnej pozície dostal Mané ale jeho strela Lena neprekvapila.

V 34. minúte po chybe J. Hendersona sa do sólového úniku dostal Pépé, ktorému ešte križoval cestu Robertson, avšak toho obišiel a vystrelil na bránu, strela ale nebola moc razantná a Adrián chytil. Po veľkom tlaku v prvom polčase sa zrodilo až 6 rohových kopov, práve po rohovom kope sa k hlavičke dostal Matip, ktorý v 41. min otvára skóre na 1:0.

Druhý polčas začal opäť aktivitou Liverpoolu a Salah si hneď na jeho začiatku (47. min) vypýtal aktivitou penaltu od Davida Luiza, ktorý ho pridržal za dres. Penaltu egyptský kráľ premenil bez zaváhania a na ukazovateli skóre už svietilo 2-0.

Už o pár minút na to sa Arsenal snažil preniesť hru na polovicu Liverpoolu po presse na Adriána, ktorý odkopol na Alexandra-Arnolda, ten presunul hru na Fabinha, ktorý videl že sa treba oslobodiť z tlaku Arsenalu dlhou loptou našiel Salaha. Mo bez problému prešiel cez brániaceho hráča a svojou typickou strelou zvyšuje na 3-0.

Ako pribúdali minúty Arsenal otváral svoju hru z čoho plynulo dosť nebezpečných šancí Liverpoolu a však táto hra mu o moc viac sedela. Arsenal sa dostal k väčšiemu tlaku, ale nedokázal ho premeniť na góly. Tlak ale stále stúpal a 5 minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Torreira strelou k tyči prekonal Adriána 3-1.

Tlak hostí potom ešte narástol ako sa snažili využiť momentum, avšak nedostatok času hral v prospech domácich. Tesne pred koncom zápasu ešte videl žltú kartu van Dijk za potiahnutie dresu súpera. David Luiz ale štandardku kopol vysoko nad múr aj bránu. Po odohraní lopty Adriánom sa ešte do útoku vybral Oxlade-Chamberlain, lenže už sa nič nestalo a zápas skončil 3-1.

• Arsenal sme do ničoho nepustili a väčšinu zápasu sme hrali svoju hru.
• Dlhé lopty môžu byť pre nás problémom v obranej fáze, Pépé vyzeral nebezpečne aj v súbojoch proti van Dijkovi.
• Z lavičky neprišiel nikto, kto by náš výkon pozdvihol resp. vylepšil.

Adrián (6) - veľa práce nemal, na začiatku hrubou chybou pripravil gól Aubameyangovi, ktorý ale našťastie túto ponuku odmietol, celkovo nepôsobil istým dojmom, za gól nemohol

Alexander-Arnold (7) - Trent bol na začiatku mnohých príležitostí, celkovo môžeme byť spokojní. Arsenal ho smerom dozadu moc nepotrápil

Matip (8) - otvárací gól zápasu, aktívny, nebál sa vyviezť loptu, silný v obrannej fáze. Gól Torreiru ide na jeho triko pri nedôraznom bránení Aubameyanga

Van Dijk (8) - Pépé sa javil, že mu rýchlostne narobí vrásky, no nestalo sa.  Bohužiaľ sa mu s parťákom Matipom sa nepodarilo udržať čistý štít

Robertson (7) - všetko, čo od neho očakávame, aktívny dopredu, spoľahlivý dozadu, len raz cez neho trošku lacno prešiel Pépé

Wijnaldum (6) - slabší výkon, chceli by sme vidieť Giniho, ktorý vybehol na 2. polčas proti Barcelone, tento Gini má impotentnú strelu, a aj keď priestor mal nič z neho nevymyslel, defenzívny súboj s Pépém ale zvládol

Fabinho (8) - stavebný kameň nášho tímu, výborný výkon

J. Henderson (6) - chyboval, avšak stále jeden z jeho lepších zápasov, sem tam poslal fakt peknú prihrávku

Mané (7) - aktívny dopredu, šance mal, dnes si ale gól nepripísal

Salah (9) - Vybojoval penaltu, premenil penaltu, a dal navrch krásny gól

Firmino (8) - bol vo veľa akciách poctivo sa vracal, škoda že nebol aj pri akcii, čo končila gólom