Blog: Klopp a vedenie sú len ľudia. A  tí sú omylní

Ohliadnutie za šlágrom 8 . kola najvyššej anglickej súťaže Man City vs LFC so zrejmým statementom na jeho konci –  mohli sme zvíťaziť.

Nechcem teraz vyznieť ako generál po boji, ale čo očakával Klopp tým, že postavil základnú zostavu vo formácii 4-4-1-1? Chcel prekvapiť Guardiolu a celý domáci tím?

Prekvapil možno tak sám seba, Cityzens boli nezvyčajne zraniteľní a mohli sme ich poraziť.

Hodinu pred zápasom si zvyknem pozrieť základnú zostavu a zamyslieť sa nad ňou. Pri pohľade na tú proti MCFC som očakával formáciu 4-2-3-1, naivne som dúfal v naše najviac zaužívané 4-3-3 s Bobbym Firminom ako stredným záložníkom na poslednom mieste Curtisa Jonesa. Bobby tam síce nehráva, ale typologicky by túto pozíciu zvládol.

Prišiel zápas a pre mňa nemilé prekvapenie – miestami 4-2-4 pri napádaní na polovici súpera, väčšinou 4-4-1-1.

The Reds zobrali v hustom daždi z pôdy Man City bod

Prepadávali sme v zálohe

Po našom miernom tlaku na začiatku zápasu a góle z penalty sa tempo zápasu skonsolidovalo, ale náš tím sa neskonsolidoval, v zápase náš stred poľa prepadával, pretože sme mali v obrannej fáze príliš vysunutú formáciu.

Kapitán J. Henderson s kolegom Wijnaldumom sa nestíhali vracať ku stopérom a útoky Citizens cez náš stred poľa prechádzali ako nôž maslom, z čoho pramenilo viac vyložených šancí Man. City počas celého zápasu.

V prvom polčase nepremenil pokutový kop domáci Belgičan De Bruyne, po prvom polčase som si hovoril, že by Klopp mohol zmeniť rozostavenie na klasických 4-3-3. Jednak pre väčšiu stabilitu v strede poľa, a potom aj pre lepšiu podporu zálohy smerom dopredu aj dozadu.

Firmino okrem toho, že nemá najlepšiu formu, bol v zápase stratený, nevedel poriadne prepojiť útok so zálohou a ako podhrot poriadne nevedel, kde sa má pohybovať.

Ešte pred zápasom som si prial Curtisa Jonesa v základnej zostave, chlapec si to zaslúžil, proti Atalante v Lige majstrov podal výborný výkon, začal sa chytať. Prečo Klopp experimentoval so zmenou formácie v tak dôležitom zápase?

Famózny výkon LFC v Bergame, z piatich gólov dal tri Jota

Jota mal ísť hore až v priebehu zápasu

Prečo postavil všetky štyri útočné esá naraz a nechal vyšťaviť hráčov až do konca zápasu, ktorí očividne 15 – 20 min pred koncom zápasu nevládali, ťahali nohy?

Hlavná vec, že bojuje za 5 striedaní v PL, pritom často nevyužije ani tri, aj keď si to priebeh zápasu pýta.

Jota, aj keď mal formu, mal nastúpiť jednoznačne ako žolík, spolu s kreatívnym Shaqirim. Sklamalo ma, že sa tak nestalo. Mohli sme vyhrať a byť viac nebezpeční vo viacerých fázach zápasu.

Experiment s formáciou 4-4-1-1 s Firminom na podhrote mohol Klopp vyskúšať v menej dôležitom zápase. Hovoril som si, že by som pred zápasom bral aj bod, po vzhliadnutí zápasu ale spokojný nie som.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Stopér mal prísť

Kritizoval som nekúpu stopéra už pred sezónou, ale také devastačné zranenia v obrane som nečakal ani v najhoršom sne

Niektorí fans hovoria: „načo nám je stopér? Lovrena nahradí aj dorastenec..„ Nesúhlasím, každý tréner, ktorý chce obhájiť titul, by priviedol stopéra ako (lepšiu) náhradu za Lovrena.

Red nose (Ferguson), Jupp Heynckess, Guardiola.

To, že sme nekúpili stopéra je obrovskou chybou. Joe Gomez pravdepodobne out aspoň na pol roka …

Aj keď Kloppa často obhajujem, som mu vďačný za nezabudnuteľné zážitky spojené s obľúbeným LFC, je nenahraditeľný manažér a máme veľké šťastie, že nás trénuje tento skvelý, sympatický Nemec, nepriviesť stopéra bola veľká chyba.

Neuspejú ani Kloppove výroky, že máme troch vynikajúcich stopérov a je ťažké mať štyroch vynikajúcich stopérov. Ak by sme mali troch stopérov, ktorí nikdy nemali problémy so zraneniami, nebývajú často zranení a majú vyrovnané výkony, nepoviem nič.

Ale s históriou zranení Matipa a J. Gomeza s týmto tvrdením jednoducho Klopp nemá šancu uspieť…

Kevin De Bruyne (v modrom) v súboji s Joeom Gomezom. (foto: Twitter)

Možno si niekto povie, že Pep Guardiola, manažér Manchesteru City, má neobmedzené finančné možnosti, a ten by dostal peniaze aj na troch stopérov, ak Klopp nedostal peniaze na stopéra a len svojím vyjadreniami kryje vedenie, resp. vlastníkov, tak to nie je jeho chyba, ktovie….

Stopér mal proste prísť, prihliadnuc na odchod Lovrena, históriu zranení (hlavne) Matipa a aj J. Gomeza, ale aj rozpis zápasov v sezóne.

Klopp chybuje, pretože chybovať je ľudské a nemali by sme sa báť na to upozorniť napriek tomu, že je skvelý, nenahraditeľný manažér a vyhral s nami po tridsiatich rokoch ligový titul. Nemali by sme mu budovať auru nedotknuteľnosti ako poniektorí fans a nekriticky až fanaticky velebiť každý jeho krok.

12

Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Ol!verkloppinhokwopkeenokloppinho Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
kloppinho
kloppinho

V pos 3. zápasoch v plnej sile sme tam dostali výprask so skóre 1:11. Teraz sme tam išli bez najlepšieho stopéra a defenzívneho záložníka a ty by si tam chcel otvoriť hru a postaviť mladé ucho, lebo počas zápasu si zistil že cityzens boli nezvyčajne zraniteľní, nehnevaj sa na mňa Oliver ale musím sa smiať. Chcel prekvapiť Guardiolu a celý domáci tím? Áno prekvapil ich, ako sme videli v úvode zápasu nám to vyšlo, dali sme z toho gól, ktorý mal cenu bodu. City doma má viac vyložených šancí vždy, môžeš sa aj posrať, či tam hráme my, Čukotka, alebo… Read more »

keeno
keeno

Legendary Liverpool goalkeeper Ray Clemence dies aged 72

The legendary shot-stopper was signed for Liverpool by Bill Shankly and won a string of top honours in a 14-year Anfield career.

v roku 2005 mu bola diagnostikovana rakovina prostaty, nech mu je vo fotbalovom nebicku hej, jeho uces som miloval, ked som bol zasranec

robroy
robroy

Ano, už po neštastnom zápase s AV som si všimol (aj ja) extremne vysunutú formáciu našej obrany..AV to bezpardónu využila, lenže my „využívame“ tento extrem opakovane, možno nie v celej časovej dlžke, ale vidiet Virgila, ako posledneho muža obrany, na deliacej čiare, po strate lopty, je trochu nervydrásajuce.. 🙁 Viacerí sme po lete resp. tw., ostali prekvapení, že stoper neprišiel, mozno sme verili v železné zdravie VVD. a podobne aj Gomeza, no sekli sme sa. Ale čo už my jednoduchí fans , horšie je že naše možnosti v obrane, precenil -myslím si – aj samotný J. KLopp. Celkové sklamanie prekryl… Read more »

keeno
keeno

Vysoká obrana nemá s prehrou proti AV nič spoločné, problém vysokej obrany, ak nefunguje nie je v stopéroch a zadných radoch, problém vysokej obrany je , keď nebráni po strate lopty celé mužstvo, tí ktorí sú najbližšie pri stratenej lopte musia okamžite napadať a nenechať čas súperom hráča, atd atd. Je za to zodpovedný celý tím.