Community Shield rozhodli penalty, trofej pre Arsenal

Generálka na ligovú sezónu, prvý súboj o trofej i pokračovanie prípravy. Community Shield toho vo Wembley ponúkol dosť. Liverpool v prvom polčase veľa neukázal, musel hasiť jednogólové manko. Po prestávke Reds vyrovnali a zápas skončil remízou. Penaltový rozstrel vyšiel lepšie pre londýnsky celok a tak si ho z Wembley berie Arsenal.

zostava AFC

Martinez - Bellerín (59. Cedric), D. Luiz, Holding, Tierney, Maitland-Niles, Elneny, Xhaka, Saka (82. Willock), Nketiah (82. Nelson), Aubameyang

lavička: Leno - Cedric, Saliba, Kolašinac, Olayinka, Willock, Nelson, Smith Rowe, John-Jules

Alisson - Robertson, van Dijk, J. Gomez, N. Williams (59. Minamino), Fabinho, Milner (59. N. Keïta), Wijnaldum (90.+2 Brewster), Mané, Salah, Firmino (83. C. Jones)

lavička: Adrián - N. Keïta, Grujić, C. Jones, Minamino, Tsimikas, Brewster, Elliott, Koumetio

AFC team info

ABSENCIE (5) Leno - koleno, Mustafi - stehno (otázny štart), Pablo Mari - noha, Martinelli - koleno, Chambers - koleno

LFC team info

ABSENCIE (5) Alexander-Arnold - noha (otázny štart), H. Wilson - členok, J. Henderson - koleno, Matip - noha, Oxlade-Chamberlain - koleno

I. polčas

Obe mužstvá začali zápas opatrne. Najprv vystrčil rožky Milner, ale jeho hlavička šla nad bránu. V tej istej, teda 12. minúte, sa ale dostal k lopte Aubemeyang a peknou strelou otvoil skóre. V 18. minúte mohol Arsenal zvýšiť, ale proti bol Alisson. Čakalo sa na odpoveď Reds, ale hostia si nevytvorili žiadnu sľúbnú šancu. Až v 41. minúte centroval Robertson, Mané hlavičkoval, ale Virgil van Dijk loptu nestihol. Dokonca polčasu sa už toho veľa nestalo a Liverpool šiel do šatne s tým, že musí vyrovnať.

II. polčas

V druhom polčase Reds začali aktívne. Firmino netrafil bránu, Mané to kopol do brány. Bolo však cítiť presne ten futbal, ktorý na Liverpoole milujem. Zobrať loptu a útočiť. Striedajúci Minamino vyrovnal v 73. minúte a Mané mohol v 81. minúte rozhodnúť. Takisto koncom zápasu mohol aj Arsenal zvýšiť na 2-1.

Penaltový rozstrel

Penaltový rozstrel však nebol naklonený Liverpoolu. Brewster to nakopol do brvna tak si trofej berie londýnsky klub.

• miestami to bol opäť hádzanársky futbal

Alisson  (7) - podržal loptu, za gól nemohol, mal dobré výbehy. Škoda toho penaltového roztrelu

Robertson (8)- ťahal mužstvo dopredu, mal veľmi dobrú obrannú, ale aj útočnú hru. Škoda, že viac nestrieľa na bránu

van Dijk (7) - stabilný výkon, svoje miesto si zastal

J.Gomez (7) - svoje si odohral dobre, dokonca aj smerom dopredu podporoval mužstvo

N.Williams  (6) -  ešte je mladý a musí zbierať skúsenosti. Pre neho to však bude skvelá škola

Fabinho (7) - podporoval zálohu a útok, brzdil rozohrávku hostí najmä v druhom polčase

Milner (7) - jeho klasický výkon, behal, prihrával a snažil sa aj vystreliť

Wijnaldum (7) - odviedol svoju čiernu prácu a bojoval o lopty

Mané (8) - aktívny výkon, snažil sa, útočil. Škoda však jeho dvoch tutoviek

Salah (8) - cítiť ako hrá pre mužstvo. Prakticky prihral na vyrovnávajúci gól. Dobrá podpora útoku

Firmino (7) - škoda jeho nepresnej strely, inak podporoval útok a hral veľmi dobre

Náhradníci:

Minamino (8) - priniesol oživenie a svojim prvým gólom vyrovnal. Konečne bol aj prvý útočník, ktorý vystrelil na bránu

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)