Po reprezentačnej pauze (poslednej v roku 2019) sa The Reds predstavia v Londýne na trávniku Crystal Palace.
Práce na stavbe tréningového centra v Kirkby pokračujú, Tottenham angažoval Mourinha, Gini Wijnaldum vsietil hetrik za “Oranjes“, za ktorých z osobných dôvodov nenastúpil Virgil van Dijk. Toľko fakty, polopravdy, či chiméry. Ale, konečne je tu zase liga.
Londýnsky Selhurst Park bude v sobotu popoludní dejiskom duelu medzi domácimi The Eagles a hosťujúcimi The Reds. Naša mentalita nám určite nedovolí, aby sa opakoval “Crystanbul“ z pamätnej sezóny 2013/14.
Domáci sú aktuálne na 12.mieste s 15-timi bodmi, pri bilancii 4-3-5 a skóre 10:16. Najlepším strelcom je Jordan Ayew (4 góly). Prekvapením je nula v kolónke gólov pri menách Benteke a Zaha, ktorým sa proti LFC zvyklo dariť, takže veríme v túto ich negatívnu bilanciu aj po tomto vzájomnom zápase.
V posledných týždňoch preferujú rozostavenie 4-5-1 a vyťažujú tak stred ihriska na maximum. Krídelníci Townsend a Zaha podporujú v útoku Jordana Ayewa. Tréner domácich Roy Hodgson kladie dôraz na disciplínu, kľúčoví hráči v tomto aspekte sú Gary Cahill a Luka Milivojevic.
Hostia cestujú do Londýna z pozície aktuálne vedúceho celku Premier League.
Doteraz posledný ligový duel proti Cityzens odohral aj obranca The Reds, Dejan Lovren. Po boku Virgila van Dijka
nahradil zraneného Matipa a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Sám ale vie, že ešte je na čom pracovať a produkovať na ihrisku ešte viac:
Som hráč, ktorý chce hrať a víťaziť s tímom. Minulý rok som nebol vyťažovaný tak, ako som si predstavoval. Pred sezónou som mal s J.Kloppom pohovor a záver bol ten, že moja šanca príde a je len na mne, aby som bol trpezlivý a následne ju využil. Zatiaľ som šťastný, základom sú úspechy tímu, potom človek hodnotí hru jednotlivca.
Som celkom spokojný, no ako som uviedol, vždy je priestor na zlepšenie. Je dobré byť zase na ihrisku a pomáhať spoluhráčom.
(zdroj liverpoolfc.com)
V sobotu začína pre The Reds náročný program, v ktorom do konca roka odohrajú zápasy v rámci Premier League, Lige majstrov, EFL Cup-e a čaká ich aj MS klubov.
Lovren vie, že ich čaká veľmi náročný program:
Je to možnosť a šanca dokázať niečo na viacerých frontoch, získavať body či vyhrávať zápasy a možno aj trofeje. Sme na to zvyknutí aj keď je to veľká porcia zápasov. Pre nás je dôležité, aby všetci boli zdraví, aby mal tréner po ruke každého, koho chce v blížiacich sa dueloch využiť.
Klub z juhovýchodnej časti londýna bol založený v roku 1905. V najvyššej anglickej súťaži pôsobí od návratu z The Championship od sezóny 2013/14 nepretržite. Domáce zápasy hostí už spomínaný Selhurst Park s kapacitou 26.225 miest. Trénerom je 72-ročný domáci patriot (narodil sa v blízkom meste Croydon) Roy Hodgson, ktorý je pri mužstve od septembra 2017. Má za sebou bohatú trénerskú kariéru, kedy okrem reprezentácií Švajčiarska, Fínska či Anglicka, viedol aj Inter Milan, Fulham, West Bromwich a v období júl 2010-január 2011 pôsobil aj na lavičke Liverpoolu.
Aktuálne pôsobia v kádri aj bývalí hráči LFC Mamadou Sakho a Christian Benteke.
Medzi najzaujímavejšie príchody pred sezónou patria James MC Carthy (Everton), Jordan Ayew (Swansea), Víctor Camarasa (Real Betis) a Gary Cahill, ako voľný hráč (Chelsea).
Najväčším zásahom v kádri smerom von, bol odchod krídelníka Aarona Wan-Bissaku (55mio EUR, ManUtd).
(zdroj cpfc.co.uk)
predpokladané zostavy:
CPFC (4-5-1): Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, van Aanholt - Townsend, Kouyaté, Milivojevic, McArthur, Zaha - J. Ayew
LFC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Fabinho, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain - Mané, Firmino, Origi
ST 10.3. RB LEIPZIG (D/N) 21.00
PO 15.3. WOLVES (V) 21.00
SO 3.4. ARSENAL (V) 16.00
Kurzové sázky – Tenis – Velmi spolehlivé informace
http://nitexe.blogspot.cz/