Dva zápasy za 24 hodín. Rozlúskol LFC dilemu s Ligovým pohárom?

Ako u blbých. Sorry za takýto expresívnejší začiatok, ale to, čo vymysleli predstavitelia England Football League (EFL = riadiaci orgán, ktorý zastrešuje ligy od Championship nižšie a spadá podeň aj League Cup) vedno s Liverpoolom FC, tak to len ukazuje, ako veľmi je celý ten výmysel o reprezentovaní Anglicka vo svete a zároveň vážnosť Ligového pohára, ale že dosť v péčku. (AKTUALIZOVANÉ!!!)

Jasné, veľa fans si povie, že kašľať na nejaký Carabao Cup (League Cup, resp. EFL Cup nosí tento názov z komerčných dôvodov), aj tak nám berie sily a priestor na regeneráciu. A tá istá sorta priaznivcov klubu od rieky Mersey si pokojne môže povedať, že do finále MS klubov postúpime aj s béčkom a navyše s prstom v nose.

LFC dnes (5.11.) potvrdil, že štvrťfinále League Cupu sa odorhá 17.12. 2019, teda 24 hodín pred vystúpením The Reds  Katare na svetovom šampionáte klubov. A keď sa v čase, kedy The Reds postúpili do poslednej osmičky tohto nie veľmi ceneného pohára, zdalo že myšlienka dvoch rôznych tímov v dvoch častiach sveta je nejaký nezmysel milovníkov PC hier FIFA či Football Manager, tak aktuálne tu máme potvrdenie.

Výsledkom je, že využijeme dva tímy súčasne, jeden sa zúčastní MS klubov v Katare a ten druhý pre zmenu v Carabao Cupe.

Chceme zdôrazniť, že to nie je ideálny scenár, je to výsledok, ktorý vznikol po prihliadnutí na viacero faktorov – EFL, LFC a Aston Villy. Tiež by sme chceli poďakovať EFL za úsilie ponúknuť čo najlepšie riešenie, dlho sme rokovali o rôznych termínoch, napokon ale ani jeden nevyhovoval a to s prihliadnutím na to, aby nebolo ohrozené plánovanie samotnej súťaže (League Cup), a tiež, aby hráči neboli prílišne zaťažovaní.

Toľko stanovisko tímu z Anfieldu, a tak si dovolím tipnúť, že decembrové 5. kolo povedie z lavičky The Reds Neil Critchely, aktuálne kouč U23. Klopp teda pôjde do Kataru.

Čo si ale tipnúť s nejakou vážnosťou neviem je to, ako budú oba tímy do tedailu vyzerať. Je zrejmé, že hlavné hviezdy pôjdu na MS klubov a naopak, Brewster, van den Berg, Kelleher, Hoever, C. Jones, N. Williams, Elliott, Larouci a pod. zasa navštívia Birmingham, kde sa štvrťfinálový zápas hrá.

Ale čo s menami ako Oxlade-Chamberlain, Milner, N. Keïta, J. Gomez, Origi či Lallana, ktorí v predošlých 2 kolách za The Reds nastúpili a nie malým pričinením sa postarali o postup cez MK Dons i famózny obrat v dueli s Arsenalom.

Scenárov je samozrejme viacero, ale ak by sme požadovali nejakú férovosť, tak by Liverpool vo Villa Parku musel použiť aj vyššie spomenutých otáznych hráčov. Lebo ide o trofej, lebo ide o kvalitatívny rast juniorov, lebo postaviť proti birminghamskému celku tím o vekovom priemere 19 rokov je trápne. Tí juniori, ktorí sa pričinili o postup do štvrťfinále Ligového pohára, si určite nezaslúžia, aby sa so súťažou rozlúčili výpraskom od prvého tímu The Villans. Nehovoriac o tom, aký dosah to bude mať na ich psychiku či chuť.

Na druhej strane, ako by Klopp takému Oxlademu-Chamberlainovi, či Keïtovi povedal, že sorry priatelia, ste len hráči na druhej koľaji a choďte si dosýta zahrať s tínedžermi.

UPDATE (7.11.)

Napokon bude všetko veľmi jednoduché – podľa vynovených pravidiel MS klubov sa hráči, ktorí chcú/budú môcť hrať na tomto turnaji, musia registrovať v Katare 3 dni pred začiatkom semifinále.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Burton
Burton
6. novembra 2019 17:05

Ešte to môže byť tak, že voľajaký hráči aktuálne z druhého sledu odohrajú EFL Cup (napr. Keita) a potom pôjdu (spolu s Kloppom) do Kataru. A prvý katarský zápas budú max. na lavičke (ak vôbec) … hoci skôr si myslím, že Klopp bude chcieť byť v Katare a plánovať a chystať sa spolu s týmom.

kloppinho
kloppinho
6. novembra 2019 15:15

Ja tipujem že jurgen to odkoučuje 😉 prespí sa v lietadle

Craby
Craby
5. novembra 2019 20:23

A mozno nas Klopp prekvapi a A-tim necha doma a budu moct lepsie zregenerovat na zapas Leicestrom 🙂

U23 posleme do kararu a vec vybavena…

18
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x