Aston Villa odolávala, 3 body zariadil Mané. Jonesov veľký moment

Len vyššie percentuálne hodnoty držania lopty nestačia. Po góle Sadia Maného pečatil výhru nad organizovanými The Villans tesne pred koncom striedajúci Curtis Jones.

Premier League 19/20 (5.7.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC 2:0

góly: 71. Mané (N. Keïta), 89. C. Jones (Salah)
ŽK: Robertson
ČK:
rozhodca: Paul Tierney
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Robertson (90.+3 N. Williams), Fabinho (61. J. Henderson), N. Keïta (84. C. Jones), Oxlade-Chamberlain (60. Wijnaldum), Mané, Salah, Origi (60. Firmino)

lavička: Adrián - Wijnaldum, Firmino, J. Henderson, Minamino, Shaqiri, C. Jones, Elliott, N. Williams

zostava AVFC

Reina - N. Taylor, Mings, Hause, Konsa, Grealish, Luiz, McGinn, Trezeguet (85. Vassilev), K. Davis (74. Jota), El-Ghazi (74. Samatta)

lavička: Nyland - Elmohamady, Guilbert, Hourihane, Lansbury, Nakamba, Jota, Samatta, Vassilev

I. polčas

Súper z Villa parku nikdy nebol príjemným súperom. Na jeseň Reds v bielych dresoch vyhrali 2-1, kde pamätný gól strelil Mané (ten v nadstavenom čase z rohu). Prvý polčas začal neisto, Aston Villa si spravila pár šancí, ale všetky skončili pri Alissonovi. Liverpool smerom dopredu síce šiel, ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevytvorili. Polčas skončil nerozhodnou remízou 0:0.

II. polčas

V druhom dejstve boli Reds rýchlejší a začali hrať. Najprv Trent skúšal, ale nestalo sa nič. Rovnako pochodil aj Ox alebo Keita. V 59. minúte dokonca Robertson, ale jeho pokus nebol úspešný. Všetko sa zmenilo v 71. minúte, keď Keita nahral do šestnástky. Nikto nevidel kedy prišiel, ale vystrelil. Sadio Mané 1-0.

Párkrát pomohol Alisson a nakoniec Liverpool strelil ďalší gól. 2:0!

• Alisson opäť mužstvo podržal
  • Keita nádherne prihral Manému
  • Prvý gól v Premier League pre Curtisa Jonesa

Alisson (8) - mužstvo perfektne podržal. Dalo by sa povedať, že nebyť jeho, stav by mohol byť pokojne opačný

Alexander-Arnold (7) - Trent hral smerom dozadu dobre, pekne aj centroval dopredu a plnil si svoju úlohu

Gomez (7) - oveľa sústredenejší ako v predošlom zápase. Naviac, vďaka jeho výbehom, Reds vybojovalo zopár priamych kopov

van Dijk (7) - takisto dobrý výkon. Mal pár kiksov, ale obranu si dirigoval veľmi dobre

Robertson (7) -  v druhom polčase to bolo oveľa lepšie

Fabinho (7) - mal aj lepšie zápasy. Niečo mi tam na ňom chýbalo. Vytvoril pár sľubných akcií, ktoré žiaľ skončili na šestnástke súpera

N. Keita (8) - futbal mu chutil a tá nahrávka na Maného nemala chybu

Oxlade-Chamberlain (7) - smerom dopredu to chcel hrať, mal aj zopár pokusov, ale žiaľ nič, čo by viedlo k nejakej šanci alebo finálnej prihrávke