J. Gomez si na tréningu repre zranil koleno. Čo je toto za sezóna?!!

Fanúšik konkurencie, či už tak mesiac istého víťaza Premier League z modrej časti Liverpoolu, si povie, že toto je typické vyplakávanie prívrženca The Reds. A nech. (AKTUALIZOVANÉ!!)

Začnem hneď zhurta. A to videotechnológiou, ktorá nám v aktuálnej sezóne ale že vôbec nepraje. Vlastne ani nemusí, stačí len, aby si sudí, v jednom momente čumiaci na monitor s inkriminovanou situáciou a v tej druhej spôsobom ako sa im zachce kreslili čiary (aby si odôvodnili, či napr. ofsajd bol), robili robotu poriadne. Nič náročné fakt nechcem a dovolím si povedať, že je nás takých viac.

Tu sa trochu pozastavím a asi po dvetisíctristoštvrtý raz zopakujem, VAR (Video Assistent Referee) posunul futbal do 21. storočia. Som plne za to, aby vo futbale bol, aby v ňom mal úplne zásadné miesto. To sa už nedá povedať o tupých rozhodnutiach rozhodcov, ktorí sú tí, čo ruinujú najsledovanejšiu športovú „zábavku“ sveta.

Začínam plakať. Prvá fáza

Aj napriek faktu, že som zrejmým zástancom VAR-u, použijem teraz poradie aktuálnej sezóny Premier League, keby takýto pomocník neexistoval.

Tabuľku, ktorú som u*e**l jednému „slnečnému“ bulváru (resp. sa šíri na Twitteri), ktorý sa dokonale vyfarbil pri tragédii v Hillsborough 1989, je funkčná, farebná a hlavne ukazuje to, čo len podčiarkne moje i všeobecné vyplakávanie – aktuálna (nielen) ligová sezóna je pre Liverpool FC zakliata. Až sa bojím pomyslieť, čo bude čo ja viem o týždeň.

Ale k veci – bez VAR-u sme v priebežnom poradí najvyššej anglickej súťaže na líderskej pozícii. Máme o 2 body viac. Napr. o tie, o ktoré nás obral D. Coote v mestskom derby s Evertonom. Koho by to zaujímalo, Liverpool v PL 20/21 tímom, ktorý sa až 5x musel vysporiadať s negatívnou zmenou pôvodného rozhodnutia vykonaného na trávniku zásahom videorozhodcu.

Plač pokračuje. Je tu fáza č. 2

OK, VAR je tu, v zásade idiotsky ho obsluhujú podľa Football Association akože neomylní rozhodcovia. V jednej fáze si môžeme povedať, že dobre, nejako sa to otočí, veď mentality monsters, Klopp, fungujúci systém, kvalitný káder plný špičkových futbalistov.

A potom sa človek dozvie, že sa Joe Gomez zranil na repre zraze Anglicka. Keby to bol náš jediný maród, tak pohodaaaa .. lenže na keby sa futbal nehrá, ani nežije život.

Toto (viď pod týmto odstavcom priložený odkaz na článok, pozn.) som nie až tak dávno napísal a teraz to opakujem cez slzy. A to ani nie preto, že by ma nejako prílišne dostalo najnovšie video z dielne nároďáku Holandska, ktoré je plné odkazov súčasných členov jeho kádra želajúcich Virgilovi van Dijkovi skoré uzdravenie.

Ešte ale musí veľakrát napršať a uschnúť, aby si naša defenzívna skala a jasný líder zahral v súťažnom zápase. Možno stihne začiatok 2021/22, lebo vygumovaná hlava Pickford.

Repre futbal treba zrušiť. Aspoň načas

Urevaný text pokračuje…

A fans súperov sa náramne bavia. Resp. môžu.

Tiež som pred časom písal, že je tu doba, ktorá zadefinuje kariéru Joa Gomeza. Bolo to hneď po vážnom zranení van Dijka. Vtedy som si myslel, že by 23-ročný Angličan mohol urobiť kvalitatívny krok vpred, naučiť sa organizovať obranu, proste aspoň do nejakej nadpolovičnej miery zaskočiť za holandského parťáka.

A Joe sa na to aktuálne úplne vykašľal. Na tréningu Albionu pred duelom s Írskom sa zranil.

Aby toho nebolo málo, tak nie obyčajne – odišlo mu koleno. Niečo vám to pripomína? Mne hej – Gomez s poškodenými väzmi v kolene stál v čase (jeseň 2015), keď sa klubu upísal manažér Klopp a čo je dôležitejšie, stál vyše trištvrte roka. Pokiaľ sa dostal do reálnej zápasovej záťaže, uplynulo ďalších 10 týždňov.

Gomez je momentálne už po operácii podkolennej šľachy a lekári nevylúčili, že siv tejto sezóne ešte zahrá. Vianoce teda prišli skôr…

Teraz nechcem vo vyplakávaní pokračovať, lebo mám pri pomyslení na to všetko, čo sa LFC v ostatných týždňoch deje na ksichte udivený výraz a sánku spadnutú až na vajciach, ale aj napriek tomu sa musím spýtať – Stalo sa niekedy v histórii novodobého vrcholového futbalu, že by sa jednému tímu zranili (v podstate) naraz obaja stopéri zo základnej zostavy? Resp. všetci seniorskí strední obrancovia?

Je tu doba, ktorá zadefinuje kariéru Joa Gomeza. Dokáže vystúpiť z tieňa?

Matip je záchranca i spasiteľ. Aspoň po rozcvičku najbližšieho zápasu

Vravel som to práve kolegovi z redakcie lfcway.com a kamarátovi marsurovi, a to hneď po tom, ako sa úplne veľavravne spýtal, že dokedy Joël Matip vydrží zdravý, že kamerunský internacionál bude fit maximálne tak po rozcvičku na duel s Leicestrom. Pre tých, čo nedržia v hlave rozpis zápasov tímu z Anfielu len dodatok, že je to náš prvý zápas po repre pauze – konkrétne sa hrá 22.11.

Takže sa nám pokojne v najbližšej dobe môže stať, že si na stopérovi úplne reálne zahrá J. Henderson či Wijnaldum. A možno Tsimikas, ktorý je však po príchode do LFC viac zdravotne indisponovaný ako ready, možno Milner, možno sa bude musieť z „dôchodku“ vrátiť Carragher. A možno tam pôjde Klopp, či Origi, ktorý (ako vraví jaymz) dokonale zastaví každú ofenzívnu akciu.

Povedať si, že však Nat Phillips i Rhys Williams odohrali v ostatnej dobe ako záskokári slušné zápasy sa, samozrejme, dá. Ale dá sa aj začať sa venovať inému športu či si myslieť, že zem je plochá. To len, keby si niekto začal myslieť, že to s juniormi v zostave v pohode dáme.

Mali sme už 13 maródov, sedem stále máme

Inak, nech nezabudneme, out je po poslednom zápase s Man City Alexander-Arnold, ten približne na 4 týždne, čo v naviazanosti na dlhodobé zdravotné patálie Oxlada-Chamberlaina či stále trvajúce Fabinhove a Thiagove, je fakt asi na guľku do hlavy. Takýmto, pre niekoho možno príliš expresívnym slovným spojením ma totiž dnes Trapy fakt nemilo prekvapil info o ďalšom liverpoolskom maródovi.

A tak sa len rádoby nepríčetne usmievam a čakám na ďalšie správy z tohto „súdka“.

Ako nech to vyznieva akokoľvek, ale pri takejto „VAR + injury“ smole, ktorú máme, je podľa mňa až zázrak, že sme v Lige majstrov vyhrali všetky tri zápasy, navyše bez inkasovaného gólu a v Premier League sme ešte pred šlágrom s Man City boli na prvej priečke. Aktuálne je aj tá priebežná tretia ako sen.

Zoznam zranených (absentujúcich) hráčov počas prebiehajúcej sezóny 2020/21:

Alisson – 3 zápasy out, aktuálne fit
van Dijk – zatiaľ 6, nebude však hrať niekoľko mesiacov
Matip – 9, aktuálne fit
Alexander-Arnold – zranený cca na 4 týždne
Fabinho – 3, out je stále a to minimálne na 2 týždne
Tsimikas – 9, bojuje s fitness
N. Keïta – 6, momentálne je zdravý
Thiago Alcântara – 10, stále nie je ready
J. Henderson – 2, teraz je fit
Oxlade-Chamberlain – 14, zranený
Shaqiri – 2, je fit
Mané – 1, momentálne je zdravý
J. Gomez – 2, teraz je out

Ako dopadneme?

Pred zranením van Dijka by som aj tomu najväčšiemu skeptikovi povedal, že ligový titul obhájime. Po tom, ako tupohlav Pickford Virgila „dolámal“, som si myslel, že to Klopp dá – lebo hráčov a hlavne ich možnosti pozná milionkrát viac ako my tu mudrujúci pred telkou či monitorom.

Po tom, ako sme v jednom momente mali out van Dijka i Allisona, sme si s jedným z mojich najbližších ľudí Trapym jednohlasne povedali, že sme v p…., teda v péčku, nech som za slušného.

Potom sa zranil Fabinho, ďalší ťahúň, pred pár dňami Alexander-Arnold a teraz J. Gomez. A ja si nedovolím povedať, že kde napokon LFC skočí. Istotne ale táto nekončiaca smola bude mať reálny a asi aj veľký vplyv na naše výsledky i hernú pohodu.

A tak čakám, kto sa zraní najbližšie – Mané, Salah. Alebo Jota? Možno už o pár hodín Robertson, ako ironicky poznamenal ďalší lfcway.com pozitívny človek a zároveň môj obľúbený redaktor Fabio21. Stačí si vybrať. A možno ani človek nemusí byť príliš skeptický.

Na záver sa už len spýtam, že čo je toto, preboha, za sezóna? A odpoveď nepotrebujem, je to len rečnícka otázka, či skôr výkrik – aktuálne do tmy, keďže si v našej pologuli aktuálne so slnkom príliš netykáme.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
22 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 19:35

Že má šancu. A že miluje futbal. A bude to ťažké, ale chce to.

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 9:14

Thiago bol zlikvidovaný… Môžme byť radi, že nedopadol ako vvd.

keeno
keeno
Odpoveď na  kloppinho
12. novembra 2020 17:22

Správne kloppinho, v tomto prípade to bola jednoznačne likvidácia, ale to neznamená, že thiago nie je sklenený, hráči ako on, ktorý sú pri lopte často v strede poľa, majú aj dotykov od protihráčov veľa, rovnako ako s loptou.

P.S. nie som šťastný, čo sa momentálne s timom deje, na druhej strane som zvedavý, aké veci so zostavou a taktikou sa budú diať, že uvidím hráčov v akcii viacej, ktorí čakajú na šancu.

P.S. 2 a všetko zlé je na niečo dobré, v januári sa bude kupovať CB

Keeno
Keeno
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 17:47

Jo Gomez je rovnako nešťastne sklenený. Nestalo sa to prvý krát, raz. A väčšinou je to koleno. Osobne ho obdivujem, obdivujem každého hráča, ktorý sa dokáže vrátiť po zranení na rovnakú úroveň.
Virgil to rovno povedal. Vrátim sa silnejší.

robroy
robroy
11. novembra 2020 23:25

A to sme si nedávno domýšlali, aký by bol kurz na stávku príchodu „až“ 2 stoperov do „A“-čka cez januar. Kocky su hodené a téma získava kontúry, možno ani nie nerealne. Horšie je že post je to celkom dôležitý a borec by mal „vlastnit“ isté paramatre kvality, lebo pravdepodobne hned „skončí“ v ostrom základe. Tipnem si že to bude niekto z domácej súťaže.

Absenciu Trenta budeme s Lestrom cítit, Rodgers si už medlí dlane..Nechápal som predaj Camacha, ten bol za slušný záskok na RB.

robroy
robroy
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 16:02

PL preto, že hráč má isté skusenosti so sútažou, však do r**i, Tebe to nemusím vysvetlovat. Hovoril som aj, nedávno, že Gomez to nedá, proste on ten tlak neunesie. Pozri, prišiel bodec z Lipska, je u nás pomaly 2 roky a stále chodí do vstavanej skrine, ked potrebuje na WC. Sám vieš, že niekomu sútaž, (klub.. podnebie… jazyk… ludia,) no nesadne.

No je neviem koho, si JK vyhliadne, ale.. Za Jotu sme dali tolko tiež a to som ani nevedel, že aj taký hrá v PL..

Craby
Craby
11. novembra 2020 21:53

Myslite ze Klopp niekoho cez zimu kupi?
Vsade pisu o 3 menach: Kabak, Upamecano, Alaba (ako volny hrac cez leto)….

Craby
Craby
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 12:42

Mozno nas prekvapia a pride Steven Caulker – deja vu jak vysite :).

Fabio21
Admin
Odpoveď na  kwop
12. novembra 2020 19:21

Možno to písali tí istí, ale písali to ako sen fans LFC resp. v rámci TW proste niekoho chceli. Ale teraz, vzhľadom ku situácii je vážne nutné byť aktívni, nech už to napíše The Sun, James Pearce alebo krumlovský občasník. Máme polovicu novembra. Zázraky sa dejú, aspoň cirkev to tak tvrdí. Ale pokiaľ sa nestané ten medicínsky, v januárovom TW (neviem termín od-do) by bolo fakt ideálne niekoho priviesť. Nikde totiž nie je dané, že niekto ďalší sa nezraní napr. v marci a následne budeme hrať na 3 stopérov v zložení Salah, Mané a Firmino. Ale ešte je tu faktor… Čítaj viac »

Trapy
Trapy
Odpoveď na  Fabio21
12. novembra 2020 21:44

😂😂😂

Trapy
Trapy
Odpoveď na  Craby
11. novembra 2020 22:14

Nekupi,nie su prachy na nakupy. Za Kabaka uz padla cena o 10 mil. Upamecano je spokojny a Alaba chce plat najmenej 300k/week v librickach.
Najnovsie som cital aj o Skriniarovi,to uz su naozaj zufale vykriky do tmy.
To je omnoho vacsia pravdepodobnost Mily s Hendom:-))) A este je tu Gini,stoperov mame plne mrte:-))

Saty7
Saty7
Odpoveď na  Trapy
12. novembra 2020 8:34

no ono ja si myslim ze dakto pride cez zimu, obzvlast ak teda Gomez je out na dlhsie… ale ziadne silne meno ani velka kvalita to asi nebude… skor dakto skusenejsi zo seniorskym futbalom a platovo resp pretupovou ciastkou nenarocny… A ako podla mna to skonci teraz do zimi tak ze ak Fabs nebude ready bude sa tam pri Matipovi (ktory ozaj mozno vydrzi zdravi do najblizsieho treningu) Hendo s Philipsom v PL a Hendo s Rhysom v CHL. Co je dost bieda a to este musime dufat ze sa fakt nikto z nich nezrani. Ono ano mame smolu… ale… Čítaj viac »

keeno
keeno
Odpoveď na  Trapy
12. novembra 2020 17:50

Nakoniec máme mrte stopérov, ale jedna vec je dnes istá, že v januári bude Liverpool FC, čiže Klopp privedie hráča akého chce, a FSG zaplatia. Navyše mňa teší, že nikto z nás dnes nemá ani najmenšiu šajn , na koho Klopp myslí.

Trapy
Trapy
11. novembra 2020 21:20

Prepac,ale som sa uz dlho tak dobre nezasmial,pritom vies,ake mam problemy s tym zasratym klbom…
Ja neviem,asi sa dozijeme dalsieho sci-fi na CB -Hendo a Mily:-)).Klopp pred casom menoval tychto dvoch,ako potencial na CB s argumentom “ ved ani Mascherano nebol vyssi” :-)))
Naozaj,neviem ci sa smiat,alebo plakat.

keeno
keeno
Odpoveď na  Trapy
12. novembra 2020 17:54

Všetko je možné Trapy a zvlášť pred prestupovým oknom. Čiže Hendo určite bude suplovať a Milner a Gini všetko.

Ja sa teším. 30 rokov som čakal na titul, dočkal som sa, osláviť som nemohol. Tak jedna sezóna navyše ma nerozhodi, keďže po rokoch čakania na titul som už bol pripravený aj na to, že už ho na tom našom svete nezažijem

2
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x