James Milner: neúnavný robot #7

„Bez ohľadu na vek, či bohatú kariéru, je treba sa neustále učiť a zlepšovať.“

James Milner toho zažil vo futbale viac než väčšina iných hráčov. Premier League hral už ako tínedžer a dvakrát vyhral titul počas pôsobenia v Manchestri City. Vo svojej kariére nazbieral 523 ligových štartov, k tomu pridal 61 za národný tím. V minulej sezóne získal s Liverpoolom víťazstvo v Lige majstrov.

Aktuálne 33-ročný záložník The Reds napriek tomu stále vidí každý deň ako príležitosť k získavaniu ďalších skúseností.

„Myslím, že som mal to šťastie, že som hral dlhú dobu s niektorými skvelými hráčmi a pod skvelými trenérmi. Každý deň, kedy je človek na ihrisku, sa môže niečo naučiť. Možno, že je mojou úlohou trochu viac pomáhať mladším, ale môžem sa aj ja sám učiť od svojich spoluhráčov alebo od trenéra. Vždy sa musíte snažiť vylepšiť isté veci tak, že každý deň trénujete s týmto vedomím.
Som si istý, že sa trenér naučil veľa vecí a je vo futbale oveľa dlhšie než ja. Bolo by naivné si myslieť, že už všetko viem a ovládam. Je nutné zostať nohami pevne na zemi.“

Jürgen Klopp označil Milnera „pán profesionál“.
V domácom zápase proti Leicester City preukázal Milner svoju mentalitu, keď v nastavenom čase skóroval z pokutového kopu a zaistil pre LFC víťazstvo v pomere 2:1. Bola to už jeho 16-tá úspešná penalta v červených farbách.
„Výnimočné“, pochválil J.Klopp zástupcu kapitána.

„U trenéra je najlepšie to, že viete na čom ste. Nemá dôvod sa pretvarovať na verejnosti a potom byť niekým iným pred hráčmi. Je k hráčom úprimný a prežíva s nimi každú minútu. Sleduje zápas z postrannej čiary, poskakuje tam, chce byť jednoducho v dianí. Tá jeho energia je pre nás dôležitá, a to najmä keď sa nám práve nedarí.
„Zdá sa, že považuje za správne, keď po zápase objíme hráča, je to symbol akejsi súdržnosti v tíme. Pokiaľ sme nehrali dobre apod., tak vie, čo má po polčase povedať. Alebo ak je potrebné zvýšiť hlas, pokojne to urobí. Takéto situácie posudzuje veľmi dobre.“ dodáva Milner.