Je to tu. Prvý súboj o majstra hostí Anfield, Man City chce 3 body

12. kolo Premier League ponúka obrovský trhák a zároveň lahôdku. Guardiolov tím potrebuje na Anfielde zvíťaziť, domáci ale rovnako tak myslia na výhru.

MCFC team info

ABSENCIE (4) Sané - koleno, Zinchenko - koleno, Laporte - koleno, Ederson - sval

Liverpool doma rozdrvil Manchester City 4:0. Koncert domácich dirigoval Henderson, ktorý pečatil výhru hetrikom. Hostia navyše dohrávali v oslabení: vylúčení boli Bernardo Silva a Fernandinho, aby ich v závere nasledoval aj tréner Guardiola, ktorý si za protesty vyslúžil miesto na Main Stand.
Šialené, čo ? Pre priaznivcov The Reds priam ideálne. Ešte si ale budeme musieť na realitu počkať.

Navýšime náskok na súpera na 9 bodov ? Predĺžime nedobytnosť Anfieldu v Premier League na 46 zápasov ? Nielen tieto otázky rezonujú v širokej verejnosti fanúšikov LFC pred nedeľňajším šlágrom. Ten uzavrie 12. kolo Premier League pred reprezentačnou prestávkou.

Generálkou na blížiaci sa duel boli pre oba tímy zápasy v rámci skupinovej fázy Ligy majstrov. Liverpool potvrdil rolu favorita a zdolal na domácom trávniku KRC Genk v pomere 2:1.

Cityzens cestovali do Talianska na pôdu milánského San Sira, kde hráva svoje domáce zápasy Ligy majstrov Atalanta BC. Po troch víťazstvách v rade teraz len remizovali 1:1. Hostia viedli od 7. minúty po góle Sterlinga, domáci vyrovnali hneď po prestávke.

Za zmienku stojí nepremenená penalta (Gabriel Jesus ani len netrafil bránu), zranenie brankára Edersona, ktorého do 2. polčasu nahradil Claudio Bravo. Ten však videl v 81. minúte červenú kartu (faul za hranicou 16-tky), a na záverečné minúty tak musel do brány obranca Kyle Walker.

Nemenej dôležité je toto stretnutie napr. aj pre Leicester City resp. Chelsea (tá svoj sobotňajší zápas s Crystal Palace zvládla a je priebežne druhá, pozn.), ktorí sú v tabuľke za Cityzens len o 2 body. Aj toto má určite na pamäti 48-ročný lodivod hostí: nedovoliť, aby sa bodový odstup na aktuálneho lídra PL navýšil a zároveň umožniť, aby sa spomínané tímy priblížili k 2.miestu.

V predstihu sa v médiach objavil Guardiolov výrok ohľadom Maného, ktorý, citujem “sometimes diving“. Zároveň však dodal, že týmto nechce prilievať olej do ohňa. Skôr narážal na posudzovanie VAR, ktorý stále bojuje s efektívnym využitím v Premier League. Preto môžme v nedeľu očakávať (nejeden) kontroverzný okamžik, na ktorý budú mať obaja tréneri určite rozdielny názor.

City na Anfielde nevyhrali od roku 2003 a veríme, že sa táto séria predĺži aj koncom víkendu. Ťažko odhadovať, či bude zápas obojstranne opatrný, no zároveň asi nemôžme očakávať ofenzívny galakoncert z nedávnej minulosti 5:0 či 4:3, aj keď by sme z pohľadu domácich tento výsledok určite brali.

Jürgen Klopp:

Je len dobré, že existuje rivalita medzi oboma klubmi. To znamená, že sme na správnej ceste.
Neviem, či o titule bude rozhodovať náš vzájomný dvojzápas, naozaj to netuším. Pre mňa osobne je každý zápas rozhodujúci. Viem len, že tento zápas bude veľkolepý, jednak pre nás po stránke taktickej, tak pre fanúšikov, aby mali čo najlepší zážitok. Kolegu Pepa rešpektujem, je to najlepší manažér na svete, ale počas zápasu ide akákoľvek náklonnosť stranou. Ale nechcem neustále hovoriť o City, to nie. My sa sústredíme sami na seba a som nadšený z toho, čo sme urobili za posledné roky.

V nedeľu musíme podať maximálny výkon. Hráči, tréneri, diváci...dokonca chcem, aby aj obsluha občerstvenia bola maximálne pripravená. Potrebujem cítiť emócie z každej strany.

Zverenci Pepa Guardiolu majú na súperových ihriskách bilanciu 4-0-1 pri skóre 15:5. Jedinú vonkajšiu prehru zatiaľ utrpeli na ihrisku nováčika Norwich City (2:3).

Káder s vekovým priemerom 27,4 rokov sa v lete veľmi neobmenil. Z Atlética Madrid prišiel Rodri, z holandského PSV jeho španielsky krajan Angeliño a z USA brankár Steffen, ktorý je aktuálne na hosťovaní v Düsseldorfe.

Na listine zranených sú obranca E. Laporte, O. Zinchenko, ďalej spomínaný Rodri a L. Sané. Nepredpokladá sa, že duel vynechá brankár Ederson, ktorý proti Atalante odohral len 1.polčas.

predpokladané zostavy:

LFC: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson, Wijnaldum, Mané, Salah, Firmino

MCFC: Ederson - Mendy, Fernandinho, Stones, Otamendi, K. De Bruyne, D. Silva, B. Silva, Mahrez, Sterling, Agüero