Jürgen Klopp: Ešte nie sme hotoví, tento tím sa môže zlepšovať

Jürgen Klopp stále vidí v aktuálnom kádri priestor na zlepšenie sa a svoj tím označil za „nedokončený produkt“.

Sezóna je kvôli pandémii COVID-19 zatiaľ pozastavená na neurčito a Liverpool FC má na čele Premier League 25 bodový náskok. Nezvíťazil iba v dvoch dueloch: remíza na ihrisku Manchestru United a prehra na pôde Watfordu.

Pokiaľ sa naplnia (pre mnohých ideálne) scenáre na reštart ligy, Klopp je presvedčený o ďalšom napredovaní, či progrese, ktorý jeho zverencov čaká.

„Mentalitu nezmeníme, to je prvá vec“, povedal počas videokonferencie pre spoločnosť Sky Sports.
„To, či budeme úspešní, záleží aj na tom, ako sa k tomu postavia iné kluby. Každý totiž hľadá cesty resp. spôsoby ako určité veci zlepšiť. My však máme svoju víziu a tím ako taký ešte pre mňa nie je akýmsi finálnym produktom. Stále sa chceme zlepšovať a aj na tom pracujeme.“

„Život je neustála výzva a aj súčasný globálny problém je výzvou pre všetkých. Niekedy sme si mysleli, aké veľké problémy máme ale v porovnaní s tým, čo sa aktuálne deje, sú to maličkosti.“

„Chlapci boli vždy pripravení vydať zo seba všetko, úplne všetci, a stále to opakovať aby mohli dosiahnuť tie najvyššie ciele. Samozrejme, existujú dva možné scenáre. Buď výhra alebo prehra.
Tak tomu bolo po prehratom finále LM, potom sme to ďalšie zvládli a naposledy sme sa so súťažou rozlúčili, kedy nás vyradilo Atlético Madrid. Na chlapcoch to však nezanechalo žiadne stopy.
Uvedomili sme si, že sme boli dosť dobrí na to, aby sme robili problémy ďalším tímom. To bol plán do ďalších bojov.“

„Sme na konci apríla, súťaž stále nepokračuje, ale to samozrejme nemôžeme ovplyvniť. Ak zase začne, čo si želáme všetci, budeme pripravení robiť to najlepšie čo chceme a čo sa od nás očakáva.“

Pre Kloppa sú dôležité osobné vzťahy s hráčmi, avšak musí v nich byť profesionálna rovnováha.

„Moji hráči nie sú mojimi synmi ale moji synovia sú už vo veku mojich hráčov, takže je to v podstate to isté. Sú chvíle, kedy som pre hráčov otcom, kedy zase priateľom a kedy kritikom.
Stále mám rovnaký dôvod byť im stále nablízku, chcem pomôcť, poradiť, vypočuť apod. Od nich očakávam, aby mi stále hovorili pravdu, inak to nejde.“

Klopp bude čo nevidieť 20 rokov v pozícii trenéra, na ktorej začínal v klube 1.FSV Mainz 05 v roku 2001.

Počas 7-ročného pôsobenia na lavičke Borussie Dortmund s klubom získal 2 tituly a dostal sa aj do finále LM. Jeho metódy boli resp. sú úspešné aj v Liverpoole.

Na otázku ako, a či vôbec sa jeho taktika zmenila v priebehu jeho trenérskej kariéry, odpovedal:

„Niektoré veci sú rovnaké, nemením ich. Organizácia hry, alebo myšlienky v jej priebehu sa menia podľa typológie hráčov. Každý trenér prispôsobuje svoj štýl hráčom, ktorých má k dispozícii.
Ale všetko je o organizácii. Nie je to tak, že mám jasnú predstavu ako by to malo byť a snažím sa ju presadiť. Skôr sa snažím pochopiť kvality jednotlivcov a následne ich prednosti využiť“, uzavrel.

(zdroj liverpoolfc.com)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of