Kariéra Brewstera v LFC je, zdá sa, na konci. Zamieril do Sheffieldu Utd

Jeden z najväčších anglických talentov ostatných rokov si tak skoro ligový debut za The Reds neodkrúti. Po tom, ako LFC schválil v librách približne 23 miliónovú ponuku The Blades, pokojne predpokladajme, že sa tak stane len veľmi ťažko.

Chris Wilder, manažér Sheffieldu United vidí v mladom Angličanovi veľký potenciál. Navyše ten v dvadsiatich potrebuje pravidelne hrávať. A keby zrovna aj Klopp mal Rhiana akokoľvek vysoko, stále je to o dosť nižšie ako vidí Maného, Firmina, Salaha, Jotu, Minamina i Brewsterovho dobrého kamaráta Curtisa Jonesa.

Liverpool tak kývol na ponuku tímu z Bramall Lane, lebo dostať vyše 20 miliónov libier za hráča, ktorý nikdy nenastúpil v najvyššej anglickej súťaži, je jednak lákavý a na druhej strane aj úplne logický apel na kladnú odpoveď.

Odchovanec Chelsea prišiel na Anfield v 2015 a za ten čas odohral za áčko Merseysiders len 4 pohárové duely. Na jeho i našu všeobecnú smolu nepremenil vo Wembley v dueli Community Shield s Arsenalom penaltu, a tak Liverpool prišiel o prvú tohtosezónnu trofej. Nevadí, stáva sa, pričom jedným dychom treba dodať, že to nijako neznižuje mladíkove kvality. Ide totiž o útočníka s mimoriadne dobrým výberom miesta, prístupom, o útočníka, ktorý vie zakončiť vlastne každou časťou tela. A čo je dôležité, gólovo.

Potvrdil to aj na hosťovaní v druholigovej Swansea, kde prišiel v zimnom prestupovom období 2020 a s 11 gólmi v 22 dueloch sa stal najlepším strelcom „labutí“ uplynulej sezóny. Fans waleského tímu dokonca hovoria, že mať ho od začiatku ročníka, tak sú dnes späť v Premier League.

Navyše ide o najlepšieho strelca MS 17-ročných z roku 2017, kedy práve Rhian doviedol Albion k titulu majstra sveta, a rovnako o top strelca krátkej liverpoolskej prípravy na sezónu 20/21.

Bramall Lane ako miesto, kde sa má posunúť

Sheffield United ho kupuje preto, aby hrával, aby rozvinul svoj nesporný talent i strelecký potenciál. Trochu odbočím a želám si, aby to nebolo také, ako v prípade Bena Woodburna, iného liverpoolskeho talentu, ktorý na Bramall Lane pred časom hosťoval, ale odohral tam dokopy tak 20 minút. A teraz tápe stratený niekde v liverpoolskej juniorke.

Michael Edwards, športový riaditeľ LFC a tiež človek, ktorý rieši prestupy, jednal z The Blades aj o tzv. buy-back clause, teda Brewster by sa, samozrejme, ak mu to dobre pôjde, mohol niekedy v budúcnosti na Anfield vrátiť. Ale to je len výrazne tichá hudba budúcnosti.

V Brewsterovi Liverpool stráca všeobecne jedného z najtalentovanejších anglických futbalistov tejto doby, na druhej strane FSG kúpila v aktuálnom  prestupovom období hráčov – menovite Tsimikasa, Thiaga a Jotu – v súhrnnej sume približne na úrovni 75 mil. libier. A tak je aj v kontexte súčasnej koronasituácie úplne logické, že to chce vykryť práve predajmi hráčov. Lovren „zmazal“ peniaze za Tsimikasa, preč sú aj Lallana, Clyne, Ejaria priniesol do klubovej kasy tri milióny, Hoever ďalších zhruba £10m.

Prestupové leto 2020: Hoever do Wolves, Karius do Nemecka

Ak by pred pondelkovým (5.10.) záverom letného prestupového obdobia odišiel ešte niekto – okrem Brewstera napr. ďalší „fringe players“ ako H. Wilson, Grujić či Shaqiri, tak by asi nebol nikto prekvapený.

Minimálne z titulu, že vykryť transfer world class futbalistu (Thiaga) odchodom síce talentovaného, ale stále hráča, ktorý nikdy nehral v Premier League a na seniorskej úrovni má na konte slabých 26 zápasov, je istotne lákavý, logický a do veľkej miery aj správny ťah. A možno až taký, že na súhlas stačí obyčajné mihnutie oka.

Na druhej strane vidieť Brewstera odchádzať mi je rovnako ľúto ako svojho času Morgana, Susa, Ibeho, Coadyho, R. Camacha, J. Teixeiru, J. Sinclaira či Sterlinga. Ako všetci, aj ja si ale musím teraz počkať na to, či sa z Rhiana postupom času stane v tomto ohľade druhý Sterling, alebo naopak Ibe, či Jerome Sinclair – dnes reálne zabudnutí hráči. Alebo sa vyberie po zlatej strednej ceste, ktorú si prístupom a istými limitmi v kvalite „vydláždil“ dnes kapitán Wolves Conor Coady. To by sme tu ale o pár rokov mohli mať druhého Rickieho Lamberta a to, popravde, je na dnešný LFC pramálo. Hlavne vtedy, keď chce aj o pár rokov byť stále na vrchole nielen anglického futbalu.

Rhian Brewster je hráčom Sheffieldu Utd, kde bude obliekať rovnako ako v Liverpoole dres s číslom (foto: Twitter).

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
kloppinho
kloppinho
2. októbra 2020 21:23

pekne napisane

robroy
robroy
2. októbra 2020 17:26

Som v rozpakoch z tohto kroku vedenia klubu. Len ja mám taký pocit, že vedenie chce silou – mocou ziskat peniaze z predaja, bez uváženia, či z hráča bude priemer, alebo hviezda ? Pri niektorých hore menovaných ten pocit mám..

15
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x