Klopp o kúpe Minamina: Je to fantastická správa

Je to tam, Liverpool pre toto zimné prestupové obdobie neotáľal a v predstihu si zabezpečil podpis aktuálne najlepšieho japonského futbalistu. A Klopp je z neho nadšený.

„Je to fantastická správa,“ reagoval Jürgen Klopp pre LFC TV priamo v Katare, kde je so svojim tímom na MS klubov 2019. „Ide o parádneho hráča, sme skutočne veľmi veľmi veľmi šťastní, že sa ho nám podarilo získať.“ 

„Naši priaznivci ho mali možnosť vidieť v dvojzápase s RB Salzburg, preto nepotrebujem veľa času, aby som predstavil jeho kvality, pretože ich už poznajú. Takumi je veľmi rýchly, chytrý futbalista, dokáže si nájsť priestor medzi líniami. Je odvážny, nebojácny, skutočný tímový hráč. Vydá to najlepšie z seba, aby pomohol spoluhráčom naokolo,“ chváli svojho nového zverenca 52-ročný Nemec.

Zima nebude bez nákupov. LFC podpísal parádneho Japonca

„Navyše má veľké skúsenosti z Ligy majstrov, tiež prichádza z klubu, resp. organizácie, kde sme si istý, že bol vedený správnym smerom, používal na svoj rozvoj špičkové postupy a získaval tak prepotrebné skúsenosti. Je to skvelá práca zainteresovaných (že je v LFC). Michael Edwards a vsetci zainteresovaní si zaslúžia veľký kredit,“ hovorí Klopp.

„Nie je vôbec ťažké pochopiť, prečo je Salzburg pre mnohých po úspechu hladných hráčov obľúbenou destináciou (v minulosti v RB hrávali Mané i Naby Keïta, pozn.). RB Salzburg je posledné mesiace na trávniku i mimo neho značkou moderného futbalového klubu, ktorý navyše rastie.“

„Som presvedčený, že liverpoolski fanúšikovia sa zaručia o to, aby sa tu Takumi cítil ako doma. V tomto fantastickom klube i meste. Takisto viem, že už rozšíril našu liverpoolsku rodinu o niekoľkých japonských členov. Získali sme jedného z najúžasnejších talentov z Japonska, a tak len vravím – vitaj (Takumi), je skevlé byť súčasťou tohto klubu,“ dodáva Klopp.

Haters gonna hate

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of