Klopp v rozhovoru pro Sky Sports přiznal obavy při nástupu do klubu

Když v říjnu roku 2015 přišel Jürgen Klopp do Liverpoolu, věděl, že pokud nezaujme majitelé ze skupiny FSG, může ho čekat rychlý konec.

Přesto, že bývalý manažer Dortmunud přišel do Liverpoolu s nálepkou člověka, který v Německu vyhrál dvakrát bundesligu, superpohár a DFB pokal, tak na jeho první tiskové konferenci v útrobách Anfieldu žádal vedení hlavně o čas!

Největší obavy v rozhovoru Klopp přiznal, že nedostane v nové štaci pořádnou šanci.

The Normal One také přiznává, že začal vidět důvěru od majitelů v jeho mety po skělé výhře s Chelsea a také nezapomenutelnou výhru 4:1 proti Manchesteru City. Jeho slovy to shrnul, že situaci, kterou přenechal Kloppovi bývalý manažer Brendan Rodger, nemohl prostě změnit přes noc.

Musel jsem pro příchodu hned požádat o čas. I přesto, že jsem nikdy ve své kariéře nedostal vyhazov, tak jsem věděl, že jsem přišel do úplně jiného klubu, kde se situace může po neúspěchu rychle změnit.

Proto jsem také řekl v prvním interview, že ať mě lidé soudí po 4 letech. Neříkal sem v té chvíli, ať dostanu čas 4 roky, ale prostě jen trochu.

Skvělá věcí na tom všem bylo, že po prvních sedmi nebo osmi zápasech jsme od majitelů dostali info, že jsou s naší práci spokojení a dodali nám potřebnou důvěru, která nám dodala sebedůvěru v další práci.

Klopp také připomněl v rozhovoru, že s týmem v jeho první sezóně prohrál 2 finálová utkání. Nejdříve ligový pohár s Man City a následně finále Evropské ligy se Sevillou.

Všechny tyto negativní chvíle vyvrcholila prohra s Realem Madrid ve finále Ligy mistrů s Realem Madrid 3:1. V tuto chvíli, i po ztrátách dvou finále si lidé řeknou, že pokud klub promrhá tolik šancí, možná by byla potřeba změny.

Nikdy jsme však s majiteli na tyhle chvíle nezpomínali ve špatném. Pokaždé jsme se pouze bavili o tom, co nás čeká dalšího!

Jurgen Klopp's first Liverpool team against Tottenham had Mignolet ...

Sestava proti Tottenhamu Hotspur v první zápase Jürgena Kloppa (zdroj: talksport)

 

0 0 hlasuj
Article Rating
I kdyby Liverpool spadnul do 5. ligy, moji lásku ke klubu to neovlivní! Hrdý člen OLSC Slovakia a držitel aktivního členství Liverpool OFFICIAL MEMBERSHIP
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x