LFC kúpil gréckeho futbalistu. Je rýchly s kvalitným centrom

Andy Robertson má po čase konečne konkurenciu. Liverpool sa totiž rozhodol, že sa posnaží o podpis ľavého beka Kostasa Tsimikasa z gréckeho klubu Olympiakos FC.

Má 24 (nar. 12.5. 1996) a doma v Grécku ho považujú za jedného z naj futbalistov poslednej dekády tejto krajiny ležiacej na juhu Európy. Je rýchly a podľa správ z fanúšikovského tábora Olympakosu sa za posledných 12 mesiacov zlepšil tak v obrannej, ako aj v útočnej činnosti.

Aby so ešte podporil nadšenie priaznivcov The Reds, má ísť o futbalistu s výborným centrom (toto tvrdenie je podporené 9 asistenciami v 19/20), veľmi slušnou rýchlosťou i obrancu, ktorý nemá problém ísť do sklzu, vložiť nohu do súboja či urobiť dva kroky navyše, aby získal loptu či zabránil akcii súpera.

Robbo teda prichádza k zdatnej konkurencii. Samozrejme, uvidíme, ako sa rodák z Atén na Britských ostrovoch aklimatizuje, ako zvládne tlak, ktorý je v Liverpoole enormný.

Tsimikas začal profi kariéru v Olympiakose, v minulosti ale hosťoval v Dánsku i Holandsku, konkrétne v Esbjergu a Willem II, kde si svojho času zahral ex-záložník The Reds Chirivella, či v juniorke zarezával van Dijk.

Grécky reprezentant prichádza na Anfiel za £11.75m, čo absolútne naplňuje politiku majiteľa Fenway Sports Group nepreplácať hráčov, navyše sa ako ideálna kúpa javí aj z iného pohľadu – je mladý, môže a chce sa zlepšovať.

Tsimikas je po Sotiriosovi Kyrgiakosovi druhým gréckym futbalistom v klubovej histórii. Zároveň v Liverpoolu bude nosiť na drese číslo 21.

Kostas Tsimikas po podpise zmluvy: „Môj brat je obrovským fanúšikom Liverpoolu a tlačil ma, aby som sem prišiel. Ako dieťa som aj ja rovnako fandil Liverpoolu. Celá moja rodina aj môj brat, sme z toho nadšení.
Myslím, že môj brat doteraz neverí, že som tu. Teraz, keď uvidí obrázky, tak uverí, že som podpísal s Liverpoolom. Som naozaj veľmi šťastný.“

 

Haters gonna hate

1

Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirka1618 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jirka1618
jirka1618

Bude to skvělá posila.