LFC otočil duel s Villans, gólom Alexandra-Arnolda v závere

Liverpool po prvý raz polovice decembra vyhral na Anfielde ligový zápas. Tri body ratoval v druhej minúte nastavenia.

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak (89. Shaqiri), Robertson, Fabinho, Wijnaldum (70. Thiago), Milner, Salah, Jota, Firmino (75. Mané)

lavička: Adrián - Thiago, B. Davies, N. Keïta, Mané, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, Shaqiri, R. Williams

AVFC zostava

E. Martínez - Cash, Konsa, Mings, Targett, Douglas Luiz, Nakamba (65. Barkley), B. Traoré (68. El-Ghazi), McGinn, Trezeguet (82. J. Ramsey), Watkins

lavička: T. Heaton - Barkley, K. Davis, El-Ghazi, Elmohamady, Engels, Hause, J. Ramsey, N. Taylor

V porovnaní so štvrťfinále LM proti Realu sa naši výrazne lepšie hýbali, lenže v I. polčase to až na šancu Salaha bolo o ofenzívnom trápení. Navyše, keď dal Watkins v 43. min úvodný gól duelu + v nadstavení úvodnej časti VAR zmaril Firminovo vyrovnanie, vedeli sme, že máme problém.

The Reds ale začali II. polčas v tempe a s odhodlaním, ktoré Salah v 57. min premenil na vyrovnanie. Potom sme vypadli z tempa, a keď sa už zdalo, že je na svete ďalšia nepríjemná strata, poslal Alexander-Arnold v druhej minúte nadstavenia loptu do siete.

Liverpool najbližšie čaká odveta štvrťfinále Ligy majstrov proti Realu Madrid, Kloppov tím v stredu 14.4. od 21 h sa pokúsi zmazať manko 1:3.

Ollie Watkins (tretí sprava) premieňa svoju jedinú šancu na prvý gól stretnutia. (foto: Twitter)

I. polčas

Pomerne svižný prvý polčas sa začal rozvíjať už v 5. min Salahovým pokusom z uhla, s ktorým si ale E. Martínez v pohode poradil. 13. min ponúkla Jotov pas na Salaha, po chybe Mingsa sa Egypťan dostal do čistej šance, ale jeho obhodenie Martíneza skončilo vedľa brány.

15. min a Firminov pokus z 18 m nepresný. O pár sekúnd neskôr Jotova strela z 20 m nad. V 22. min mala možnosť priameho kopu Aston Villa, Konsa nekrytý na zadenj tyči zakončil hlavou, ale Alisson bez problémov chytil.

V 26. min bol asi 3 min ošetrovaný Douglas Luiz, do hry sa napokon vrátil. Po polhodine hry priamy kope Alexandra-Arnolda z 21 m tesne nad. O 120 sekúnd na toroh našich a Jotova nebezpečná hlavička tesne nad.

V 36. min prešiel Firmino po ľavej strane, prihrávku našiel Salaha, ale ten tiesnený v sľubnej pozícii z 15 m prestrelil. V 38. min brejk LFC, Jota sa dostal zo 17 m k zakončeniu, ale brankár Villans kryl.

V 41. min chyba v obrane hostí, ale naši z nej nič nevyťažili. A tak udreli hostia. V 43. min po sa po peknej akcii dostal na 16-ke k lopte Watkins a prekonal Alissona – 0:1.

Liverpool v tretej minúte nadstavenia vyrovnal, a to po pohľadnej akcii, keď skóroval Firmino, ale VAR bol zasa raz proti nám, keď odpískal doslova milimetrový ofsajd.

II. polčas

Kloppovci začali II. časť v tempe, v 51. min zaujímavá akcia, Salaha ale vyriešila defenzíva Villans. Liverpool súpera výraznejšie zatlačil. V 54. min akcia AVFC, B. Traoré ale zo 14 m netrafil bránu.

A tak nám na záver tlaku predsa len vyšla kombinácia, na ktorej konci bolo zakončenie Robertsona, E. Martínez jeho ranu vyrazil pred seba, kde dobehajúci Salah hlavou vyrovnal – 1:1.

V 62. min kombinácia hostí, Watkins dal späť na Trezegueta a Egypťan nepokrytý Fabinhom zo 6 m nastrelil tyčku. V 67. min Milnerova strela zo 17 m nepresná, v 73. zasa priamy kop Robertsona zo 17 m a nič z neho.

V 77. min preveril Alissona striedajúci Barkley, v závere to potom bola veľká ofenzívna bieda v podaní The Reds.

Lenže keď sa už zdalo, že sa body budú deliť, prišla v 2. minúte nadstavenia umná prihrávka Shaqiriho na Thiaga, ale Španiela skvele vychytal gólman hostí, lopta sa ale dostala na 16-ku k Alexandrovi-Arnoldovi, ktorý mal dostatok času na prípravu strelu a tú aj umiestnil do rohu Martínezovej brány – 2:1.

V 94. min El Ghaziho hlavička spred päťky minula bránu, na opačnej strane Shaqiriho brejková prihrávka, Mané šiel sám na E Martíneza, ale zakončil veľmi zle, nehovoriac o tom, že mohol k zakončeniu do prázdnej brány vyzvať Jotu.

Jürgen Klopp sa teší so strelcom víťazného gólu Trentom Alexandrom-Arnoldom. (foto: Twitter)

LFC streli prvý domáci ligový gól v 2021.

Prvá výhra na Anfielde v roku 2021.

VAR opäť úradoval a odpískal nezmyselný ofsajd.

Konečne šlo o zápas, kde hráči chceli vyhrať.

Alisson (7) - mal pár dobrých zákrokov, za gól nemohol, ale miestami sa hral s nervami fanúšikov svojimi typickými výbehmi

Alexander-Arnold (8) - strelil víťazný gól a dnes konečne bojoval

N. Phlips (6) - dosť sa spoliehal na Kabaka a pri strelenom góle si nepokryl hráča. Inak sa snažil a dobre vyvážal loptu smerom dopredu

Kabak (7) - pokryl množstvo lôpt a odohral dobrý zápas

Robertson (7) - škoda žltej karty, inak opäť bojoval a chcel vyhrať, mal by popracovať na štandartkách

Fabinho (8) - vďaka Bohu, že je opäť v zálohe, tradične dobrý výkon

Wijnaldum (7) - v prvom polčsae mu to šlo lepšie, hral spoľahlivo, dobre si kryl loptu a podoroval obranu i útok

Milner (6) - možno jeho potrebuju ako lídra na ihrisku. Nebol najlepší v zálohe, ale behal a podporoval spoluhráčov

Salah (8) - dnes sa snažil hrať dopredu. Hral útočne, strelil vyrovnávajúci gól a chcel vyhrať

Jota (7) - neviem, čo merali rozhodcovia pri ofsajde. Inak hral dobre, v útoku bol viditeľný, prihrával dobre spoluhráčom

Firmino (6) - v prvom polčase celkom aktívny. Strelil aj gól, ktorý neuznali. V druhom polčase začal podobne ako mužstvo šiel dopredu. Potom už nebol výrazný

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)