LFC otočil výsledok v Newcastli, nový majster končí sezónu výhrou

Famózna jazda The Reds ligovým ročníkom 2019/20 je na svojom konci. Kloppovi zverenci ju zakončili víťazným obratom v St. James´s Parku.

Premier League 19/20 (26.7.), Newcastle, St James' Park

Newcastle United FC - LIVERPOOL FC 1:3

góly: 1. D. Gayle - 38. van Dijk (Oxlade-Chamberlain), 59. Origi (Robertson), 89. Mané (Firmino)
ŽK: F. Fernández
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: žiadna SK/CZ

zostava NUFC

Dúbravka - Manquillo, F. Fernández, Rose (74. Watts), Ritchie, Bentaleb (49. S. Longstaff,), Lazaro, Shelvey, Almirón (70. Hayden), Saint-Maximin (46. Joelinton), D. Gayle (70. A. Carroll)

lavička: K. Darlow - A. Carroll, Joelinton, Muto, Hayden, Yedlin, S. Longstaff, Watts, J. Young

Alisson - N. Williams (85. Alexander-Arnold), J. Gomez, van Dijk, Roberston, Wijnaldum, Milner, N. Keïta (85. C. Jones), Oxlade-Chamberlain (64. Salah), Minamino (64. Firmino), Origi (64. Mané)

lavička: Adrián - Fabinho, Firmino, Mané, Salah, Shaqiri, C. Jones, Alexander-Arnold, Elliott

26 sekúnd stačilo Newcastlu, aby sa strelecky presadil. Dwight Gayle po rýchlo rozohratej štandarke v podaní ex-Liverpoolčana Jonja Shelveyho dokázal dostať loptu za Alissona.

Liverpool vo výraznejšie pozmenenej zostave, keď Salah, Mané, Fabinho i Alexander-Arnold zostali na lavičke, odpovedal v 38. min presnou hlavou van Dijka po centri Oxlada-Chamberlaina.

Zhruba po hodine hry sa zaskvel presnou strelou na vzdialenejšiu tyč Origi a zasa raz zariadil víťazstvo Liverpoolu proti tomuto súperovi. V samom závere ho podobným obstrelom napodobil striedajúci Mané.

Teraz si počkáme na termíny prípravných duelov, nový ročník najvyššej anglickej súťaže by mal začať 12.9. 2020, čo je už aj vedením Premier League schválený termín. Uvidíme, čo na to celospoločenská situácia, konkrétne ako to bude v ďalších týždňoch s korona pandémiou.

I. poločas

Reds začali veľmi zle. Ľudia si poriadne ani neposadali a nemohli veriť vlastným očiam. Liverpool prehráva a ešte neubehlo ani 30 sekúnd! Bolo asi jasné ako sa to bude vyvíjať. Loptu mali na kopačkách červení, ale nijako sa nedostali za obranu domácich. Minamino v 29. minúte vystrelil, ale Dúbravka vyrazil na roh.

V prvom polčase hostia vyrovnali po krásnej centrovanej lopte Oxlade-Chamberlaina, kedy Virgil van Dijk hlavou skóroval.

II. poločas

Druhý polčas začali hostia aktívne, dokonca aj van Dijk z hlavičky skúšal. V 59. minúte si vzal loptu Origi a svojou strelou otočil zápas.

Keď už hostia vyhrávali 1-2, prišla na ihrisko aj trojica Mané, Salah, Firmino. Salah hneď nastrelil žrď a koncom zápasu dal gól Sadio Mané.

Virgil van Dijk po dlhšom čase skóroval.

Pekná a hlavne gólová strela Origiho. Mané ho okopčil asi ako Firminove oslavy gólov 🙂

Minamino si postupne začína zvykať, nech strelecké pokusy skúša!

Andy Robertson nastupuje v každom zápase tak, že na ihrisku nechá srdce.

LFC zaznamenal najviac bodov v jednej ligovej sezóne vo svojej histórii - 99. Je to o dva viac ako zaznamenal v 18/19 a o bod viac ako mal pred rokom Man City.

Salah 20-gólovú métu v sezóne PL tretí raz v rade napokon nezaznamenal. Končí na méte 19 presných zásahov. Druhý naj strelec tímu Sadio Mané strelil 18 gólov.

Alisson (8) - veľa práce nemal. Za gól nemohol a bol veľmi pohotový

N. Williams (7) - ak nerátam prvú chybu, nezosypal sa a odohral veľmi dobrý zápas. Postupne zbiera skúsenosti a rastie. (S Trentom ho nemá zmysel porovnávať)

J. Gomez (9) - zabránil niekoľkým gólom a zopár útokov zaviedol. Myslím, že k Virgilovi sedí veľmi dobre

van Dijk (9) - veľmi dobrý výkon v obrane, ba aj smerom dopredu. Vyrovnávajúcim gólom prispel aj k momentálnej atmosfére. Po góle to už bol úplne iný Liverpool

Roberston (9) - stále sa zlepšuje. Nikoho nepustí, keď spadne, dvihne sa a behá ďalej. Mimochodom, nezlepšili sa mu za pár mesiacov aj štandartky?

Wijnaldum (8) - je veľmi potrebný pre mužstvo. Úžasné krytie lopty a skvelá podpora útoku

Milner (8) - s kapitánskou páskou mu to išlo. Hral dobrý zápas, kryl stred ihriska a rozbehol nejednú akciu

N. Keïta (9) - Steve McManaman ho hodnotil ako najlepšieho na ihrisku. Naby sa snaží a postupne sa to začína vyvíjať. Má výborné čítanie hry a páči sa mi ako neustále vymýšľa

Oxlade-Chamberlain (7) - útok bol v prvom polčase nevýrazný. Nebol toho výnimkou, avšak potešila pekná nahrávka na gól

Minamino (7) - získava skúsenosti a dnes som ho videl asi najdlhšie na ihrisku odkedy je v Liverpoole. Cítim tam snaživosť a nech pokračuje s takými strelami

Origi (7) - celý prvý polčas som ho videl len kvôli jeho vlasom. Potom z ničoho nič si vezme loptu a strelí gól, ktorým otočí zápas, proste Divock!