LFC po parádnom výkone vyhral na Arsenale, žiaril Jota

Jeden z najlepších ligových výkonov The Reds v 2020/21, Liverpoolu sa poradilo na Emirates vyhrať rozdielom triedy.

Premier League 20/21 (3.4.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:0)

góly: 64. Jota (Alexander-Arnold), 68. Salah (Thiago), 82. Jota (Mané)
ŽK: Gabriel - Jota
ČK:
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Premier Sport (SK/CZ)

AFC zostava

Leno - Chambers, Holding, Gabriel, Tierney (45.+1 Cédric), Partey, Ceballos (57. Elneny), Ødegaard, Pépé, Aubameyang (77. Martinelli), Lacazette

lavička: Ryan - Bellerín, Cédric, Mari, Elneny, Nelson, Willian, Martinelli, Nketiah

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak (84. R. Williams), Robertson (60. Jota), Fabinho, Thiago, Milner, Mané, Salah, Firmino (78. Wijnaldum)

lavička: Adrián - Wijnaldum, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Jota, Tsimikas, Shaqiri, R. Williams

Klopp po dlhej repre pauze výborne pripravil svoj tím na dôležitý súboj, ktorý by nás udržal v hre o Ligu majstrov. LFC dominoval v oboch polčasoch, v tom druhom pridal aj góly – konkrétne sa 2x presadil náhradník Jota a raz Salah, a berie tak prepotrebné tri body, ktoré ho posúvajú 2 body za TOP 4.

Liverpool pokračuje v zápasovej záťaži v rýchlom slede a už v utorok 6.4. sa od 21. h predstaví prvom štvrťfinále Ligy majstrov na pôde Realu Madrid.

I. polčas

The Reds herne dominovali od úvodu stretnutia. Zaujímavé možnosti ale prišli až neskôr. V 11. minúte Milner v dobrej pozícii zo 17 m netrafil bránu, v 14. zasa pálil z 20 m Fabinho, ale rovnako minul.

23. min ponúkla súboj Lacazetteho s N. Phillipsom a domáci útočník z neho vyšiel z rozrazeným obočím. V 29. min akcia našich, Mané dával v brejku na päty Salahovi. Krátko na to sa na 16-ke cez Holdinga krásne uvoľnil Firmino, ale jeho rana minula bránu.

33. min a Pepého hlavička, s ktorou Alisson nemal problém. V 35. min veľká šanca Milnera, keď Alexander-Arnold po rýchlom brejku poslal loptu Milnerovi na 16-ku, ale hosťujúci veterán z 15 m nebránený minul.

Thiago (vľavo) a Fabinho. (foto: Twitter)

II. polčas

Liverpool začal druhý polčas aktívne, opäť mal hru pod kontrolou a zaujímavé možnosti prišli tentoraz o čosi skôr. V 52. min centroval Alexander-Arnold na Salaha, ale ten bol zblokovaný. V 57. min chyba Arsenalu v rozohrávke, Firmino sa ale nepresadil.

V 61. min Cédricova rana zo 14 m, Alisson bez problémov.

Prišla tak 64. min a po dokonalom centri z pravej strany v podaní Alexandra-Arnolda poslal hostí prudkou a presnou hlavičkou do vedenia striedajúci Jota – 0:1.

V 68. min hostia svoj náskok navýšili, keď Thiagov pas za obranu prebral Salah, poradil si s Gabrielom a poslal loptu pomedzi Lenove nohy do siete – 0:2. 150. zápas v Premier League v podaní Egypťana má teda aj gólový zárez.

73. min ponúkla skvelý pas Firmina za obranu, Salah ale sám v čistej šanci nechal vyniknúť Lena. V 81. min pokus Wijnalduma z 19 m pohodlne kryl Leno.

Krátko na to akcia našich, Mané dostal po veľkej chybe v rozohrávke v podaní Gabriela pred 5-ku dobrú loptu od Salaha, ale nespracoval dobre, čo ale nevadilo dravému Jotovi, ktorý vletel do šance, resp. koncovky a nedal Lenovi šancu – 0:3.

V druhej minúte nadstavenia priamy kop LFC, po ňom ukážkový center Alexandra-Arnolda, ale Mané, ktorý sa hodil do zakončenia, napokon hlavou loptu vo výbornej pozícii netrafil. V 94. min ďalšia vynikajúca možnosť The Reds, Salah dostal loptu do behu, sám ale Lena neprekonal, ešte lopta k Manému, ktorý ale len nastrelil domáceho gólmana.

Diogo Jota strelil po príchode na trávnik 2 góly. (foto: Twitter)

• Philips - Kabak, opäť čisté konto
  • Alisson opäť s čistým kontom
  • Fabinho v zálohe odviedol veľmi dobrý výkon
  • Thiago hral oveľa lepšie v druhom polčase ako v prvom
  • Z Londýna si odvážame potrebné tri body

Alisson (8) - nemal veľa práce. Potešil však rozohrávkami a dobre vybehoval na štandartky

Alexander-Arnold (9) - veľmi dobrá hra dopredu, nezabudol si však plniť svoje defenzívne povinnosti. V druhom polčase ešte lepšie ako v prvom, nádherný center na úvodný gól

N.Philips (7) - ako stopér zahral slušne. Zastavoval akcie, hral čisto, rozohrával dobre

Kabak (9) - skvelá rozohrávka, videl som aj dirigovanie obrany, čo potešilo ešte viac. Prakticky spolu s Philipsom Arsenalu nič nedovolili

Robertson (8) - v prvom polčase bol nezastaviteľný. Smerom dopredu tiež veľmi dobre, nebojácny, obetavý a tvrdý. Vystriedaný bol podľa mňa len preto, že ho Klopp šetrí na Ligu majstrov

Fabinho (10) - výborná práca vzadu, ale aj vpredu. Ukázal, že sa nebojí a pomohol obrane, ale aj útoku

Milner (7) - ako kapitán veľmi dobre. V zálohe nehral najlepšie, ale snažil sa, behal a ako kapitán ťahal mužstvo. Neskôr sa stiahol na obrancu

Thiago (7) - v druhom polčase hral oveľa lepšie, v prvom sa rozohrával. Veľmi pekne prihral Salahovi na gól

Mané (7) - v prvom polčase mohol dvakrát vystreliť, dvakrát prihral a nič z toho nebolo. Na konci zápasu mohol streliť gól, ale nepodarilo sa

Firmino (7) - okrem jednej strely na bránu poriadne nevystrelil. V druhom polčase hral lepšie pre mužstvo

Salah (8) - strelil gól na 0:2, podporoval mužstvo, hral dopredu. Nezabúdal ani na svoje defenzívne povinnosti

Náhradníci:

Jota (9) - prišiel v 60. minúte a v 64. minúte otvoril skóre. Veľmi pekný výkon, ktorý okorenil dvoma gólmi

Wijnaldum (8) - nastúpil do rozbehnutého zápasu a aj vďaka nemu sa hra viac lepila na kopačky Liverpoolu. (Gini má majstrovskú techniku krytia lopty a dnes ju využil)

R.Williams - nehodnotený

Fabinho

Program
Tabuľky
Program
Príprava

UT 20.7., 18.00 WACKER INNSBRUCK (30 min) (N)
UT 20.7. 18.45 STUTTGART (30 min) (N)
PI 23.7. 18.15 MAINZ (N)
ŠT 29.7. 20.20 HERTHA (N)

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)