LFC po trápení víťazne, rozhodla veľká chyba gólmana Sheffieldu Utd

7. kolo Premier League zaviedlo The Reds na Bramall Lane do Sheffieldu, kde sa nováčik United víťazovi Ligy majstrov vyrovnal.

zostava SUFC

D. Henderson - Baldock, Basham, Egan, O´Connell, Stevens, Norwood (77. Clarke), Lundstram, Fleck, C. Robinson (60. Mousset), McBurnie

lavička: S. Moore - Bešić, L. Freeman, Jagielka, Mousset, Osborn, Clarke

Adrián - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, J. Henderson (63. Origi), Salah, Mané (90.+4 Oxlade-Chamberlain), Firmino (87. Milner)

lavička: Kelleher - Lobren, J. Gomez, Milner, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Origi

Oba tímy začali opatrne. Od začiatku mali síce Reds výrazné držanie lopty, avšak nič si nevytvorili.

4. minúta - Domáci začali strelou, s ktorou však Adrián nemal veľa práce
17. minúta - Wijnaldum strieľal, ale obrancovia jeho strelu vyrazili na roh
24. minúta - Alexander-Arnold to skúšal strieľaným centrom, ale prekopol bránu
26. minúta - Salah strieľal, jeho pokusu však chýbali centimetre
34. minúta - van Dijk našiel dlhou prihrávkou Maného, Sadio však prekopol bránu
43. minúta - Salah našiel Firmina, ten Maného, Sadio trafil žrď
45. minúta - Matip zabránil gólu a hlavičkoval loptu na roh

II. polčas

53. minúta - Boli to domáci, čo mohli otvoriť skóre, našťastie ich hlavička šla mimo bránu
60. minúta - Trent Alexander-Arnold prekopol bránu z priameho kopu
65. minúta - Mohli sa radovať domáci, ale Adrián vyrazil Norwoodovu strelu na roh
70. minúta - Konečne sa niekto osmelil vystreliť spoza šestnástky. Wijnaldum svojou strelou otvoril skóre na 0-1
72. minúta - Mané, ale aj Salah mali šance na zvýšenie skóre. Strely oboch však nemali potrebnú razanciu
78. minúta - na 0-2 mohol zvýšiť Salah, ale brankár domácich zachránil mužstvo, zabránil gólu
88. minúta - Origi vystrelil, ale jeho strela netrafila bránu súpera

• prvý gól Giniho Wijnalduma v sezóne
  • veľká nepresnosť pri nahrávaní
  • Adrián podržal mužstvo

Adrián - (8) veľmi dobrý výkon, ďalší zápas bez obdržaného gólu, párkrat mužstvo podržal

Alexander Arnold - (7) mal zopár chýb, ale po svojej strane obrany hral pekný futbal, vzadu bránil, smerom dopredu sa snažil centrovať

van Dijk - (8) vynikajúci výkon, dirigoval obranu a párkrát zabránil útočníkom, aby strelili gól

Matip - (7) odohral pekný zápas, párkrát aj pekne vyšiel skoro až k súperovej šestnástke

Robertson - (7) pekne, obetavo za mužstvo, urobil pár chýb, ale inak veľmi dobrý zápas

Fabinho - (8) veľmi dobrý výkon, brzdil súperov, zakladal akcie, ale nemôže byť všade

Wijnaldum - (6) okrem streleného gólu toho veľa neukázal

Henderson -  (4) no klasicky jeho výkon. Keď sa šlo dopredu, alibisticky nahral dozadu. Keď stratil loptu, pomáhal si faulami

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)