LFC potvrdil zostavu pre Ligu majstrov. Budúcnosť Harryho Wilsona je daná

Ak by sme sa podrobne pozreli na talenty v Akadémii za ostatných 10 rokov, Harry Wilson by bol za Sterlingom druhý. Určite pred Alexandrom-Arnoldom a ešte ďalej pred menami ako C. Jones či N. Williams.

Keď dal dnes 23-ročný ofenzívny futbalista v sezóne 16/17 za liverpoolsku 21-ku 21 gólov a ďalších 17 pripravil, bavili sa fans The Reds o tom, že v juniorke drieme talent, ktorý raz bude prínosom pre prvý tím.

O 12 mesiacov na to bol ešte viac nezastaviteľný. 29 presných zásahov a k tomu 31 asistencií z neho spravilo najproduktívnejšieho hráča nielen najvyššej súťaže 23-ročných, ale aj naprieč všetkými anglickými súťažami.

Nasledovali hosťovania v Hulle, Derby County a naposledy v Bournemouthe, kde ukázal, že má famóznu ľavačku. A to na pravidelnej báze. Ofenzívny záložník si za ostatných 36 mesiacov, čo hrá na seniorskej úrovni, postupne navyšoval gólové štatistiky. V lige dal za tieto 3 roky 29 gólov, čo prihliadnuc na to, že postupne začal hrávať aj v strede zálohy, nie je úplne zanedbateľné číslo.

Wilson je známy tím, že väčšina jeho gólov je lákadlom pre tých, čo strihajú videá, ale aj tým, že ho Jürgen Klopp proste neberie.

Repre futbal treba zrušiť. Aspoň načas

Trpká realita: Nie je na súpiske. A pritom by sa zmestil

Bežný fanúšik si môže mladého rodáka z Wrexhamu porovnať s hráčmi ako Origi, Shaqiri či predtým s Lallanom. A pokojne mu môže vyjsť, že je na tom v istých ohľadoch lepšie. Nemecký šéf liverpoolskej lavičky má ale na vec iný pohľad. A potvrdil to aj aktuálnym menoslovom pre hlavnú fázu Ligy majstrov 2020/21.

Podľa pravidiel UEFA môže každý jej účastník „hodiť“ na súpisku 25 hráčov vrátane 3 gólmanov, čo je podmienka. Klopp ale na tú svoju dal len 24 mien. Na Harryho Wilsona by technicky miesto zostalo, ale prakticky je to o zadefinovaní jeho miesta v aktuálnom LFC.

Pozri si celú súpisku The Reds pre skupinovú fázy Champions League 2020/21

1.73 m vysoký futbalista je súčasťou áčka The Reds od začiatku 2017, trénoval s ním však už v pätnástich. Smutné pre tohto Walesana je ale to, že má v ňom doposiaľ na konte len 2 zápasy. Debut prišiel v januári 2017 v FA Cupe proti Plymouthu (1:0), keď sa v dueli, v ktorom sa predstavili napr. K. Stewart, Ejaria, Woodburn či Ojo a gólom ho rozhodol Lucas Leiva, dostal na trávniku v 2. polčasu. Premiérový štart si odkrútil až pred nedávnom, keď nastúpil v základnej zostave stretnutia Ligového pohára proti Arsenalu. Odohral ho celý a žiaľ, nepremenil penaltu, ktorá viedla v rozstrele k postupu súpera.

Čo s ním teraz?

Na toto je vzásade jednoduchá odpoveď, lebo vyššie uvedené. Harry Wilson bude v prípade, že nepôjde hosťovať do Ruska (kde je transfer deadline 20.10.), alebo do súťaže organizovanej Football League – teda Championship, League One a League Two (loan window sa uzatvára 16.10.) len sparingom pre hráčov prvého tímu Merseysiders. A čakať do januára, kedy bude mať šancu odísť niekam, kde splnia nároky Liverpoolu na prestupovú čiastku a tiež jeho personal terms.

Wilson je navyše dokonalým príkladom toho, ako sa veľká hviezda juniorského futbalu nedokázala presadiť v áčku Liverpoolu. Vlastne ako 95% jej členov za poslednú dekádu. A pritom Harry vyzeral v mnohých ohľadoch ako sú kopacia technika, ofenzívne skills či futbalový rozum naozaj dobre.

Pre Kloppa sa ale nehodí – lebo nie je dozadu taký dobrý, nemá o defenzívu taký záujem a ani kvalitu, chýba mu aj rýchlosť.

Téma na diskusiu: Potrebuje Bobby Firmino lavičku?

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
6 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
robroy
robroy
11. októbra 2020 16:19

Naby Keita pozitívny..
.. ani nie som prekvapený.

robroy
robroy
8. októbra 2020 20:07

Další hráč, kt. nesplna predstavy kormidelníka, avšak to by som ani nespochybnoval. Zarážajuce je však iné „číslo“ – a to 95% vyjadrené na nevhodnú(nedostačujúcu) výkonnost pre „A“-čko a to je vysoké číslo na kt. by sa mala upriamit pozornost..

Fabio21
Fabio21
Odpoveď na  robroy
8. októbra 2020 21:12

Ja verím, že všetci, čo odišli, budú v nových kluboch nadpriemerní resp. doslova posilami. Ako vieme, JNK si berie hráča do systému než aby menil systém. Takže pre niekoho budú títo mladíci TOP, ale v LFC by nespĺňali požiadavaky kormidelníka 😉

jirka1618
jirka1618
8. októbra 2020 16:12

Také si myslím,že zbude jen hostování.

Fabio21
Admin
8. októbra 2020 14:25

Pochybujem, ze ak by splnal podmienky na List B (nar. po 1.1.1998), ze by tam figuroval. Proste JNK s nim uz nepocita = hostovacky atd.

kwop
kwop
Odpoveď na  Fabio21
13. októbra 2020 9:48

Presne..

15
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x