LFC laxnosťou nezvládol záver s Newcastlom a pyká

Sklamania na pokračovanie. Liverpool bol aktívny 70 minút zápasu, ale laxnosťou v závere prišiel o výhru.

Premier League 20/21 (24.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC 1:1 (1:0)

góly: 3. Salah - 95. Willock
ŽK: Kabak, Fabinho - F. Fernández
ČK:
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport (SK/CZ)

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson, Thiago (77. C. Jones), Wijnaldum, Mané, Salah, Jota (58. Milner), Firmino

lavička: Adrián - Milner, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Tsimikas, Shaqiri, R. Williams, N. Williams

NUFC zostava

Dúbravka - J. Murphy, F. Fernández, C. Clark (65. Willock), Dummett, Ritchie, S. Longstaff, Shelvey, Almirón (85. Gayle), Saint-Maximin, Joelinton (60. C. Wilson)

lavička: M. Gillespie - A. Carroll, Gayle, Hendrick, Krafth, J. Lewis, Manquillo, Willock, C. Wilson

Liverpool skoro viedol po góle Salaha, ktorý je jeho 20. v aktuálnej ligovej sezóne. Lenže v záverečnej 20-minútovne výrazne opadla jeho pozornosť i kvalita výkonu, v nadstavení dokonca dostal 2 góly. Po VAR-om neuznanom góle C. Wilsona sa ešte dokázal presadiť striedajúci Willock a my sme zasa raz sklamaní a nahnevaní. Lebo šancí na viacero gólov bolo dosť. Len koncovka je žalostná.

Najbližšie nás čaká obrovský šláger, jedna z najpútavejších konfrontácií futbalového sveta. LFC sa totiž v nedeľu 2.5. 2021 od 17.30 predstaví na Old Trafforde, kde ho bude hostiť najväčší rival Manchester United.

I. polčas

Už v 3. minúte vyšla The Reds ofenzívna akcia, v 16-ke sa dobre zorientoval Salah, otočil sa okolo obrancu a pohotovo pod brvno zavesil – 1:0.

V 20. min rýchla akcia hostí, S. Longstaff sa dostal v uhle do zakončnenia, Alissona ale neprekonal. O tri minúty na to sklepol Salah Jotovi, ale jeho rana spoza 16-ky šla vysoko nad.

Krátko na to Jota z prvej, ale Dúbravka nemal problém. V 27. min akcia LFC, Salah na Maného, ale Senegalčan nemá v tejto sezóne streleckú formu. V 29. min sme mali viesť o 2 góly, keď C. Clark chyboval vo vlastnej 16-ke po kvalitnom pressingu Salaha, k lopte sa dostal Mané, ale nepresadil sa, ešte lopta k Jotovi, ktorý v dobrej pozícii zle trafil loptu.

36. min a po Firminovom pase šiel Salah sám na Dúbravku, ale trestuhodne zahodil. O 120 sekúnd neskôr kombinácia The Reds, Mané, Firminovi, ten Jotovi a na konci akcie zákrok Dúbravku.

40. min brejk našich, Salah prihral do čistej šance Manému, ale ten v 16-ke opäť nevyzrel na Dúbravku. V 44. min ešte center Alexandra-Arnolda a Maného pohotové zakončenie vedľa.

II. polčas

V 54. min šanca Newcastle, Joelingtona ale zastavil Alisson. Krátko na to opäť Brazílčan Joelington, ale ani druhú možnosť v krátkom slede nevyužil.

V 57. min možnosť Firmina, ktorý pálil z uhla, skóre sa ale nemenilo. 64. min a bojovnosť Robertsona, ktorá sa vyplatila, Škót navyše tvrdou ranou zo 17 m pohrozil, bránu ale minul.

V 73. min chyba Dummetta pri rozohrávke, Mané Salahovi, lopta napokon k Jotovi, ale Portugalčan loptu do brány nedostal. V 78. min volej Alexandra-Arnolda zo 17 m vedľa. 80. min, Maného pokus zo 14 m, ale zblokovaný na roh. Krátko na to Milnerova rana spoza 16-ky, Dúbravka si poradil.

V 90. min Willockova možnosť, Fabinho pozorný. V druhej minúte nastavenia opäť Willock, ale hlavičkou minul bránu.

Záver bol potom výrazne zaujímavý a napínavý. Najprv C. Wilson strelil gól, ktorý ale kvôli jeho ruke neuznal VAR. Liverpool sa ale nepoučil a laxným prístupom i dávkou smoly prišiel o 2 body. V 95. min sa k lopte na 16-ke dostal Willock a aj za pomoci teču Fabinha rozhodol o deľbe bodov – 1:1.

• Salah dal v troch z posledných 4 sezón aspoň 20 gólov v lige
  • škoda premárených šancí
  • obranná činnosť doplatila na rôzne ofsajdové pasce a najmä nedôslednosť v závere
  • dnes Liverpoolu na 3 body nestačil ani VAR, ktorý Newcastlu neuznal gól
  • Thiago odohral veľmi dobrý zápas
  • dnes šlo o súboj brankárov, Alisson a Dúbravka boli kľúčovými hráčmi svojich tímov

Alisson (8) - párkrát zachránil mužstvo a mal aj dobrú rozohrávku. Za gól v závere nemohol

Alexander-Arnold (7) - vpredu dobre, mal prihrávky, centroval, skúšal aj strieľať. Smerom dozadu sa spoliehal na stopérov a párkrát mu útočníci ušli

Fabinho (6) - mal zopár dobrých momentov, ale cítiť, keď hrá na pozícii stopéra. Ak mu hráč ujde, pomáha si dosť faulom

Kabak (7) - mal pár dobrých zákrokov a bolo cítiť aj nejaké dirigovanie obrany, ale záver zápasu nezvládol, podobne ako celé mužstvo

Robertson (7) - bojovný s chuťou vyhrať, dnes dokonca aj s dobrými nábehmi a prihrávkami. Škoda jeho strely, ktorá netrafila Dúbravkovu bránu

Thiago (8) - veľmi dobré prihrávky, pekne čítal loptu, dobre spolupracoval s útokom

Wijnaldum (7) - dnes hral celkom dobre, vedel si pokryť loptu a hľadal útočníkov

Mané (7) - absolútne spálené tutovky, ktoré mrzia kvôli strate bodov. Bol však aktívnejší a celkom dobre si prihrával so Salahom ako v predošlých zápasoch

Jota (7) - v prvom polčase mal chuť, silu a bojovnosť. Bohžiaľ, nič, čo by sa dotklo gólu

Salah (8) - strelil parádny gól a mal viacero šancí. Ale tiež zahodil zopár kľúčových šancí

Firmino (7) - dnes bol viditeľný, veľmi dobre prihrával najmä v prvom polčase. Čo mi však rozum nebral, bola razancia jeho striel. Mal síce len 2 strelecké pokusy, ale to snáď Dúbravka ani nemohol nechytiť

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)