Mané o zápase s Man Utd, Thiagov prínos a mnoho ďalšieho

Sadio Mané trvá na tom, že Liverpool spraví všetko potrebné na to, aby sa vrátil na víťaznú vlnu v Premier League, kde v nedeľu 17.1. hostí vedúci Manchester United.

The Reds získali len jeden bod z ich posledných troch zápasov v PL, kde po remízach s West Bromwichom Albion a Newcastlom United nasledovala porážka vonku so Southamptonom.

Avšak Mané je presvedčený, že sa dokážu z týchto zlých výsledkov spamätať a vyprodukujú skvelý výkon, ktorý bude na úrovni minulej sezóny, kde boli oveľa viac konzistentní.

Naše číslo 10 si sadlo s Livepoolfc.com v tréningovom centre AXA, a tak je tu rozhovor.

Sadio taktiež vysvetľuje prečo je tak ohromený doterajšími výkonmi Thiaga Alcântaru a prečo sa bude držať svojej novej gólovej oslavy.

Tri kolá bez výhry a pred nami derby proti Red Devils

Prečítajte si celý rozhovor Sadia Maného…

Sadio, v prvom rade ohľadom tvojho menšieho zranenia, ktoré si utrpel proti Aston Ville. Ako si na tom? Videli sme ťa tento týždeň na tréningu, čiže je to v poriadku?

Áno, bol to iba náraz. Chvíľu to bolelo, niečo ako „dead leg“. Po zápase som si na to dal ľad a bolo to v poriadku. Som kompletne zdravý a pripravený.

Ak sa pozrieme na zápas proti Man Utd, sú hráči odhodlaní sa vrátiť na víťaznú vlnu po troch zápasoch v PL bez výhry?

Bolo to pár zložitých týždňov pre nás, ktoré boli pre všetkých v šatni veľmi komplikované. Ale ako my vždy hovoríme, je to súčasť futbalu a musíme sa s tým vysporiadať a snažiť sa vrátiť späť na víťaznú šnúru, ktorá je pre nás prirodzená. Bojujeme každý jeden deň na tréningu, aby sme boli opäť zasa konzistentní. Teraz sa sústredíme na náš najbližší zápas, ktorý bude určite veľmi náročný, ale urobíme všetko pre víťazstvo.

Ako ste riešili súčasnú formu? Je tréning odpoveď na moju otázku?

Áno, všetko začína na tréningu, tam musíš ukázať všetky aspekty, ako túžba, prístup a ostatné a potom sa to ukáže v zápase. Nastalo ťažké obdobie, ale nie je to nič nové pre nás. Sme už ale natoľko skúsení, že sa s tým dokážeme vysporiadať a ako som hovoril, už premýšľame nad zápasom s Man Utd.

Mali ste 9 dní na prípravu na tento zápas. Je to celkom vzácne túto sezónu…

Povedal by som, že je to pre nás dobré, pretože sme v lige na vrchných priečkach. Nemyslím si, že to bude problém, hrali sme veľa zápasov, čiže mať chvíľu pauzu je skôr výhoda ako nevýhoda aj keď sa hovorí, že je dobré byť v zápasovom rytme, tak my sme stále v rytme. Máme čerstvé nohy a uvidíme, či tieto dni voľna dokážeme využiť a byť stopercentní na ihrisku.

Je to štart veľkých zápasov. Manchester United, Burnley, opäť United v FA Cupe, potom Tottenham. Užívaš si takéto ťažké zápasy? 

Áno, samozrejme. V prvom rade sme si užívali pár dni voľna, ale od nedele tu bude veľmi veľa zápasov.

Niekedy je dobré mať zápas každé tri dni, pretože je to znak veľkého klubu, čo si myslím, že my sme. Rozhodne sme!

Ideme získať, čo najviac bodov, ako je vôbec možné a bez toho aby sme na seba vytvárali tlak. Musíme sa sústrediť zápas, čo zápas a uvidíme, ako sa to vyvinie, ale urobíme všetko, čo je v našich silách.

Pos. P W D L GF GA GD Pts
1 Manchester United 17 11 3 3 34 24 10 36
2 Leicester City 18 11 2 5 33 21 12 35
3 Liverpool 17 9 6 2 37 21 16 33
4 Manchester City 16 9 5 2 25 13 12 32
5 Everton 17 10 2 5 28 21 7 32

aktuálna tabuľka PL

O našom strete s Man Utd sa toho veľa píše v médiách. Momentálne pred našim zápasom sú tri body pred nami. Ako veľmi je dôležitý tento zápas pre zbytok sezóny?

Darí sa im a sú veľmi dobrým teamom. Je to pre nás ďalší test, kde sa ukáže, čo dokážeme. Ako hovorím už niekoľko rokov, samozrejme, že chceme vyhrať titul. A ak chceme byt prví, musíme poraziť tých najlepších a Man Utd sú jedným z nich. Bude to zaujímavý súboj, myslím si, že sa každý teší na tento zápas, aj my. Tieto typy zápasov sa proste musia páčiť každému.

Čo ste si zobrali z formy United a čo z nich robí takú hrozbu?

Ako hovorím vždy. Nerád sa rozprávam o našich súperoch. Jediné, čo môžem povedať je, že chcem plný počet bodov.

Sú lepší ako minulý rok, to môžem o nich povedať. Ostatné uvidíme na ihrisku. Nebojíme sa žiadneho tímu z Premier League. Sme schopní poraziť kohokoľvek. „We are Liverpool“ – urobíme všetko možné, aby sme vyhrali na našom masívnom štadióne.

Najväčšie anglické derby: Aké sú vaše tipy? Porazíme Man Utd?

Z hľadiska tvojej formy. Zatiaľ si strelil 9 gólov v tejto sezóne, ako hodnotíš svoj výkon doposiaľ? 

Myslím si, že ako útočník chcete vždy dávať viac gólov. Ale nie je to pre mňa dôležitejšie, ako víťazstvo tímu. Samozrejme budem na sebe pracovať tvrdšie a tvrdšie, aby som dal viac gólov ako minulú sezónu a pomohol tak vyhrať ligu, čo je náš obrovský cieľ

 

Nedávno sme videli tvoju veľmi špeciálnu oslavu. Povedz nám, prečo je pre teba tak dôležité to robiť pre Leeho?

Myslím, že všetci videli môj rozhovor s Leem a bolo to úžasné. Ak by sa všetci snažili robiť tieto malé veci, ktoré sú veľmi dôležité, myslím si, že by sa stal svet lepším. Sľúbil som mu, že po strelení gólu spravím oslavu, akú si vyberie. Budem sa snažiť túto oslavu robiť do konca roka. Tento rok je to Leeho oslava!

Len slovo o Thiagovi, ktorý hrá už pravidelne po zranení. Ako si užívaš hrať po jeho boku?

Vždy som hovoril, že Thiago je jeden z najlepších hráčov na svete na svojej pozícií. Mal smolu so zraneniami, ale teraz je už späť. Nie je to jednoduché sa vrátiť po zranení a byť na ihrisku hneď stopercentný, ale môžete vidieť Thiagove kvality. Už od jeho prvého zápasu na mňa urobil neuveriteľný dojem. Nečakal som, že bude až tak pôsobivý. Pomaličky a pomaličky dosahuje opäť svoj najlepší level, čo je pre Liverpool FC, niečo úžasné. Nemôžem sa dočkať.

Znamená mať za sebou hráča ako je Thiago s jeho schopnosťou prihrávať, niečo nové, rozdielne?

Áno, samozrejme. Máme v zálohe niekoľko dobrých hráčov a Thiago je jeden z nich. Jeho kvalita prihrávať nám trom vpredu dáva ďalšiu výhodu. Myslím, že to posilní celý team. Tešíme sa z toho, že ukáže zase niečo z jeho kúziel.

Ako si spomínal. Je tu naozaj veľká konkurencia na niektorých pozíciách. Ako veľmi je dôležité posunutie do druhej polovice sezóny?

Áno, nie je len v zálohe. Máme skvelý team, čo je super pre všetkých. Máme naozaj veľkú konkurenciu, čo pomáha všetkým k lepším výkonom a k získavaniu trofejí, čo je pre klub, ale aj pre hráčov, ten najväčší sen.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x