(ONLINE): Poznáme časy duelov po reštarte!! PL prináša zaujímavé novinky

(AKTUALIZOVANÉ 18.6.) Páči sa aktualizovaný súhrn toho, čo sa aktuálne z pohľadu LFC vo svete deje. Koronavírus je aktuálne vyhlásený za pandémiu, po niekoľkých týždňoch sa už ale uvoľňujú opatrenia, čo s veľkou pravdepodobnosťou bude znamenať reštart Premier League.

17.6. 2020

Prvé dva duely Premier League po reštarte ponúkli hladké víťazstvo Man City nad Arsnealom v pomere 3:0, čo znamená, že Liverpool má na čele 22-bodový náskok a aj keby v Goodison Parku (21.6.) porazil v derby Everton, majstrom ešte nebude. V druhom dueli Aston Villa – Sheffield Utd (0:0) sa zrodila veľká VAR kontroverzia, keď nebol uznaný gól hostí.

17.6. 2020

🔴 !!!DÔLEŽITÉ!!! 

Premier League po reštarte ale bude o čosi iná – vedenie schválilo pár zmien, medzi nimi aj zvýšenie počtu možných striedaní z tradičných 3 na 5. V zápase ale bude možné striedať len v troch časoch – ak sa teda jeden celok rozhodne v troch časoch vystriedať po jednom hráčovi, zvyšné dve povolené striedanie mu prepadnú.

Novinkou je ďalej aj to, že na lavičke jedného tímu bude môcť sedieť hneď 9 futbalistov i to, že hráči po reštarte Premier League budú na chrbte namiesto svojho mena nosiť nápis Black Lives Matters – čo je odozva na to, že v USA sa pred pár dňami strhli hromadné protesty po tom, ako pri policajnej akcii prišiel o život Afroameričan George Floyd. Táto skutočnosť vyhnala do ulíc stovky tisícov ľudí prevažne čiernej pleti, výrazne sa rieši postavenie černošskej rasy v spoločnosti, na čo reagovali aj hráči v Premier League a neskôr aj samotné vedenie.

5.6.2020

🔴 !!!DÔLEŽITÉ!!! 

Televízia Sky Sports, ktorá vlastní hlavný balík vysielacích práv na Premier League 2019/20, potvrdila dátumy a časy prvých duelov po reštarte najvyššej anglickej súťaže. Ten je teda definitívne tu!! 🙂

21.6., 20.00 h:  Everton vs Liverpool  (Goodison Park)

24.6., 21.15 Liverpool vs Crystal Palace (hrá sa na Anfielde)

2.7., 21.15 Man City vs Liverpool (neutrálna pôda, štadión sa doplní)

PL sa znovuobnoví 17.6. duelmi Aston Villa – Sheffield Utd a Man City – Arsenal.

5.6.2020

Premier League na zvyšných 9 kôl aktuálnej sezóny povolila tímom namiesto tradičných 3 striedaní v zápase hneď päť.

Je teda reálne, že si v PL debuty odbijú aj hráči ako Elliott, N. Williams či Hoever. Šanca by mohla prísť aj pre Curtisa Jonesa i hráčov ako Minamino či Shaqiri.

31.5.2020

PL 19/20 pred reštartom: 1/3 zápasov bude streamovaná zadarmo

30.5.2020

Titul na neutrálnej pôde? LFC hrozí aj takýto scenár

11.5.2020

🔴 !!!DÔLEŽITÉ!!! 

Britská vláda dala povolenie na začiatok Premier League najskôr od 1. júna. Momentálne sú na ťahu kluby a FA (Futbalová asociácia). Samozrejme všetko závisí aj od ďalšieho vývoja koronavírusu na ostrovoch.

8.5. 2020

👉 8.6. reštart Premier League 2019/20?

Je to jedna z možností, je to aj najbližší možný termín, ktorý je podľa vedenia Premier League a jednotlivých klubov reálny. Samozrejme za zvýšených hygienických opatrením, na 99,9% bez divákov.

Liverpool na tento moment reaguje otvorením Melwoodu, čo sa udeje v najbližších dňoch. Hráči však budú môcť trénovať len v obmedzenom režime, tzn. v jednom čase na trávniku či v priestoroch posilňovne a pod. sa budú môcť nachádzať len 3 hráči. A aj to vo väčších rozostupoch od seba. Prakticky bude mať každý z hráčov pre seba časť ihriska.

Všetko to bude pod drobnohľadom lekárskeho tímu a ako už bolo spomenuté vyššie tiež za zvýšených hygienických opatrení.

Tréneri a celkovo personál sa z preventívnych dôvodov tréningov nezúčastnia.

7.5.2020

Dnes boli zverejnené oficiálne termíny obnovenia najvyššej nemeckej futbalovej súťaže (Bundesliga).

6.5.2020

Najvyššia nemecká futbalová súťaž (Bundesliga) sa opäť začne hrať v polovici mája. Presnejší dátum bude zverejnený čoskoro! Informovali o tom zahraničné média v Nemecku po videokonferencii, ktorej sa zúčastnila kancelárka Angela Merkelova s premiérmi spolkových krajín.

1.5.2020

🔴 !!!DÔLEŽITÉ!!! 

Na dnešnom stretnutí akcionárov Premier League kluby diskutovali o možných krokoch smerom k plánovaniu obnovenia sezóny 2019/20, keď to bude bezpečné a vhodné. Prioritou Premier League je zdravie a bezpečnosť hráčov, trénerov, manažérov, zamestnancov klubu, priaznivcov a širokej komunity.

Liga a kluby zvažujú prvé pokusné kroky smerom vpred a možnosť vrátiť sa k tréningu a zápasom pod dohľadom odbornej lekárskej starostlivosti a po konzultácii s hráčmi a manažérmi. Liga uvítala vytvorenie vládnej lekárskej skupiny pre návrat elitného športu, ktorá sa dnes ráno stretla prvýkrát.

Na dnešnom stretnutí akcionárov sa neprijali žiadne rozhodnutia a kluby si len vymenili názory na poskytnuté informácie týkajúce sa „Reštartovania ligy“. Kluby opätovne potvrdili svoj záväzok dokončiť sezónu 2019/20. Zachovať integritu súťaže a zároveň privítali vládnu podporu.

AKADÉMIA:

V dnešnom nabitom programe akcionárov Premier League sa rozhodlo o predčasnom ukončení a skrátení všetkých programov mládežníckych akadémii. K obmedzeniu budú patriť všetky zápasy od 9 rokov do 16 rokov, ako aj súťaže od 18 rokov a do 23 rokov.

O metodike určovania konečného poradia a výsledkov mládežníckych líg pre sezónu sa rozhodne v budúcnosti. Okrem toho sa predpokladá, že žiadne súťaže pre akadémiu v sezóne 2020/21 sa nezačne skôr, ako by sa zvyčajne očakávalo.

12.4.2020

🔴 Sir Kenny Dalglish bol prepustený z nemocnice do domácej liečby po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie na COVID-19.

10.4.2020

🔴 Sir Kenny Dalglish bol pozitívne testovaný na vírus COVID-19, ale zostáva asymptomatický. Momentálne je izolovaný v jednej z nemocníc.

8.4.2020

🔴 Aleksander Čeferin (prezident UEFA): „Nevidím žiaden scenár, kde Liverpool nezíska titul. Ak bude Premier League pokračovať, tak to Liverpool s určitosťou vyhrá.

Ak by sa však sezóna nemohla dohrať, bolo by tiež potrebné nájsť nejaký spôsob uzatvorenia súťaže. Na záver oznámiť výsledky a nájsť nejaký kľúč, ako by sa mal určiť víťaz. No ani tu nevidím scenár, v ktorom by sa Liverpool nestal šampiónom.“

3.4. 2020

!!!DÔLEŽITÉ!!! Vedenie Premier League rozhodlo, že reštart Premier League určite nebude začiatkom mája/května 2020.

Oficiálne!! Sezóna v Premier League sa nezačne začiatkom mája 2020. A bude pokračovať ďalej len v prípade, ak to bude bezpečné a vhodné.

Dátum obnovenia sa neustále prehodnocuje so všetkými zúčastnenými stranami. Návrat k zápasom bude možný len s plnou podporou vlády, a ak to umožní vedenie Ministerstva zdravotníctva Veľkej Británie.

2.4. 2020

⚫ Belgicko je prvá krajina, ktorá zrušila svoju najvyššiu futbalovú súťaž.

Jupiler League 2019/20 ale výsledky neanuluje, čo znamená, že po 29 kolách (z 30 v základnej časti + play off) sa majstrom stáva Club Bruggy v bráne aj s ex-Liverpoolčanom Simonom Mignoletom.

Uvidíme, či sa Anglicko nechá Belgičanmi inspirovať. Veď zatiaľčo sa v Jupiler League rozhodli, že Club Bruggy pretaví 15-bodový náskok na predčasný titul (+ z ligy pre tentoraz nikto nevypadne), Liverpool má tento náskok aktuálne 25-bodový.

Simon Mignolet. (foto: Facebook)

1.4. 2020

Ex-liverpoolsky gólman Pepe Reina (dnes v službách Aston Villy) sa aktuálne zotavuje z koronavírusu. „Nemohol som dýchať, 25 minút som bol bez normálneho prívodu kyslíku. Boli to najhoršie chvíle v mojom živote,“ hovorí.

Pepe Reina v drese Aston Villy. (foto: Twitter)

1.4. 2020

UEFA sa rozhodla pozastaviť všetky ňou organizované súťaže – klubové do júna a repre do júla 2020.

23.3. 2020

22.3. 2020

Najnovšími infikovanými sú aj hviezda Juventusu Paul Dybala a svetová futbalová legenda Paolo Maldini.

21.3. 2020

Výnimočná situácia si žiada výnimočné riešenia. Naozaj?

19.3. 2020

!!!DÔLEŽITÉ!!! Vedenie Premier League predĺžilo pozastavenie súťaže nateraz minimálne do 30.4. 2020.

15.3. 2020

13.3. 2020

⚫ Jednotlivé asociácie postupne pozastavujú ligové súťaže rôznych úrovní. Okrem Anglicka sú „suspendované“ aj ligy v Škótsku, Walese, Írsku, Francúzsku, Taliansku, Česku, Slovensku a ďalších.

Pandémia sa pochopiteľne dotkla aj iných športov – NBA je nateraz pozastavená, premiérová Veľká cena F1, ktorá sa mala konať v Bahrajne, je tiež zrušená.

!!!DÔLEŽITÉ!!! Vedenie Premier League pozastavilo súťaž (zatiaľ) do 3.4. 2020.

Pondelkový duel s Evertonom (6.3.) sa tak v tomto termíne neodohrá. Rovnako tak ani súboj s Crystal Palace (21.3.). Ak sa veci pohnú správnym smerom, mali by sme najbližšie hrať na trávniku Manchestru City 5.4. o 17.30 h,

!!!DÔLEŽITÉ!!! ›› V pondelok sa s najväčšou pravdepodobnosťou Merseyside derby neuskutoční. 

▶▶ Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok uviedol, že Veľká Británia „sa v prvom rade spolieha na vedecké fakty, preto neexistuje žiadny akútny dôvod úplne zakázať športové udalosti v krajine.“

Tu ale treba dodať, že výrazné obmedzenia sú na mieste a už sa aj dejú. Najviac sa narába s myšlienkou nezrušiť úplne rozbehnuté športové eventy (súťaže, ligy), ale ich v najhoršom prípade načas pozastaviť.

Toto by malo výrazný dopad aj na prvý ligový titul pre Liverpool po 30 rokoch. Pripomeňme si, že The Reds chýba k definitíve 6 bodov, teda 2 víťazstvá. Fans Merseysiders sa ale právom boja toho, že sa liga zruší, čo v praxi bude znamenať, že anuluje, a tak by nám zostali len oči pre plač a ďalšie minimálne mesiace počúvania od fans iných tímov, ako sme to zasa raz nedali.

Johnson zároveň dodal, že aj keď je to až výrazne krajné riešenie, definitívne ukončenie dlhodobých športových súťaží na Britských ostrovoch stále hrozí.

Patrick Vallance, Johnsonov hlavný poradca pre otázky vedy, a rovnako tak hlavný hygienik, verejnosť upokojuje slovami, že „hlavným riešením epidémie (tú už ale Svetová zdravotnícka organizácia označila za pandémiu, pozn.) nie je zrušenie takýchto podujatí.“

„Jasné, existuje riziko, pretože v praxi 1 infikovaná osoba dokáže v priemere nakaziť dve alebo tri ďalšie, sme ale striedmi a vyberáme si riešenia, ktoré sa opierajú o vedecké poznatky.“

„A tie nám ukazujú, že je v podstate veľmi nízka pravdepodobnosť nakazenia veľkého počtu ľudí na štadióne, naopak väčšie riziko je v tesnej blízkosti – napr. rodiny, priateľov, kolegov. Ono sa to ale netýka všetkých prostredí,“ dopĺňa pomerne prekvapujúci názor Vallance.

„Je pravda, že akékoľvek zrušenie verejných stretnutí môže mať na celkové šírenie epidémie vplyv, na druhej strane je ale situácia taká, že ľudia sa proste v blízkosti iných ľudí budú nachádzať tak či tak, a ono sa to deje/bude diať najmä v interiéri, takže riziko nakazenia sa je tu vyššie.“

Netvrdím ale, že sa v určitom bode nerozhodneme pre zakázanie športových podujatí, aktuálne to ale nie je hlavným spôsobom riešenia aktuálneho problému. Tými sú pokusy o zníženie prenosu infekcie v domácnostiach ľuďmi, ktorí už boli nakazení.“

ZAUJÍMAVÉ ›› Podľa BBC je jedným z riešení, o ktorom aktuálne uvažuje aj vedenie Premier League i ďalších anglických súťaží, odložiť všetky súťaže o 2 týždne.

⚫ Manažér Arsenalu Mikel Arteta je infikovaný koronavírusom, aktuálne je teda v izolácii, čo pre víkendový program 30. kola Premier League znamená, že duel The Gunners s Brightonom sa odložil na neurčito.

V izolácii sú aj hráči Arsenalu, tréningové centru severolondýnskeho klubu je zavreté.

ZAUJÍMAVÉ ›› Britský predseda vlády Boris Johnson vyhlásil, že Veľká Británia prechádza do druhej fázy boja s koronavírusom, ktorého cieľom je skôr spomalenie jeho šírenia ako jeho obmedzenie.

⚫ V karanténe je aj krídelník Chelsea Hudson-Odoi, o tom, či sa odohrá duel The Blues s Aston Villou sa ešte rozhodne.

ČO PÍŠU FANS ›› Z Facebooku lfway.com vyberáme:

⚫ V izolačke sa tiež nachádza i krajný bek Man City Benjamin Mendy.

⚫ Podľa manažéra Leicestru Brendana Rodgersa majú traja hráči „líšok“ symptómy pripomínajúce koronavírus.

ČO PÍŠU FANS ›› Na discorde lfcway.com zasa takto:

12.3. 2020

⚫ Karanténa sa týka aj Realu Madrid i celého Talianska vrátane Juventusu, ktorého obranca Daniele Rugani aj napriek tomu, že sa u neho neprejavili symptómy, má koronavírus. 

Zásadný krok v boji s koronavírusom v PL. Bude sa hrať?

10.3. 2020

Oslavy titulu, ktoré (ne)budú stáť za to?

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
28 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Xabi18
Xabi18
5. júna 2020 19:27

Máme sice těžký los, ale pokud opravdu Everton i City budeme hrát na neutrální půdě tak to je pro nás velké plus

robroy
robroy
Odpoveď na  Xabi18
5. júna 2020 21:50

V poho Xabi, snád to už nejak ukopeme. Viac ma mrzí medializovaný prestup Tima Wernera k bezprostrednej konkurencii. Ako všetci vieme, hráč bol dlho spájaný práve s LFC, kde mal zkvalitnit šírku ofenzívy. Chelsea však preukázala väčší „chtíč“ po tomto hráčovi a dohoda s Londonským klubom je na obzore. Tažko je niečo hodnotit, Klopp a ani nikto iný, nič fanúšikom neoznamuje. Zaujimavá aktivita vlanajšieho vítaza LM a ašpiranta na zisk titulu, preferujúceho pštrosiu politiku, alebo úroveň spiacej želvy. Vysvetlenie ale núka koronavirus, ktorý ako vieme, najviac „šantí“ práve na americkom kontinente a teda výhovorka je k dispozícii. Všetko zlé, môže… Čítaj viac »

robroy
robroy
14. marca 2020 12:44

Myslím, že za daných okolností, je prerušenie sútaže do 3. apríla, ako najrozumnejšie možné riešenie.
Je to neuveritelná zhoda náhod, ked po 30 rokoch máme konečne vyšliapnuté za vysneným titulom a teraz toto. Neuveritelná (ale riešitelná) smola.
Nad anulovaním celeho ročníka ani neuvažujem !! Prasacina.

Saty7
Saty7
14. marca 2020 12:23

Ja by som to riesil takto. Liga sa dohra ked sa situacia ukludni nech to trva ako kolvek dlho…pripadne sa bude pokracovat na zaciatku dalsieho rocniku…. je to len cca 10 zapasov… potom sa moze zacat dalsia liga nejak skratena povedzme len jeden zapas s kazdym superom nie dva… podla mna toto by bolo riesenie spravodlive pre vsetkych … lebo ako fakt ked restartnu ligy potom aj lm el? Tymi ktore by ju uz hrat nemali ju zas hrat budu? Neviem to podla mna fer nie je

kwop
Odpoveď na  Saty7
14. marca 2020 12:37

vôbec by som nenarabal so slovom spravodlivosť, vsak je to v zásade len akýsi ‚nástroj‘ na vyhovaranie sa..navyše logicky nič také nemôže existovať..

Ale k tvojmu návrhu – co potom letné prestupové okno?

+

Hrať súťaž skrátene.. Hmm, ok.. Len, ako by ti to prišlo, keby sme všetky zápasy so silnými tímami hrali vonku? 😉

robroy
robroy
Odpoveď na  kwop
14. marca 2020 12:47

TW ?? Len avizované „klebety“ (okolo prestupov), čo sa týka konkurencie, sa potichu stávajú realitou. Ako jedna z nich, že sme (LFC) oslovili Havertza.. a a vraj neuspešne.

Saty7
Saty7
Odpoveď na  robroy
14. marca 2020 13:40

V tw problem nevidim to je podla mna najmensi problem vynimky na prestup pocas sezony pri dohode oboch klubov… vknkajsie zapasy tiez nevidim ako problem pri takejto skratenej verzii proste to rozlosuje pc a je to ako to vide tak bude… nevravim ze by to bolo perfektne riesenie ale lepsie ako anulacia… a teraz to fakt nevravim lebo lfc … podla mna v akej kolvek lige je anulacia ligy proste nezmysel ked sa odohralo uz takmer 30 zapasov

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
14. marca 2020 14:29

Kwopor , absolutny suhlas s nastrojom na vyhovaranie,, o tom zmysel slova spravodlivost je

keeno
keeno
13. marca 2020 19:21

Liverpool FC ligu vyhral. A, ci bude oficialne uznany , alebo nie? Preco su pre vas statistiky viacej ako realita, ktoru sme tuto sezonu prezili?

Uzasna jazda

keeno
keeno
Odpoveď na  keeno
13. marca 2020 19:35

Mam zaplatene letenky a hotel od 15ho maja do 19 ho v Liverpoole, ano neoslavim ten titul , pridem aj o peniaze, ale je zdravie a zivot viacej ak hobby a zabava?

kwop
Odpoveď na  keeno
13. marca 2020 19:52

tato otazka je uplne mimo misu .. nikto tu predsa nevravi, ze sa ma hrat, navysem ze by sa alo hrat za kazdych okolnosti

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 23:16

Nie nehovori sa o tom?

Kwopor a o, com sa rozpravate?

kwop
Odpoveď na  keeno
13. marca 2020 19:55

faktom (a realitou) je, ze LFC ligu nevyhral .. akokolvek sa to po tej paradnej jazde javo ako neferove, fakty su fakty a pravidla pravidla ..

a pri tejto logike si kazdy rok mozeme mysliet, ze sme ligu vyhrali – i ligu majstrov a vlastne vsetko .. nechapem, ako mozes takto rozmyslat

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 23:12

Liverpool FC ligu vyhral.

Craby
Craby
Odpoveď na  keeno
14. marca 2020 8:20

Ligu vyhrame, az ked to bude oficialne. Ak ligu zrusia, bez urcenia vitaza, tak nam zostanu len pekne spomienky na 29 zapasov. Nic viac.

O 30 rokov si malokto spomenie ako to bolo… a v statistikach ten “titul” o ktorom pises nebude…

keeno
keeno
Odpoveď na  Craby
14. marca 2020 14:35

O 30 rokov . Pred 100 rokmi?

Ja si nepotrebujem pamatat o com sa bude rozpravat o 30 rokov.

Dnes kloppov liverpool vyhrava ligu a vyhral ju, nevyhral?

Nie?
Naozaj nevyhral?

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 23:18

Liverpool FC ligu vyhral v predstihu, Klopp a jeho chlapci to dokazali

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
14. marca 2020 15:15

Kwopor , logika je jasna, liverpool ligu nevyhral , kedze sa liga neskoncila, zatial sa neskoncila.

Ako sa vsetko papierovo skonci alias oficialne, je v rukach ludi , ktorym ich dzob (zlaty a fantasticky plateny), v tejto cvili nezavidim. Nebudu sa riadit spravodlivostou , budu sa snazit riadit pravidlami, co je spravne , ak v tych 100 rokov starych pravidlach nie je nikde zmienka o napr . epidemii ovplyvnujucej pravidla, tak konecne zlatu medailu si na krk vesa a zavesi logika

kwop
Admin
13. marca 2020 12:02

je to fakt zle …. ono je naozaj mozne, ze prideme este donedavna o isty titul, ktory nam uz ziadny tim realne nemohol zobrat ..

je tu ale este 1 scenar (mozno jemne sci-fi) – UEFA posunie letne ME, dalsie kontinentalne federacie svoj letny program, FIFA detto a ligove sutaze sa dohraju prave pocas leta – samozrejme, ak to povoli situacia, ak sa s koronavirusom podari nalozit tak, ze to uz nebude problem tohto rozsahu ..

sugar
sugar
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 12:12

Jediná možnosť je, že sa to dohra v juni. Euro sa podľa mňa posunie veď ešte nie sú známy ani všetci účastníci a baráž, ktorú malo hrať Slovensko sa taktiež posunie. Euro vzhľadom na to, že sa má hrať po celej Európe je veľmi veľký risk.

kwop
Admin
Odpoveď na  sugar
13. marca 2020 12:29

zalezat bude od toho, ako sa podari pandemiu zmenezovat

sugar
sugar
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 22:08

To bude závisieť od jednotlivých štátov ako sa k tomu postavia a či to nepodcenia ako napríklad Taliani.
Taktiež bude dôležité ako to zasiahne jednotlivé kluby PL, pretože keď to má teraz taký Odoi postupne sa k nemu môžu pridať další hráči a tá karanténa sa môže posúvať až do mája.

keeno
keeno
Odpoveď na  sugar
15. marca 2020 9:00

Tento virus konecne nauci ludi starat sa o cistotu. Nie len triedit odpad, ale ho nevyrabat.Dnes ludia, ktori vzdy robili bordel, dnes tiludia vykupuju dezinfekcne prostriedky, hahahahahahahahaha heheheheeeeeeeha.
Osobne som stastny, ze ten virus,ktory vsetci v sebe mame od narodenia sa zobudil a pripomenul ludom prislovie Cistota pol zivota.

Liverpool ligu vyhral

P.S

robroy
robroy
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 14:41

To hadam nie…

Anulovať sútaž 19/20 je nezmyselné a to nielen z dôvodu, že LFC má priam nedostižný náskok a tak je jasným víťazom prebiehajuceho ročníka. A to 30 rokov sem-tam, tuto smutnú skutočnost vôbec neberiem v úvahu.

Ked už ukončit predčasne ročník, (hoci férovým sa mi pozdáva aj odklad o mesiac, či dva ). Ked teda ukončit, (kvôli splašenemu nárastu úmrtnosti covidu 19) tak jednoznačne akceptovat momentálny tabulkový status sútaze a predčasne (podla tab.) vyhlásit víťaza ročníka.

kwop
Admin
Odpoveď na  robroy
13. marca 2020 15:13

zial, matematicky je este nas naskok dostihnutelny .. aj ked v praxi musi byt kazdemu jasne, ze by to za normalnych okolnosti, keby ti nebola tato pandemia, uz nepusti.. ked sa na vec pozries nie z perspektivy LFC, resp. jeho enormnemu naskoku na cele, ale cez optiku zachranujucich sa timov i tych, kt. hraju o miestenku do europskych poharov, tak je zrejme, ze tie kluby by v ziadnom pripade – a vlastne ani regule sutaze – nesuhlasili s tym, keby sa liga skoncila teraz .. logicky potom, ak sa bude musiet skoncit teraz, lebo pandemia bude dlhsie obdobie pretrvavat, tak… Čítaj viac »

robroy
robroy
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 16:27

Ten záver mi pripadá riadne (ale poriadne..) potahané za vlasy, však po mesiaci, či 2, sa môže súťaž PL dohrat hoci aj bez divákov v hladisku.. tak ho dohrajme. Názor vypadávajúcich je ako názor odsúdenca na lavici trestneho senátu. Jasneže (vypadávajuci) sa domáhaju nového ročníka (teraz mi to uz pripadá úplne šialené.. 😀 ) však sa môžu trestu (vypadnutiu) vyhnút. Tak ale prečo hrali doteraz tak, že sa náchádzaju na chvoste a nie na špici, ako my ? Kde je tvz. spravodlivost ? Ako ktomu príde suverén prebiehajúceho ročníka, kt. to doteraz (do marca) ešte ani neprehral ? A teda… Čítaj viac »

kwop
Admin
Odpoveď na  robroy
13. marca 2020 19:19

19/20 nanovo som nemyslel kalendarne, ale ako restart – a nech je pokojne aj oznaceny za 20/21, vsak to je detail a vobec to nie je pointa mojich slov .. a domahat sa restartu pokojne mozu vsetky timy – ved sa moze stat, ze sa nenalnia regule sutaze – teda, ze sa odohra komplet 38 kol ..

logicky mi ako vyrazne mensi precedens pride tato moznost, ako to, ze by malo zostat taketo poradie – ktore vyrazne nedodrzuje stanovene pravidla – akokolvek je to voci LFC nefer, akokolvek je ten jasne naj tim ligy, zial pravidla idu proti nam ..

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
13. marca 2020 19:44

Presne, kto postupi? Zostupi? Kto bude hrat LM?

Furt stupidne otazky o futbale.

Dnes je priorita , vzdy bola inde, len dnes je realne potvrdena virom , ktory si ludia samy aj sami stvorili ich slepotou a zadubenostou.

Z mojho pohladu ten virus maju v sebe vseci ludia , kazdy jeden z nas

.

9
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x