Oslavy titulu, ktoré (ne)budú stáť za to?

30 rokov čakáme na ligový titul a mala to byť najväčšia party v živote, ak nie pre väčšinu, tak aspoň pre desaťtisíce fans The Reds.

Sme dve výhry od titulu. Sme od neho 6 bodov, takže vyhrať už nemusíme. Stačí zo zvyšných 9 duelov 6x remizovať. Alebo sa spoľahnúť na to, že Man City zakopne, čo v tejto sezóne nie je nič nepravdepodobné. Sme 2 víťazstvá od konca idiotských rečí fans konkurencie, že Liverpool nikdy nevyhral Premier League, od konca posmievaniu sa Gerrardovi za to, že sa v 13/14 v domácom, dueli s Chelsea (0:2) pošmykol a LFC aj vďaka tomu prišiel, pre mnohých, o istý primát pre víťaza najvyššej anglickej súťaže. Sme dva kroky od „nesmrteľnosti“.

A teraz ten coronavírus.

Panika, samozrejme, nie je namieste. Ak ste už ale medzičasom nakúpili tonu cestovín a múky i 250 rúšiek, navyše vám mailovú schránku či FB stenu spamujú zaručené info od poloblázna Pašku či „zaručené“ info od investigatívcov od superdezoláta Rostasa, resp. ste sa na seriál Walking Dead namotali až tak, že teraz cez kukátko na dverách sledujete, či vaša suseda – dôchodkyňa práve celou vervou do krku nehryzie svojho na vozík odkázaného partnera, tak úprimne – vám už nie je pomoci.

Pre ten zvyšok – a tých príčetných je celkom isto drvivá väčšina – len istá reálna možnosť, že to, na čo čakáme tak strašne dlho, ani napokon neoslávime. COVID-19 je totiž niečo, čo zakazuje verejné zhromažďovanie, teda sa nám veľmi ľahko môže stať, že oslavy tejto pre Merseysiders i celý anglický futbal historickej udalosti sa budú konať pred prázdnymi tribúnami – napr. Taliani už prerušili Serie A a z úst Angličanov takéto nariadenie môže reálne vyjsť veľmi skoro.

Takže hrozí, že nebude titul osláviť s kým – a to platí aj o oslave priamo v uliciach Liverpoolu. Však si spomeňme, aký (v dobrom zmysle slova) masaker to bol, Kloppovci vyhrali Ligu majstrov.

Aj keď je v spojitosti s coronavírusom panika úplne hlúpych riešením situácie, je na druhej strane úplne prirodzené, že sa kompetentní jeho šírenie snažia čo najviac eliminovať. Takže je potom úplne namieste, že sú aktuálne verejné zhromaždenia out, a potom i to, že takéto reštrikcie musia skôr či neskôr zaviesť všetky „normálne“ krajiny. Vynímajúc Rusko, Severnú Kóreu, Turecko a pod., veď tam by to tamojšia diktatúra nepredýchala, keby mali byť vykresľovaní ako nie tí najdokonalejší. Ale to už je iný, ako liverpoolsky príbeh.

BTW, asi sme si to viacerí celé predstavovali o čosi inak.

Haters gonna hate

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ferirobbie66fowler Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robbie66fowler
robbie66fowler

V Severnej Korei covid nehrozi. Oni su v karantene uz desiatky rokov 😉

Feri
Feri

je to ako vo World war Z. Ani tam nevedeli čo sa so všetkými severokórejcami stalo. Možno tam nákaza je ale to sa nedozvieme..