Pohodová výhra, Liverpool zvíťazil na pôde West Hamu

Liverpool sa v rámci dohrávky 18. kola najvyššej anglickej súťaže predstavil v hlavnom meste Anglicka a má na konte ďalšie tri body. A okrem toho aj rekord, keďže premiérovo v Premier League porazil v jednej sezóne všetkých jej účastníkov.

The Reds majú po stredajšej dohrávke, ktorou je po 24 kolách priebežné poradie kompletné, na čele už 19-bodový náskok. Rozhodla o tom výhra v hlavnom meste. Zaplnený London Stadium, ktorý patrí medzi najkrajšie štadióny sveta, videl jednoznačnú dominanciu hostí a s ňou aj góly Salaha z penalty a Oxlada-Chamberlaina.

„Kladivári“ mali 2-3 sľubné šance (+ tyčku, ktorú nastrelil dezorientovaný Alexander-Arnold), ale proti bol Alisson. Liverpool si naopak náskok postrážil a má na konte povinné víťazstvo, pri ktorého zrode v závere stretnutia fans v away sektore spievali „We gonna win the League“, čo ani nemusím prekladať.

Ďalší zápas hráme 1.2. doma so Southamptonom. Úvodný hvizd zaznie o 16 h.

Premier League 19/20 (29.1.), London Stadium, Londýn

West ham United FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:1)

góly: 35. Salah z pen (Origi), 52. Oxlade-Chamberlain (Salah)
ŽK: Diop, Noble
ČK:
rozhodca: Jonathan Moss
TV: Premier Sport (SK/CZ)

zostava WHU

Fabiański - Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell, Masuaku, D. Rice, Noble, Snodgrass, Lanzini (69. Fornals), Haller

lavička: Randolph - Cardosso, Balbuena, Zabaleta, C. Sánchez, Fornals, Ajeti

Alisson - Alexander-Arnold (77. N. Keïta), J. Gomez, Van Dijk, Robertson, J. Henderson, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain (85. C. Jones), Salah, Firmino, Origi (69. Fabinho)

lavička: Adrián - Lovren, Matip, N. Keïta, Fabinho, C. Jones, Minamino

I. polčas

Úvod zápasu patril hosťom. Origi už v 4. minúte dostal skvelú prihrávku od Wijnalduma, ale Belgičanov pokus ostal v náručí brankára Fabianskeho. Potom sa domáci stiahli a Liverpool mal loptu na svojich kopačkách. Občas domáci skúšali prejsť dopredu, no nič poriadne nevymsleli.

Liverpool mal loptu pod kontrolou, ale vážnejšiu šancu si nevypracoval. Až v 33. minúte si najprv Roberto Firmino krásne spracoval loptu, nahral Origimu. Belgičan bol faulovaný a rozhodca ukázal na biely bod. Salah prvou strelou na bránu otvoril skóre stretnutia. Záver polčasu sa dohrával a Liverpool odchádzal do šatne s jednogólovým náskokom.

II. polčas

V druhom polčase Liverpool pokračoval v aktivite. West Ham už nemal takú silu a hneď v úvodných minútach musel čeliť Firminom pred bránou. Fabianski im to pochytal. Domáci mali zopár šancí. Z jedného rohu však získali loptu hostia, Salah vysunul v 52. minúte Oxa a anglický reprezentant strelil dôležitý gól.

Obe mužstvá mali šancu skórovať, nič sa však neudialo. Za zmienku stojí Salahova strela do tyče. Domáci párkrát ponaťahovali Alissona. Treba však pochváliť aj domáceho brankára, ktorý bol oporou mužstva.

Salah hral vynikajúci zápas pre tím

V každom zápase máme pár minút, keď sa súper dostane k lopte. Akoby to Alisson vycítil a doslova robí zázraky

Oxlade-Chamberlain svoj 50. zápas za Červených oslávil gólom. (Toto je mimochodom ihrisko, kde strelil svoj prvý gól za Reds)

Joe Gomez a van Dijk sú najlepšou stopérskou dvojicou na svete

teší návrat Fabinha a Keïtu

Našiel Klopp tú správnu zálohu?

v minulej sezóne tu Liverpool získal bod

Alisson (8) - opäť svojimi zákrokmi zachránil mužstvo. Takisto skvelé výbehy, veľmi dobrý výkon

Alexander-Arnold (7) - svoje si odmakal, odbehal po oboch stranách. Síce si skoro strelil vlastný gól, ale jeho výkon bol fajn

van Dijk (8)  - veľmi dobrý výkon. Virgil má ako stopér vynikajúcu schopnosť. Dosť často kazí lopty pri finálnych prihrávkach. Tj. zabráni tomu, aby k finálnej prihrávke došlo. To veľa stopérov nemá

J. Gomez (8) - miestami ma viac zaujal ako van Dijk. Vynikajúci výkon, rastie mu zdravé sebavedomie a občas som mal pocit, že aj van Dijk sa už vie na neho spoľahnúť. Tvoria vynikajúcu dvojicu

Robertson (7) - mohol streliť gól. Inak jeho klasický výkon, smerom dopredu šprintoval, dozadu takisto

Wijnaldum (8) - zdá sa, že Klopp našiel stavebný kameň svojej zálohy. Keď je Gini na ihrisku, hra s loptou vyzerá inak

J. Henderson (8) - nebol to taký výkon ako proti Wolves, či United, ale bol to veľmi dobrý výkon. Hral smerom dopredu dobre, potom sa stiahol a hral pravého obrancu, kde tiež nesklamal

Oxlade-Chamberlain (8) - strelil gól a dopredu hral výborne. S ním v zálohe je to veľmi dobré, on behá, maká, snaží sa. Keď stratí loptu, hneď ju chce naspäť a tá jeho chuť a bojovnosť je práve to, prečo je taký obľúbený pre fanúšikov

Salah (9) -  za mňa MOTM. Dal gól, na druhý nahral a obrancom riadne motal hlavu. Tento Salah sa mi páči. Hrá pre tím, obrancovia z neho majú nočné mory a ešte nebezpečne strieľa

Firmino (8) -  sympatický výkon. Z neho mám pocit, že keď je lopta stratená niekde pri bráne, Firmino ju vybojuje a niečo s ňou urobí. Tentokrát získal penaltu, "stratenú" loptu nahral Origimu

Origi (7) - vybojoval penaltu a mal tam pár šancí. Svoje miesto zaujal celkom dobre, podporoval útok