Premier League: Projekt „Reštart“ je tu

Skončilo sa nekonečné čakanie a Premier League sa rozbieha. Do konca ostáva odohrať 9 kôl, alebo ak chcete, 90 zápasov.

Po viac než trojmesačnej pauze, spôsobenej celosvetovou pandémiou, sa opäť rozbehla aj Premier League. Síce sa znova otvorili brány štadiónov, je nutné však dodať, že iba tie pre hráčov, realizačný tím, média atď. Dohrať sezónu bez divákov je logickým krokom, ako aktuálny ročník uzavrieť.

5.mája 1990, Highfield Road, Coventry City – LFC 1:6.

Vtedy ešte v rámci First Division doviedol tréner The Reds Kenny Dalglish svoj tím k celkovému víťazstvu v súťaži, a získal tak majstrovskú trofej, zatiaľ poslednú pre Liverpool FC.
V novodobej ére Premier League, ktorá vznikla v roku 1992, Liverpool FC ešte majstrovský titul nezískal. To už je, dovolím si tvrdiť, hudba minulosti. K definitíve titulu potrebuje Kloppova družina získať vo zvyšných zápasoch 6 bodov.

Tak na toto môžeme na istý čas zabudnúť. Ako pred časom poznamenal jeden z našich sledovateľov, či fanúšikov webu, citujem: „Dnes knižnica“. A takto to bude v každom zápase, nielen domácom. Žiadne chorály, hymny, či piesne a oslavné pokriky na jednotlivých hráčov. Atmosféra, kedy by ste si na štadióne vybavili v kľude pracovný hovor. Verme však, že sa počas reštartu ligy nič nestane a sezóna sa dokončí podľa plánu.

Fakty

Oficiálne sa reštart Premier League začal v stredu 17. júna 2020 dvomi dohrávkami a sezóna sa ukončí v nedeľu 26. júla 2020. Kalendár je neúprosný a duely tak budú v rámci daného kola rozťahané do celého týždňa. The Reds sa v prvom zápase po reštarte súťaže predstavia v nedeľu 21. júna 2020, a to u suseda z druhej strany Stanley Parku. Súboj s Evertonom má pochopiteľne vysoký náboj.

Pre zvyšok sezóny sa zmenilo aj pár pravidiel. Bude možné striedať 5 hráčov, ale iba 3x počas zápasu. Na lavičke bude k dispozícii 9 náhradníkov namiesto doterajších 7. Počas oboch polčasov bude krátka pauza na občerstvenie a podávači lôpt nebudú k dispozícii.

Čo resp. koho sledovať

Na korunu pre kráľa strelcov si zatiaľ robí zálusk Jamie Vardy z Leicestru City, ktorý doteraz skóroval 19-krát. Len o 3 góly pozadu je „Egyptian King“ Mohammed Salah a o ďalšie 2 Sadio Mané.

Trent Alexander-Arnold môže prekonať svoj osobný rekord v počte asistencií: v minulej sezóne 2018/19 sa jeho gólové prihrávky v rámci Premier League zastavili na čísle 12. Je to najvyšší počet, aký kedy zaznamenal obranca v anglickej ligovej súťaži.

Ba čo viac, je reálna šanca, že túto štatistiku môže ovládnuť. Na vedúcej pozícii je Kevin de Bruyne, ktorý má na konte 16 asistencií. Je pravda, že Belgičan má oveľa ofenzívnejšie úlohy, ale bude zaujímavé pozorovať, kto napokon túto kategóriu ovládne.

Alisson Becker má v tejto sezóne na konte zatiaľ 10 zápasov bez inkasovaného gólu a len 1 zápas ho delí od 1. miesta, kde je priebežne Nick Pope z Burnley.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of