Prestupové leto 2020: Clyne v LFC skončil, odchádza aj niekoľko mladíkov

Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínajú na letnom prestupovom trhu.  AKTUALIZOVANÉ!!! (1.7. 2020) 

Letné prestupové okno 2020 je pre kluby z Premier League otvorené od 26.7., teda po poslednom kole aktuálneho ročníka, ktorý sa posunul kvôli pandémii koronavírusu. Mení sa aj dátum, kedy sa prestupový trh zavrie – kluby neboli spokojné s tým, že to sa zatvorilo v ostatných prípadoc hskôr ako v iných európskych ligách, a tak jednak vďaka hlasovaniu a tiež potom kvôli spomínanej pandémii, ktorá aj v samotnom futbale zmenila veľa vecí, sa pre tento rok dátum stanovil na 1.9.

Prišli

(2) Loris KARIUS (návrat z hosťovania v Beşiktaşi JK), Fabian MROZEK (FC Wroclaw, zmena hosťovania na trvalý prestup)

Odišli

(9) Pedro CHIRIVELLA (Nantes), Dan ATHERTON, Isaac CHRISTIE-DAVIES, Shamal GEORGE, Kai McKENZIE-LYLE, Jack WALLS, Alex TURNER, ABEL Rodrígues (všetci rozviazanie kontraktu), Nathaniel CLYNE (koniec kontraktu)

7.7. 2020

Poľský mladík Fabian Mrozek mení svoje hosťovanie z FC Wrocław na trvalý prestup. 17-ročný gólman si onedlho zatrénuje aj s prvým tímom LFC.

6.7. 2020

1.7. 2020

NATHANIEL CLYNE už nie je hráčom The Reds. Anglický krajný bek už v počiatkoch Kloppovej liverpoolskej kariéry Nemcovi „nesadol“, a tak sa vlastne len čakalo na ponuku z iného klubu, resp. v poslednej dobe (aj kvôli zraneniu kolena) na vypršanie platného kontraktu. Ono sa tak stalo a 29-ročný obranca odchádza z klubu za Anfieldu so štatistikou 103 zápasov – 2 góly, 4 asistencie.

Nathaniel Clyne na fotke Getty Images v drese LFC. Bývalý anglický reprezentant mal aj veľkú smolu – v sezóne, kedy The Reds zaznamenali prvý ligový titul po 30 rokoch, bol mimo Kloppovej pozornosti, a tak medailu pre víťaza Premier League nedostane.

1.7. 2020

Liverpoolske rady opúšťa hneď niekoľko juniorských futbalistov – Dan ATHERTON, Isaac CHRISTIE-DAVIES, Shamal GEORGE, Kai McKENZIE-LYLE, Jack WALLS, Alex TURNER, ABEL Rodrígues si aktuálne hľadajú nové pôsobisko. Klub od rieky Mersey ani jednému zo spomenutých neponúkol nový kontrakt, resp. ten stávajúci im vypršal, a tak sa stali tzv. free agents.

12.6. 2020

Liverpoolska kariéra Pedra Chirivellu je na konci. 23-ročný španielsky záložník sa na kontrakte dohodol s Nantes.

Liverpool opúšťa s bilanciou 11 zápasov v prvom tíme – 1 asistencia. Merseysiders mu aj ponúkli predĺženie kontraktu, ale mladík chce hrávať, a tak si zvolil odchod do Ligue 1.

5.5. 2020

Karius se kvůli sporům v Beşiktaşi vrací do LFC. Ale na jak dlouho?

 

 

 

Prestupová zima 2020: Brewster opustil rady The Reds, N. Phillips je späť v Stuttgarte

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of