Prestupové leto 2020: Hoever mieri do Wolves

Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínajú na letnom prestupovom trhu.  AKTUALIZOVANÉ!!! (18.9. 2020) 

Letné prestupové okno 2020 je pre kluby z Premier League otvorené od 26.7., teda po poslednom kole aktuálneho ročníka, ktorý sa posunul kvôli pandémii koronavírusu. Mení sa aj dátum, kedy sa prestupový trh zavrie – kluby neboli spokojné s tým, že to sa zatvorilo v ostatných prípadoc hskôr ako v iných európskych ligách, a tak jednak vďaka hlasovaniu a tiež potom kvôli spomínanej pandémii, ktorá aj v samotnom futbale zmenila veľa vecí, sa pre tento rok dátum stanovil na 5.10.

Prišli

(6) Loris KARIUS (návrat z hosťovania v Beşiktaşi JK), Fabian MROZEK (FC Wroclaw, zmena hosťovania na trvalý prestup), Mateusz MUSIAŁOWSKI (SMS Łódź), Kostas TSIMIKAS (Olympiakos FC, £11.75m), THIAGO Alcântara (Bayern, £20m), Diogo JOTA (Wolves, £35m)

Odišli

(17) Pedro CHIRIVELLA (Nantes), Dan ATHERTON, Isaac CHRISTIE-DAVIES, Shamal GEORGE, Kai McKENZIE-LYLE, Jack WALLS, Alex TURNER, ABEL Rodrígues (všetci rozviazanie kontraktu), Nathaniel CLYNE (koniec kontraktu), Adam LALLANA (koniec kontraktu, Brighton), Andy LONERGAN (koniec kontraktu), Dejan LOVREN (£10.9m, Zenit Petrohrad), Morgan BOYES (Fletwood Town, hosťovanie), Adam LEWIS (Amiens, hosťovanie), Ovie EJARIA (£3m, Reading), Sheyi OJO (Cardiff, hosťovanie), Taiwo AWONIYI (Union Berlin, hosťovanie)

18.9. 2020

Prekvapenie. Hoever je na ceste do tímu Wolves, Jota mieri do LFC

Prestup leta je na svete. Thiago je hráčom LFC!

17.9. 2020

Prestup Thiaga z Bayernu Mníchod do LFC je ON!!

LFC doťahuje prestup Thiaga. Uvidíme, či úspešne

 

Rhian Brewster môže čoskoro natrvalo zameniť červené farby The Reds za inú kombináciu.

Brewster je na odchode z Liverpoolu. Možno natrvalo

14.9. 2020

17-ročný gólman z Brazílie Marcelo Pitaluga by sa mal čoskoro stať súčasťou LFC U23.

Brankár Fluminense si pred pár mesiacmi zatrénoval aj so súčasnou jednotkou Liverpoolu Alissonom. Stalo sa tak počas zimnej prestávky, kedy sa Alisson vrátil na pár dní do Brazílie a aby zostal v cviku, „urobil“ pár tréningových jednotiek práve s tímom Fluminense, kde chytáva jeho brat Muriel.

Prestupová cena za Marcela je zhruba £1.8m.

10.9. 2020

Ben Woodburn zaujíma účastníka najvyššej holandskej súťaže Spartu Rotterdam.

7.9. 2020

Sheyi Ojo si do konca 20/21 zahrá v druholigivom Cardiffe.

28.8. 2020

Ovie Ejaria a Liverpool, to už je len minulosť. Záložník sa po minulosezónnom hosťovaní dohodol s Readingom na riadnom kontrakte.

18.8. 2020

OUT Odchovanec The Reds Adam Lewis bude celú sezónu hosťovať vo francúzskom Amiens SC, ktorý je účastníkom druhej najvyššej súťaže.

17.8. 2020

Neco Williams podpísal s Liverpoolom 5-ročný kontrakt.

12.8. 2020

OUT Mladík Morgan Boyes sa na sezónnom hosťovaní dohodol s Fletwoodom Town.

10.8.2020

IN Prvý letný transfer do áčka The Reds má meno Kostas Tsimikas.

LFC kupuje gréckeho futbalistu. Je rýchly s kvalitným centrom

30.7. 2020

16-ročný poľský krídelník Mateusz Musiałowski sa dohodol s The Reds.

27.7. 2020

OUT Po dvoch rokoch v klube sa lúči aj gólman Andy Lonergan, ktorý počas svojho pôsobenia neodohral ani jeden zápas a vlastne bol len sparingom zvyšných gólmanov.

27.7. 2020

OUT Adam Lallana končí liverpoolsku kariéru a ďalej bude pokračovať na juhu Anglicka v Brightone.

25.7. 2020

OUT Dejan Lovren po 6 rokoch v LFC končí. Na zmluve sa dohodol so Zenitom Petrohrad. Klub za neho zinkasoval £10.9m.

7.7. 2020

IN Poľský mladík Fabian Mrozek mení svoje hosťovanie z FC Wrocław na trvalý prestup. 17-ročný gólman si onedlho zatrénuje aj s prvým tímom LFC.

6.7. 2020

1.7. 2020

OUT NATHANIEL CLYNE už nie je hráčom The Reds. Anglický krajný bek už v počiatkoch Kloppovej liverpoolskej kariéry Nemcovi „nesadol“, a tak sa vlastne len čakalo na ponuku z iného klubu, resp. v poslednej dobe (aj kvôli zraneniu kolena) na vypršanie platného kontraktu. Ono sa tak stalo a 29-ročný obranca odchádza z klubu za Anfieldu so štatistikou 103 zápasov – 2 góly, 4 asistencie.

Nathaniel Clyne na fotke Getty Images v drese LFC. Bývalý anglický reprezentant mal aj veľkú smolu – v sezóne, kedy The Reds zaznamenali prvý ligový titul po 30 rokoch, bol mimo Kloppovej pozornosti, a tak medailu pre víťaza Premier League nedostane.

1.7. 2020

OUT Liverpoolske rady opúšťa hneď niekoľko juniorských futbalistov – Dan ATHERTON, Isaac CHRISTIE-DAVIES, Shamal GEORGE, Kai McKENZIE-LYLE, Jack WALLS, Alex TURNER, ABEL Rodrígues si aktuálne hľadajú nové pôsobisko. Klub od rieky Mersey ani jednému zo spomenutých neponúkol nový kontrakt, resp. ten stávajúci im vypršal, a tak sa stali tzv. free agents.

12.6. 2020

OUT Liverpoolska kariéra Pedra Chirivellu je na konci. 23-ročný španielsky záložník sa na kontrakte dohodol s Nantes.

Liverpool opúšťa s bilanciou 11 zápasov v prvom tíme – 1 asistencia. Merseysiders mu aj ponúkli predĺženie kontraktu, ale mladík chce hrávať, a tak si zvolil odchod do Ligue 1.

5.5. 2020

IN Známa tvár je späť v Liverpoole.

Karius se kvůli sporům v Beşiktaşi vrací do LFC. Ale na jak dlouho?

 

 

 

Prestupová zima 2020: Brewster opustil rady The Reds, N. Phillips je späť v Stuttgarte

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of