Prestupové leto 2020: Wilson do Cardiffu, Woodburn do tretej ligy

Celkový súhrn toho, ako si The Reds počínali na letnom prestupovom trhu.  AKTUALIZOVANÉ!!! (16.10. 2020) 

Letné prestupové okno 2020 bolo pre kluby z Premier League otvorené od 26.7., teda po poslednom kole ročník 2019/2020, ktorý sa posunul kvôli pandémii koronavírusu. Zmenil sa aj dátum, kedy sa prestupový trh zavrie – kluby neboli spokojné s tým, že to sa zatvorilo v ostatných prípadoch skôr ako v iných európskych ligách, a tak jednak vďaka hlasovaniu a tiež potom kvôli spomínanej pandémii, ktorá aj v samotnom futbale zmenila veľa vecí, sa pre tento rok dátum stanovil na 5.10.

  • Deadline pre všetky transfery, počas ktorých môže akýkoľvek prvoligový anglický klub nakupovať a predávať hráčov v rámci zahraničných klubov a Premier League bol 5.10. 2020 o 24.00 SEČ.
  • 16.10. 2020 bol zasa deň, kedy sa skončili (18.00 SEČ) na Britských ostrovoch prestupy celkovo. Do tohto termímu mohli prvoligové tímy uskutočňovať prestupy s EFL, asociáciou, ktorá zastrešuje Championship, League One a League Two. Vo väčšine prípadov šlo o hosťovania juniorských hráčov.
  • LFC mohol do 16.10. riešiť aj prestupy do Portugalska a Ruska.

Prišli

(8) Loris KARIUS (návrat z hosťovania v Beşiktaşi JK), Fabian MROZEK (FC Wroclaw, zmena hosťovania na trvalý prestup), Mateusz MUSIAŁOWSKI (SMS Łódź), Melkamu FRAUENDORF (Hoffenheim), Kostas TSIMIKAS (Olympiakos FC, £11.75m), THIAGO Alcântara (Bayern, £20m), Diogo JOTA (Wolves, £35m), Marcelo PITALUGA (Fluminense, £1.3m)

Odišli

(26) Pedro CHIRIVELLA (Nantes), Dan ATHERTON (rozviazanie kontraktu), Isaac CHRISTIE-DAVIES (rozviazanie kontraktu, Barnsley), Shamal GEORGE (rozviazanie kontraktu, Colchester), Kai McKENZIE-LYLE (rozviazanie kontraktu, Cambridge), Jack WALLS (rozviazanie kontraktu), Alex TURNER (rozviazanie kontraktu, Runcorn), ABEL Rodrígues (rozviazanie kontraktu), Nathaniel CLYNE (koniec kontraktu), Adam LALLANA (koniec kontraktu, Brighton), Andy LONERGAN (koniec kontraktu), Dejan LOVREN (£10.9m, Zenit Petrohrad), Morgan BOYES (Fletwood Town, hosťovanie), Tony GALLACHER (Toronto, hosťovanie do konca 2020), Adam LEWIS (Amiens, hosťovanie), Ovie EJARIA (£3m, Reading), Sheyi OJO (Cardiff, hosťovanie), Taiwo AWONIYI (Union Berlin, hosťovanie), Ki-Jana HOEVER (Wolves, £10m), Loris KARIUS (Union Berlin, hosťovanie), Kamil GRABARA (AGF, hosťovanie), Rhian BREWSTER (Sheffield Utd, £23m), Herbie KANE (Barnsley, £1.3m), Harry WILSON (Cardiff, hosťovanie), Ben WOODBURN (Blackpool, hosťovanie), Harvey ELLIOTT (Blackburn, hosťovanie)

16.10. 2020 – 16.15

Aj Harvey Elliott má nový klub. Hosťovanie do konca sezóny si vybavil v Championship, kde bude pôsobiť Blackburne.

Harvey Elliott. (foto: Twitter)

16.10. 2020 – 15.45

Ben Woodburn odchádza na hosťovanie do tretej ligy. Kladne totiž kývol na ponuku Blackpoolu, kde sa tak stretne s ex-spoluhráčmi z Akadémie Jordanom Williamsom a Mattym Virtuom.

Určite je pútavá aj info, že sa sťahuje do tímu, ktorý The Reds v generálke na sezónu porazili po druhopolčasovom obrate 7:2.

Ben Woodburn. (foto: Getty Images/Twitter)

16.10. 2020 – 13.12

Anglický záložník U23 Herbie Kane opúšťa Liverpool, a to natrvalo. Na kontrakte sa dohodol s účastníkom Championship Barnsley FC.

Zaujímavosťou je, že tento 21-ročný futbalista odohral za prvý tím The Reds len 2 zápasy, a potom aj to, že v 2018 sa dostal do nominácie na ocenenie Golden Boy TOP 100, prestížnej ankety, ktorú napr, naposledy vyhral João Félix (Atlético Madrid).

16.10. 2020 – 13.10

Harry Wilson aktuálne rieši hosťovanie do konca sezóny v druholigovom Cardiffe. Mladý Walesan už dlhšie nefiguruje v Kloppových plánoch, ten ho navyše nezaradil na súpisku Ligy majstrov pre túto sezónu, a tak je zrejmé, že rodák z Wrexhamu nebude chcieť do januára len čakať na šancu, resp. trénovať.

Dohoda z Cardiffom je na spadnutie, zaujímavosťou je, že v ňom hosťuje aj ďalší liverpoolsky mladík Sheyi Ojo.

Harry Wilson. (foto: Twitter)

8.10. 2020

Liverpool podpísal 17-ročného brankára Marcela Pitaluga z Fluminense.

Transfer bol dohodnutý už pred deadlinom letného prestupového okna, The Reds ale ešte potrebovali s oboma asociáciami vyriešiť detaily týkajúce sa registrácie.

Pitaluga bude k dispozícii juniorke s vyhliadkami na trénovanie s prvým tímom, čo sa už aj pár týždňov deje.

„Bol na MS s o rok staršími chalanmi, čo len potvrdzuje jeho kvalitu. Vo Fluminense sme ho sledovali už dlhšie, ešte v časoch, keď tam pôsobil iný náš hráč Allan (Rodrigues de Souza, ktorý začiatkom 2020 z LFC odišiel do Atlética Mineiro, pozn.),“ hovorí šéf brankárov John Achtenberg.

„A potom sa to celé pohlo. Naša brankárska jednotka Alisson nakontaktoval svojho brata, ktorý vo Fluminense chytá, navyše si Alisson pred časom aj s týmto brazílskym tímom zatrénoval a dohoda bola takmer na svete.“

„Marcelo už ako 16-ročný pravidelne chytával za rezervu Fluminense, teraz je tu u nás, aby sa ešte zdokonalil. Je stále mladý, nebude na neho vyvíjaný vysoký tlak, čaká ho ale tvrdá práca. Najprv sa ale musí v Liverpoole aklimatizovať, naučiť sa, že rýchlosť v samotných zápasoch je iná, ako tomu bolo v Brazílii,“ dodáva.

6.10. 2020

Marko Grujić nedostane v LFC šancu ani v tejto sezóne.

Srbský záložník bude do konca 20/21 hosťovať v FC Porto.

Kolumbijský obranca Anderson Arroyo sa do konca sezóny upísal španielskemu druholigistovi UDS Salamanca. Ide o hosťovanie.

5.10. 2020 – 23.59

The Reds Transfer Deadline Day napokon nevyužili, v tíme zatiaľ zostali aj „fringe players“ ako Grujić, Shaqiri, H. Wilson a N. Phillips.

PRAVIDLO, ktoré stavia Grujića do problému. Liverpool, resp. každý účastník Premier League 2020/21 môže mať na súpiske pre túto súťaž len 17 tzv. none-homegrown players, teda hráčov, ktorí futbalovo nevyrastali na Britských ostrovoch (aspoň 3 roky neboli pred dovŕšením 21. roka života súčasťou nejakého tímu či akadémie v UK).

The Reds ich majú aktuálne 18, čo znamená, že sa dá predpokladať, že sa miesto neujde niekomu z dvojice Grujić – Shaqiri. A keďže Grujić pod Kloppom reálne nikdy nehral, resp. nedostal poriadnu šancu, je vysoko pravdepodobné, že tento pomyselný „čierny Peter“ zostane v jeho rukách.

Pre srbského záložníka by to znamenalo (resp. pre hráča, ktorý sa nedostane na súpisku PL), že si v prípade, ak do 16.10. nekývne na hosťovanie tímu z Championship, League One či League Two, si už v tomto kalendárnom roku súťažný duel nezahrá. Vlastne za U23 môže, ale to mu vo futbalovom raste veľa nedá.

5.10. 2020 – 15.50

TRANSFER Liverpool doťahuje prestup 17-ročného brazílskeho brankára. Marcelo Pitaluga je hráčom Fluminense. Mladý talent už v rámci „trialu“ v Melwoode s Liverpoolom od polovice septembera zopár ráz trénoval.

5.10. 2020 – 13.15 h

TRANSFER Liverpool sa snaží poslať na hosťovania aj pre bežného fanúšika neznáme mená – jedným je kolumbijský obranca Anderson Arroyo, ktorý v minulej sezóne hrával za Mladú Boleslav. 20-ročný futbalista nemá vo V. Británii pracovné povolenie, takže odchod je vlastne nutnosťou.

TRANSFER Rovnako tak je na ceste preč krajný bek Yasser Larouci, ktorého si môžeme pamätať z minulosezónnej prípravy či z pár pohárových zápasov áčka.

TRANSFER Do tretice všetko dobré, hovorí sa. Ben Woodbur, svojho času veľmi vysoko cenený kreatívny záložník, poztrebuje urobiť v kariére krok vpred a ísť hrať na seniorský level. Tímy z tretej najvyššej súťaže Anglicka majú záujem, zatiaľ ale konkrétna ponuka neprišla.

TRANSFER Hosťovanie rieši aj útočník Lian Millar. Tento 21-ročný kanadský internacionál pôsobil v minulosti počas necelých 2 sezón v škótskom Kilmarnocku.

5.10. 2020 – 11.00 h

Neočakáva sa, že by The Reds ešte priviedli do prvého tímu nejakú tvár, stále sa však riešia potencionálne odchody hráčov ako Grujić, Shaqiri, H. Wilson a N. Phillips.

2.10. 2020

Kariéra Brewstera v LFC je, zdá sa, na konci. Mieri smer Sheffield Utd

 

28.9. 2020

Hosťovania brankárov. LFC poslal preč Kariusa i Grabaru

18.9. 2020

Jota je v LFC. Prečo ale klub nepridal pár miliónov a nekúpil radšej Wernera?

Prekvapenie. Hoever je na ceste do tímu Wolves, Jota mieri do LFC

Prestup leta je na svete. Thiago je hráčom LFC!

17.9. 2020

Prestup Thiaga z Bayernu Mníchod do LFC je ON!!

LFC doťahuje prestup Thiaga. Uvidíme, či úspešne

 

Rhian Brewster môže čoskoro natrvalo zameniť červené farby The Reds za inú kombináciu.

Brewster je na odchode z Liverpoolu. Možno natrvalo

14.9. 2020

17-ročný gólman z Brazílie Marcelo Pitaluga by sa mal čoskoro stať súčasťou LFC U23.

Brankár Fluminense si pred pár mesiacmi zatrénoval aj so súčasnou jednotkou Liverpoolu Alissonom. Stalo sa tak počas zimnej prestávky, kedy sa Alisson vrátil na pár dní do Brazílie a aby zostal v cviku, „urobil“ pár tréningových jednotiek práve s tímom Fluminense, kde chytáva jeho brat Muriel.

Prestupová cena za Marcela je zhruba £1.8m.

10.9. 2020

Ben Woodburn zaujíma účastníka najvyššej holandskej súťaže Spartu Rotterdam.

7.9. 2020

Sheyi Ojo si do konca 20/21 zahrá v druholigivom Cardiffe.

28.8. 2020

Ovie Ejaria a Liverpool, to už je len minulosť. Záložník sa po minulosezónnom hosťovaní dohodol s Readingom na riadnom kontrakte.

18.8. 2020

OUT Odchovanec The Reds Adam Lewis bude celú sezónu hosťovať vo francúzskom Amiens SC, ktorý je účastníkom druhej najvyššej súťaže.

17.8. 2020

Neco Williams podpísal s Liverpoolom 5-ročný kontrakt.

12.8. 2020

OUT Mladík Morgan Boyes sa na sezónnom hosťovaní dohodol s Fletwoodom Town.

10.8.2020

IN Prvý letný transfer do áčka The Reds má meno Kostas Tsimikas.

LFC kupuje gréckeho futbalistu. Je rýchly s kvalitným centrom

30.7. 2020

16-ročný poľský krídelník Mateusz Musiałowski sa dohodol s The Reds.

27.7. 2020

OUT Po dvoch rokoch v klube sa lúči aj gólman Andy Lonergan, ktorý počas svojho pôsobenia neodohral ani jeden zápas a vlastne bol len sparingom zvyšných gólmanov.

27.7. 2020

OUT Adam Lallana končí liverpoolsku kariéru a ďalej bude pokračovať na juhu Anglicka v Brightone.

25.7. 2020

OUT Dejan Lovren po 6 rokoch v LFC končí. Na zmluve sa dohodol so Zenitom Petrohrad. Klub za neho zinkasoval £10.9m.

7.7. 2020

IN Poľský mladík Fabian Mrozek mení svoje hosťovanie z FC Wrocław na trvalý prestup. 17-ročný gólman si onedlho zatrénuje aj s prvým tímom LFC.

6.7. 2020

1.7. 2020

OUT NATHANIEL CLYNE už nie je hráčom The Reds. Anglický krajný bek už v počiatkoch Kloppovej liverpoolskej kariéry Nemcovi „nesadol“, a tak sa vlastne len čakalo na ponuku z iného klubu, resp. v poslednej dobe (aj kvôli zraneniu kolena) na vypršanie platného kontraktu. Ono sa tak stalo a 29-ročný obranca odchádza z klubu za Anfieldu so štatistikou 103 zápasov – 2 góly, 4 asistencie.

Nathaniel Clyne na fotke Getty Images v drese LFC. Bývalý anglický reprezentant mal aj veľkú smolu – v sezóne, kedy The Reds zaznamenali prvý ligový titul po 30 rokoch, bol mimo Kloppovej pozornosti, a tak medailu pre víťaza Premier League nedostane.

1.7. 2020

OUT Liverpoolske rady opúšťa hneď niekoľko juniorských futbalistov – Dan ATHERTON, Isaac CHRISTIE-DAVIES, Shamal GEORGE, Kai McKENZIE-LYLE, Jack WALLS, Alex TURNER, ABEL Rodrígues si aktuálne hľadajú nové pôsobisko. Klub od rieky Mersey ani jednému zo spomenutých neponúkol nový kontrakt, resp. ten stávajúci im vypršal, a tak sa stali tzv. free agents.

12.6. 2020

OUT Liverpoolska kariéra Pedra Chirivellu je na konci. 23-ročný španielsky záložník sa na kontrakte dohodol s Nantes.

Liverpool opúšťa s bilanciou 11 zápasov v prvom tíme – 1 asistencia. Merseysiders mu aj ponúkli predĺženie kontraktu, ale mladík chce hrávať, a tak si zvolil odchod do Ligue 1.

5.5. 2020

IN Známa tvár je späť v Liverpoole.

Karius se kvůli sporům v Beşiktaşi vrací do LFC. Ale na jak dlouho?

 

 

 

Prestupová zima 2020: Brewster opustil rady The Reds, N. Phillips je späť v Stuttgarte

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x