Priestor pre súpera: Bolo by skvelé bodovať. Napr. gólom Brewstera

Olie Kovalczyk je fanúšikom Sheffieldu United, ktorý si našiel čas a podelil sa s lfcway.com o jeho postrehy pred sobotňajším zápasom 6. kola Premier League s Liverpoolom.

Premier League 20/21 (24.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Sheffield United FC 21.00


kto s kým: 3. vs 19.
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport (CZ/SK)

Poľský priaznivec The Blades sa asi pred dvomi týždňami „vykecával“ na Twitteri o tom, aké klub z Bramall Lane urobil v ostatnom čase chyby a prečo si myslí, že sezóna 2020/21 nebude taká úspešná ako tá predošlá.

V nej sa zverenci Chrisa Wildera po 12 rokoch vrátili do najvyššej anglickej súťaže a skončili na peknom 9. mieste.

Tak sa usaďte, niektoré odpovede Olieho sú naozaj zaujímavé.

Lys Mousset je v kádri The Blades jednou z najvýraznejších postáv. Aktuálne ho ale trápia zdravotné peripetie. (foto: Getty Images)

Chýba mi futbal s fans na štadiónoch

V minulej sezóne bol Sheffield Utd príjemným prekvapením, dokonca v celkovom poradí skončil len 5 bodov za miestenkou do pohárovej Európy. Čo sa ale deje aktuálne? Z prvých 5 kôl má na konte len remízu …

Hovoril som to opakovane, hovoril som tom to na viacerých fans platformách – doplácame na to, ako sa k letnému prestupovému termínu postavilo vedenie, taktiež je problém, že sa hráči po výbornej sezóne ako keby uspokojili, pričom práve druhá sezóna po návrate do Premier Leauge, a to je štatisticky dokázané, najťažšia, no a do tretice, problémom je aj fakt, že aktuálne nie sú na štadiónoch fanúšikovia.

Tí ale nie sú na žiadnom, nielen na Bramall Lane…

To áno, ale pozrime sa celkovo na futbal, konkrétne na ten na Britských ostrovoch. Kvôli tomu, že na štadiónoch nie sú diváci, robí sa viac chýb, lebo prístup hráčov nie je taký, ako keby tam boli. Nemyslím si, že by napr. Liverpool prehral s Aston Villou takým spôsobom, ako naposledy. Podceniť faktor prítomnosť divákov na štadiónoch sa v konečnom dôsledku odrazí na prístupe hráčov a  tým pádom aj na výkonoch a výsledkoch.

Manažér Sheffieldu Utd Chris Wilder. (foto: Twitter)

Áno, ale The Reds si výprask 2:7  v Birminghame priam žiadali. Prístup bol na úrovni príravkarov, dať si 3 presné prihrávky v rade pôsobilo miestami ako sci-fi, vzadu to bola neskutočná bieda – ako keby hráči ani mysľami neboli na trávniku a už vôbec nie v ligovom zápase, kde o niečo predsa len ide.

Ten zápas som videl a aj keď Aston Ville vyšlo možno 90% vecí, do čoho jej hráči kopli, neverím proste tomu, že by sa takýto výsledok mohol udiať aj pred plným štadiónom.

Vrátim sa ale späť. V PL síce padá viac gólov, čo, samozrejme, je pre hru ako takú len dobre –  povedzme si však, za akú cenu.

Hráči nie sú až tak sústredení

Ako fanúšik „slabšieho tímu“, ktorým pri všetkej úcte Sheffield Utd je, ti musí byť sympatické, že sa liga, teda aktuálne aspoň na pohľad, vyrovnala, že sa možno premieša poradie v TOP 6, novinári dokonca vravia o tom, že by sa mohol zopakovať prípad Leicester spred rokov a na titul siahne prekvapenie.

Áno aj nie. Síce si uvedomujem, aká je dnes situácia, veď aj my v Poľsku máme denne tisíce nakazených koronavírom, viem, že vrátiť fans na štadióny asi teraz nejde. Na druhej strane ako fanúšik The Blades, ale vlastne vo všeobecnosti ako futbalový priaznivec, som si futbal stonásobne viac užíval pred prerušením Premier League ako po nej.

Doslova mi až vadila až do očí bijúca nesústredenosť niektorých hráčov, videl som pár krát aj Liverpool a úprimne, nepáčilo sa mi, ako hrá, ako sa jeho hráči vysporadúvajú s povinnosťami.

Virgil van Dijk si pre problémy s väzmi v kolene v 2020/21 už asi nezahrá. (foto: Twitter)

Liverpool je silný aj bez van Dijka

To je ale pred sobotu pre tím zo Sheffieldu dobré zistenie.. 🙂 

Je, samozrejme, že je. Liverpool je teraz hrateľnejší ako čojaviem pred pol rokom, rovnako tak hrateľnejší ako pred zranením van Dijka.

Ale ako správne na tlačovke povedal Chris Wilder, aj keď má zraneného futbalistu svetových kvalít, má tam ďalších rovnakej úrovne, ktorých môže použiť. My sme z tohto pohľadu na úplne opačnom póle.

Nám napr. pre zranenie vypadol Mousset a toho proste nevieme nahradiť. Navyše, a to sa opäť dostávam k tomu, čo som hovoril skôr, ak sa nám nedarí, v zápase nevyjde niekoľko vecí, nie sú na štadióne fanúšikovia, aby hráčov povzbudili, potlačili ich za lepším výsledkom. A to je jeden z dôvodov, prečo sme v prvých piatich zápasoch ligovej sezóny nevyhrali ani raz a prečo máme zatiaľ len bod.

Doposiaľ ste v Premier League dali len 2 góly, je to práve tým, že je out Mousset?

Zápasy tejto sezóny som videl všetky a absencia Mousseta hrá výraznú rolu. Padla nám kretívna stránka, priebojnosť, hráči cítia, že absentuje futbalista, ktorý vedel tím dostať výkonnostne na ďalšiu úroveň.

Našim problémom ale v úvode ročníka je to, že sa trápime vo finálnej fáze. Koncovka je jedna vec, čo nám ale výrazne nejde je správne riešenie situácií. Napr. sa dostaneme do prečíslenia, vyzerá to na šancu, ale hráč zvolí prihrávku na obsadeného spoluhráča, alebo sa mu lopta zapletie medzi nohy, či proste zle prihrá. Toto je podľa mňa dôvod, prečo stojíme takto biedne.

Bojíš sa, že sa to bude s tímom ťahať dlhšie?

Ak si hráči v hlavách nespoja veci, neuvedomia, že keď im v 19/20 takmer všetko vyšlo, teraz je to iné, tak sa pokojne môže stať, že toto bude v rámci aktuálnej sezóny trvalý stav.

To by ale potom znamenalo boj o záchranu, ak nie vypadnutie… Vieš si Sheffield Utd predstaviť opäť len v druhej lige? 

Presne tak. Ak sa v našej hre a prístupe niečo nezmení, budeme reálnym kandidátom na zostup.

Predstaviť si viem čokoľvek. A nemusí to byť práve najrpíjemnejšie. 🙂

Rhian Brewster je hráčom Sheffieldu Utd, kde onlieka, rovnako ako v Liverpoole, dres s číslom 24. (foto: Twitter).

Z Liverpoolu prišiel začiatkom októbra Rhian Brewster. Pre mnohých prekvapujúco natrvalo. Nastúpi v sobotu proti svojim bývalým spoluhráčom? 

Určite by som za to bol rád, mladú krv, nebojácneho zakončovateľa aktuálne potrebujeme nutne ako soľ.

Ono sa aj teraz v The Blades komunite veľa hovorí o tom, že pôjde na Anfielde do základu. Bol by som za. McBurnie je mimo formy, trápia sa aj Sharp a McGoldrick, vpredu teda niečo potrebujeme.

Brewster navyše pozná hráčov Liverpoolu lepšie ako ktokoľvek iný. A pri neúčasti van Dijka by práve jeho dravosť a nebojácnosť + v neposlednom rade kvalitná koncovka, mohli domácim narobiť problémy.

Sen o super výsledku

Ako duel tipuješ?

Aj keď LFC nie je aktuálne taký dominantný ako pred mesiacmi, stále je obrovským favoritom My sa ale budeme chcieť pobiť o dobrý výsledok. Aj remíza by pre nás mala v danej situácii cenu zlata. Potrebujeme sa totiž kvalitným výsledok odraziť od dna.

1:1, navyše s Brewsterovým gólom, to by bol sen. Skôr si ale myslím, že domáci dajú aspoň o gól viac ako my.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
2
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply