Repríza finále Ligy majstrov pre Reds, ktorí otočili duel s Tot´hamom

Ligové repete posledného finále Champions League. Liverpool prehrával veľmi skoro, ale po veľmi dobrom výkone to otočil na 2:1.

Domáci dostali veľmi skoro prvý gól, avšak nevzdali sa. V prvom polčase sa snažili, ale gól nestrelili. V druhom polčase najprv vyrovnali, potom Mané vybojoval penaltu a Salah otočil stav stretnutia na 2-1. Obrana Spurs mala strašne veľa práce. Občas hostí podržal gólman, ale Liverpool to nezastavilo, práve naopak. (Strely na bránku 13:4)

I. polčas

Ešte ani poriadne nezačal zápas a Harry Kane sa ocitol pred prázdnou bránkou. Obrana Liverpoolu ho nechala tak a Harry Kane v čase 0:47 otvoril skóre.

Domáci začali hrať smerom dopredu, ale spočiatku sa nevedeli prehrýzť cez obranu súpera. Neskôr už dominovali a vypracovali si dosť sľubných šancí. Salah s Maném mali šancu Jednému chýbala razancia, druhému presnosť.

V 27. minúte strieľal Salah, hneď na to aj Firmino, ale gólman hostí im v tom zabránil. To nehovoriac aj o hlavičke Virgila van Dijka, či strele Trenta Alexandra-Arnolda. Brankár všetko pochytal, alebo strely neboli až také razantné. Ako sa polčas blížil ku koncu, hos tia začali byť nervózni. Obrana Spurs bránila všetkým možným a neraz si pomáhala faulami. Prvý polčas nebol zlý, škoda prvého gólu, ale ten tlak sa mi páčil. Gól však Liverpool nestrelil a ostalo čakať na druhý polčas.

II. polčas

V druhom polčase mal Liverpool veľkú výhodu. Hrali proti Kopu. Hneď v úvode mohol Firmino vyrovnať. Treba dodať, že sa na stranu červených priklonila šťastena. Po Lovrenovom odfláknutí sa Son objavil pred Alissonom a pohladil brvno.

To nikoho nezlomilo a domáci šli dopredu. Prišla 52. minúta, Henderson odcentroval, ale veľmi mu to nevyšlo. Potom z ničoho nič stál pred bránkou a stav sa zmenil na 1-1. Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou, Jordan Henderson vyrovnal! Od toho momentu sa hostia prakticky stiahli. Najviac ma zaujal Fabinho a obaja krajní obrancovia. To, čo vymýšľali. Bojovali o každú loptu. Fabinho vybojoval loptu aj z toho, keď ho faulovali. Smerom dopredu to ťahali domáci. Mané bojoval v šestnástke, čo obrana Spurs vôbec nečakala. Nečudo, že si pomohli faulom. V 75. minúte Salah z penalty zvýšil na 2-1. Úžasné! Otočili to.

Dokonca zápasu sa Liverpool stiahol a bránil. Bola to taktika po neskutočnom výkone, po ktorom budú bolieť nohy. Londýnčania sa síce dostávali do šancí, ale nič nepremenili. Keď už mali možnosť vyrovnať, buď prestrelili bránku alebo kopli presne do náruče Alissona.

Premier League 19/20 (27.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Tottenham Hotspur FC 2:1 (0:1)

góly: 52. J. Henderson (Fabinho), 75. Salah z pen (Mané) - 1. Ha. Kane
ŽK: Lovren, Alexander-Arnold, Milner - M. Sissoko, Rose, Ndombele
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson, Wijnaldum (77. Milner), Mané, Salah (85. J. Gomez), Firmino (90.+2 Origi)

lavička: Adrián- N. Keïta, Milner, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Origi

zostava THFC

Gazzaniga - Aurier (84. Lucas Moura), Alderweireld, D. Sánchez, Rose, Winks (62. Ndombele), M. Sissoko, Eriksen (88. Lo Celso), D. Ali, Son Heung-min, Ha. Kane

lavička: B. Austin - B. Davies, Vertonghen, Dier, Ndombele, Lo Celso, Lucas Moura

Krajní obrancovia dnes zakladali útoky.

J. Henderson strelil svoj prvý gól na Anfielde od roku 2015.

Fabinho mi stále dokazuje, že je najlepší záložník v Premier League.

Mané vybojoval penaltu a vyhlásili ho za muža zápasu.

Alisson mužstvo podržal pevnými nervami najmä na konci zápas.

Alisson  (8) - za gól nemohol, mužstvo neraz podržal. Klobúk dole najmä po tom ako dlho nehral a zachoval si hlavne v závere pevné nervy

Alexander-Arnold (8) - škoda žltej karty. Bol to faul na žltú kartu? Inak neuveriteľne bojovný výkon. Šiel smerom dopredu, neraz založil útok. Dnes ma zaujal ešte jednou vecou. V prvom polčase mu veľmi nešli centre, štandartky, ani rohy. Nevzdal to, bojoval, skúšal a v druhom polčase to bolo s centrami úplne niečo iné

Lovren (6) - klasický jeho výkon. Ok, za prvý gól mohla viacmenej celá obrana. Mal zopár pekných obranných zákrokov, ale pri niektorých si pomáhal "ofsajdovou pascou". On musí mať pri sebe bič, aby nehral smerom dozadu ležerne. Na druhej strane, občas prekvapil ako sa hádzal do súbojov

van Dijk (8) - ťahal celý tím počas zápasu. Rozohrával, zastavoval útoky. Bol to jeden z jeho lepších zápasov. Virgil van Dijk je jeden z mála obrancov, ktorý vie zastavit povestnú českú uličku

Roberston (9) - ak nerátam Fabinha, bol by MOTM. Podobne ako kolega na pravej strane, Andy zakladal útoky, nabehal kilometre a bojoval. Veľmi pekný výkon aj smerom dopredu. Škoda, že sa bojí strieľať spoza šestnástky

Fabinho (10) - to bol snáď najlepší výkon záložníka, aký som videl za poslednú dobu. Neustála bojovnosť. Získal loptu a hneď zakladal útoky. Párkrát sa aj pokusil vystreliť, ale nešlo to až tak. Ak je Virgil van Dijk kostrou obrany, Fabinho je kostrou zálohy. Je prakticky všade na ihrisku, dodáva zálohe nový rozmer. Vedel by som si ho predstaviť s Oxlade-Chamberlainom. Obaja by si mohli pomáhať. Jeden je viac pracant, druhý má futbalové oči. (vie, kedy vystreliť, kedy prihrať.)

J. Henderson (7) - spočiatku jeho brzdiaci výkon, ale v druhom polčase patril jeho výkon k tým lepším. Jeho hra dopredu sa prejavovala až v druhom polčase. Prekvapil a dokonca strelil aj vyrovnavajúci gól. Nikto nečakal, že sa objaví pred bránou a vystrelí

Wijnaldum (7) - hral smerom dopredu a niektorých hráčov vedel pokryť. Škoda jeho hlavičky, mohol to byť gól

Mané (9) - bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. Bojoval, vybojoval penaltu a smerom dopredu neustále niečo vymýšľal. Myslím, že momentálne je najväčšou nočnou morou pre obranu súpera. Nikto nevie, čo vymyslí.

Salah (9) - mal množstvo šancí, z ktorých mohlo byť pokojne aj 4, či 5-1. Sympatický výkon, najmä, keď sa nehodil o zem, ale bojoval a chcel pomôcť mužstvu. Strelil víťazný gól

Firmino (8) - bojoval, snažil sa a mohol takisto streliť 2 góly. Dnes sa mi na nich všetkých troch páčilo to, že prekvapovali obrancov. Keď obrancovia Spurs mysleli, že lopta je v bezpečí, Firmino bol jeden z hráčov, čo sa nenapádne dostanú za hráča a ešte mu znepríjemnia život