The Reds vydreli 3 body na pôde Crystal Palace. Sila tímu je enormná

Kloppovi zverenci sa predstavili na juhu hlavného mesta Anglicka, kde pridali svoj príspevok do 13. kola Premier League. A treba povedať, že z bodového pohľadu určite vydarený.

Premier League 19/20 (23.11.), Selhurst Park, Londýn

Crystal Palace FC - LIVERPOOL FC 1:2 (0:0)

góly: 82. Zaha - 49. Mané (Firmino), 86. Firmino
ŽK: Fabinho
ČK:
rozhodca: Kevin Friend
TV: Premier Sport (SK/CZ)

zostava CPFC

Guaita - J. Ward (70. M. Kelly), Tomkins, Cahill, van Aanholt, Milivojević, Kouayté (72. Schlupp), McArthur, Townsend, Zaha, J. Ayew (76. Ch. Benteke)

lavička: Hennessey - J. McCarthy, Dann, M. Kelly, Schlupp, Ch. Benteke, M. Meyer

Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, J. Henderson (79. Milner), Oxlade-Chamberlain (64. Origi), Mané, Firmino (89. J. Gomez)

lavička: Adrián - Milner, N. Keïta, Salah, J. Gomez, Lallana, Origi

Možno to nebol jasný zápas, možno si hostia tri body nezaslúžili, každopádne Kloppov tím si z londýnskeho Selhurst Parku odváža prepotrebné víťazstvo. Oň sa v 82. minúte pričinil Firmino, a keď si k nemu pridáme aj druhý pomerne šťastný gól v podaní Maného, môžu konkurenti vyplakávať, aké len to máme šťastie.

Domáci mali niekoľko veľmi dobrých možností, bol to obzvlášť v 2. polčase zaujímavý a miestami aj nervy poriadne napínajúci zápas, v ktorom Liverpool ukázal, že jeho mentálna sila je veľmi veľmi vysoko.

Najbližšie hráme v stredz 27.11 od 21 h duel Ligy majstrov s Neapolom, v ktorom si už môžeme zabezpečiť postup do vyraďoovacej fázy.

I. polčas

Zo strany The Reds to bola fakt nuda, môžeme byť radi, že sme v prvej 45-minútovke neinkasovali. A to domáci gól dali. Poďme ale pekne poporiadku.

Kloppov tím začal duel dlhým držaním lopty, slabým pohybom a nakopávanými loptami, čo pre defenzívny dvojblok domácich nebol problém. Prvá desaťminútovka bola v ležérnej až profesorskej réžii favorita, potom sa ale k slovu zlepšeným pohybom a hlavne vyšším pressingom dostali hráči The Eagles. V 13. min dvakrát v 16-ke hasil Alexander-Arnold, domáci z nariadených rohov skóre nezmenili.

V 17. min veľká šanca Jordana Ayewa, ktorý si pekne zbehol za obranu LFC a z prvej reagoval na presný pas Kouyatého, našťastie pre hostí mieril domáci forward vedľa. O pár sekúnd na to si za obranu Crystal Palace zbehol Mané, ale k lopte sa o centimetre nedostal.

22. min ponúkla záver v 16-ke hostí, 25. zasa možnosť Ayewa, ktorý sa obtáčal okolo van Dijka, ale napokon sa nepresadil. O necelých 60 sekúnd neskôr šuchla Cahillova hlavička brvno Alissonovej brány, čo bola jasná výstraha pre priebežného lídra poradia.

Z protiútoku sľubne centroval Robertson, ale obrana zrazila na roh. Po polhodine zasiahol Townsend do tváre Wijnalduma, ale nepískalo sa.

Prvá aká taká príležitosť Liverpoolu prišla až v 38. minúte, kedy sa po rohu k hlavičke dostal van Dijk, jeho zakončenie bolo slabšie, na vzdialenejšej tyči sa ešte snažil loptu do siete dostať Firmino, ale domáci si poradili.

Najzaujímavejší moment 1. polčasu ponúkla 42. minúta, kedy sa po rohu Tomkinsonovi (nepokryl ho van Dijk) osamotenému na vzdialenejšej tyči podarilo skórovať, ale gól po zásahu videotechnológie VAR neplatil pre faul Kouyatého na Lovrena.

II. polčas

Merseysiders si v kabíne určite od Kloppa nevypočuli milí slová, a tak musela prísť v druhej 45-minútovke zmena. A prišla veľmi skoro. Najprv J. Henderson v 46. min skvelým pasom poslal do šance Maného, ktorý ale netrafil brány, aby sa v 49. minúte LFC vydaril brejk. Robertson poslal zľava loptu do 16-ky, Firmino ju jemným dotykom predĺžil na Maného a náš senegalský ťahúň aj za pomoci oboch žrdí strelil prvý gól zápasu – 0:1.

V 52. min pálil z 22 m Townsend, ale Alisson bol pozorný. V 54. zasa žlto fauloval Fabinho a o týždeň proti Brightonu bude stáť pre trest. 58. min a rana Milivojevića z 23 m, Alisson bol ale pozorný. O necelých 120 sekúnd neskôr mal veľmi dobrú možnosť J. Ayew, ktorý ale z prihrávky Zahu hlavne vďaka bráneniu van Dijka neprofitoval.

V 62. min sme mohli svoje vedenie zvýšiť, ale Lovren po rohu na zadnej tyči tesne nedosiahol na loptu. V 64. min pustil unavený Oxlade-Chamberlain na trávnik Origiho. Zaujímavejší moment sa ale udial o pár sekúnd neskôr, keď Robertson poslal do samostatného nájazdu Firmina, Brazílčan ale na Guaitu nestačil.

75. min a rana spoza 16-ky v podaní striedajúceho Schluppa, ktorá aj vďaka Alissonovi tesne minula bránu. V 76. min sa na trávnik dostal ex-útočník The Reds Christian Benteke a hneď o pár momentov na to peknými nožničkami takmer vyrovnal. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo Zahovi, ktorý v 82. min ťažil z toho, že The Reds kompletne vzadu zhoreli, ťahúň The Eagles sa pekne zbavil Robertsona a umiestnenou strelou nedal Alissonovi šancu – 1:1.

Lenže prišla 85. min a roh The Reds. Po ňom závar a Firmino predsa len pretlačil loptu do siete – 1:2 a potvrdenie obrovskej vôle tímu od rieky Mersey.

Záver bol o snahe domácich vyrovnať, Zaha mal v 92. min veľkú šancu, ale sám v 16-ke prudkou strelou prestrelil.

Charakter. Ten, o ktorom dlho písal básne Benítez i Rodgers, je tu. Resp. nie ten, oveľa oveľa väčší, lepší, kvalitnejší.

Mané má streleckú formu.

Postrehom je aj to, že tak Mané ako Firmino neodohrali práve najvydarenejší zápas a aj tak skórovali.

Víťaziť sa dá aj bez Salaha. Proti tímom ako je Crystal Palace proste vyhrávať musíme. Teda vzhľadom na ambície.

Zasa sme rozhodli zápas v poslednej 15-minútovke.

Hodgson, M. Kelly, Ch. Benteke. Tieto mená si dnes priali výhru The Eagles. Ale to, že sa napokon v 3 bodov teší Liverpool asi nočné mory mať nebudú 🙂

Alisson (9) - Proste výborný. Pár veľmi dôležitých zákrokov. Top class gólman.

Alexander-Arnold (7) - Zaha ho sem tam cvičil, ale Trent držal pozíciu, dopredu je istý, vie, aké lopty má spoluhráčov servírovať.

Lovren (7) - Fajn. Netreba hovoriť viac.

van Dijk (7) - Líder obrany. Pred vyrovnávajúcim gólom, i dokonca tým neuznaným z I. polčasu ale neodviedol dobrú prácu - obrana nebola dobre zorganizovaná.

Robertson (7) - Neúnavný a kvalitný.

Fabinho (8) - Náš najlepší záložník, čo už asi nikoho neprekvapí. Držal stred poľa. Škoda žltej karty, ktorá mu dáva stopku na jedno ligové stretnutie.

Wijnaldum (7) - Veľa čiernej roboty, dokáže sa obetovať pre tím. A keby tú šancu, čo mal v závere stretnutia, mal v repre, tak je z toho naisto gól 🙂

J. Henderson (7) - V pohode. Párkrát síce zavadzal, ale celkovo to bolo ok.

Oxlade-Chamberlain (6) - Snažil sa agilným prístupom robiť súperovi problémy, ale čo mi vadilo je chýbajúci herný rytmus, tempo. Po polhodine vyzeral, že odpadne od únavy.

Mané (8) - Keď potrebujeme streliť gól, tak tu proste máme Sadia. Poctivý aj smerom dozadu.

Firmino (7) - Prvý polčas dosť o ničom, v druhom šiel výrazne vyššie, lepšie sa zapájal do hry. A čo je najdôležitejšie, rozhodol o troch bodoch.