LFC bavil famóznymi gólmi, Crystal Palace vyprášil 4:0

The Reds sú už len 2 body od prvého ligového titulu po 30 rokoch. Na prázdnom Anfielde si Kloppov tím poľahky poradil s The Eagles. A to mohol taký Wijnaldum pokojne streliť hetrik.

Anfield je už nejaký ten čas nedobytná pevnosť a aj keď v minulosti veľmi nepríjemný Crystal Palace mal herný plán (len brániť), už v 23. min ho zmaril vydareným priamym kopom Alexander-Arnold.

Liverpool streli aj ďalšie ukážkové góly – pred záverom prvého polčasu sa po skvelom Fabinhovom pase presadil Salah, v 55. min sa Brazílčan Fabinho ukázal strelou z 25 m a na konečných 4:0 zvyšoval po prihrávke Salaha Mané.

Klopp v závere dal možnosť odkrútiť si debut Necovi Williamsovi, ktorý za tých pár minút zahral veľmi dobre a hlavne jeho ulička na Salaha bola top. Do hry sa dostal aj 17-ročný Elliott.

LFC sa najbližšie v Premier League predstaví 2.7. 2020, keď o 21.15 nastúpi na superšláger programu proti Manchestru City.

Premier League 19/20 (24.6.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Crystal Palace FC 4:0

góly: 23. Alexander-Arnold (van Dijk), 44. Salah (Fabinho), 55. Fabinho (Robertson), 69. Mané (Salah)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Martin Atkinson
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold (74. N. Williams), J. Gomez, van Dijk, Robertson (84. N. Keïta), Fabinho, J. Henderson (64. Oxlade-Chamberlain), Wijnaldum, Salah, Mané (84. H. Elliott), Firmino (74. Minamino)

lavička: Adrián - Lovren, Minamino, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Origi, H. Elliott, N. Williams, C. Jones

zostava CPFC

Hennessey - S. Ward, M. Sakho, Cahill, van Aanholt, Kouyaté (66. Milivojević), J. McCarthy (66. Riedewald), McArthur, Townsend, Zaha (15. Meyer), J. Ayev (84. Pierrick)

lavička: S. Henderson - Dann, Mitchell, Tavares, Riedewald, Milivojević, Pierrick, Meyer

I. polčas

Domáci začali útočne. V 8. minúte netrafil bránu Wijnaldum a to isté zopakoval Henderson o 2 minúty neskôr. The Eagles prišli hlavne brániť. Občas si spravíli výlet dopredu, ale Alissona neohrozili. V 23. minúte Trent Alexander-Arnold otvoril skóre z priameho kopu. (Kto by si nespomenul pri tom priamom kope na Stevena Gerrarda?)

Po strelenom góle šli domáci viac dopredu. Henderson nastrelil žrď a potom prišli sporné momenty. Faul na van Dijka, ruka v 16ke, ale keď si človek uvedomí, kto pískal, ani sa nad tým nepozastavuje. Koncom polčasu ešte Salah po nádhernej prihrávke Fabinha pridal gól do šatne. Reds išli do šatne s dvojgólovým náskokom a veľmi dobre vedeli, že zápas ešte neskončil.

II. polčas

Druhý polčas na Anfielde patrí Kopu. Hráči hrajú proti najstaršej tribúne a duch Anfieldu ich ťahá dopredu. Dnes tam neboli žiadni fanúšikovia, ale duch ich poháňal. The Eagles sa prakticky k ničomu nedostali. Liverpool hral veľmi dobre. Najprv vybojoval loptu Firmino, po prihrávke Giniho a Robertsona sa dostal k lopte Fabinho a vystrelil. Ďalekonosná strela zmenila stav na 3-0 a ja som si hovoril, prečo Fabinho nestrieľa častejšie.

V 69. minúte sa rozhodlo. Firmino našiel Salaha, ten vysunul Maného a Sadio upravil stav na konečných 4-0. Ku koncu zápasu dal Klopp možnosť nováčikom, ktorí rozhodne nesklamali. Williams sa mi veľmi páčil.

• Robertson úplne zmenil štýl útočnej hry
  • Fabinho strelil 2 góly v sezóne a oba ďalekonosnou strelou
  • Trentov priamy kop mi pripomenul aké góly strieľal Stevie Gerrard
  • Firmino, Salah, Mané, opäť chémia zapôsobila
  • Žiadna žltá karta? Atkinson prekvapil!

Alisson (8)- veľmi dobré výbehy, inak nemal žiadnu prácu. Žiadna strela ho neohrozila

Alexander-Arnold (8) - nádherný priamy kop, smerom dopredu podporoval útok a veľmi dobre si plnil obranné povinnosti

J.Gomez (8) -
štandartný zápas. Svoje odohral dobre, vzadu nemal mnoho práce

van Dijk (8) - výborný výkon, vybojoval by aj penaltu, ak....

Robertson (8) - ukázal, prečo je dôležité ho mať v základe. Smerom dopredu podporoval útok veľmi dobre a rýchlo.

Fabinho (9) -
dnes najelpší v zálohe. Krásne našiel Salaha a strelil parádny gól. Mal by častejšie strieľať

J. Henderson (8) -
viedol tím dopredu. Pekne zakladal akcie, prihrával, veľmi dobrý výkon. Škoda tej žrde

Wijnaldum (7) -  škoda 2 premárnených šancí, inak tradičný výkon. Veľmi dobré krytie lopty, prihrávky a podora spoluhráčov

Salah (8) - dnes na jeden gól prihral, jeden dal. Ukázal ako ho tím potrebuje

Mané (7) - občas sa javil ako neviditeľný, ale z ničoho nič strelil gól

Firmino (7) - dnes makal a ukázal, prečo je v útoku potrebný. Občas bol neviditeľný, ale nebyť jeho, možno Fabinho a Mané nedajú gól