Liverpool úspešne ukončil prípravu, Lyon zdolal ľahko 3:1

The Reds si z predsezónneho kempu vo francúzskom Eviane odskočili do Ženevy, kde ich v generálke na Community Shield preveril Lyon.

Príprava 19/20 (31.7.), Groupama Stadium, Ženeva

LIVERPOOL FC - Olympique Lyon 3:1

góly: 17. Firmino (Shaqiri), 21. J. Andersen vlastný, 53. H. Wilson (Duncan) - 4. Depay z 11 m
ŽK: Alisson, Hoever
ČK:
rozhodca:

Alisson - Hoever (46. van den Berg), J. Gomez (62. Alexander-Arnold), Lovren (62. van Dijk), Larouci (62. Robertson), Keïta ()46. Lewis), Lallana (62. Fabinho), Shaqiri (30. Milner, 62. J. Henderson), H. Wilson (62. Oxlade-Chamberlain), Salah (46. Duncan, 62. Elliott), Firmino (30. Brewster, 62. Origi)

lavička: Mignolet, Lonergan - Fabinho, van Dijk, Wijnaldum, Milner, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Brewster, Robertson, Origi, Matip, Lewis, Duncan, Alexander-Arnold, Elliott, van den Berg

zostava OLY

A. Lopes (46. Tătăruşanu) - Dubois (62. Tete), J. Andersen (68. Solet), Denayer (46. Marcelo Guedes), Marçal (22. Rafael), Thiago Mendes (46. Tousart), Aouar (75. Fofana), Jean Lucas (46. Pape Cheikh), B. Traoré (63. Kitala), M. Dembélé (68. Gouri), Depay (63. Caqueret)

lavička: Tătăruşanu - Tete, Solet, Marcelo Guedes, Rafael, Pape Cheikh, Fofana, Caqueret, Kitala, Gouri

1. polčas
3. minúta - Alisonova neskutočná hrúbka, z ktorej vyplynula žltá karta a penalta, z ktorej Depay prekonal Alissona, ktorý si vybral opačnú stranu ako lopta 0:1
6. minúta - Lraouci našiel Wilsona ktorého strela po odraze od obrancu konči na tyčke
11. minúta - z hranice 16tky strieľal Depay, obrana má diery a tak to Lyon skúša
14. minúta - po ďalšej dlhej lopte únik Lyonu, ale po dobrom bránení len nevýrazná strela do náruče Alissona
17. minúta - dostal Bobby od Shaqiriho loptu pred branou súpera a z otočky sa nemýlil a mení skóre na 1:1
21. minúta - po Hoeverovom centri do 16tky asi moc svietilo slnko Andersenovi do očí, pretože nedobre trafil loptu a tá skočila vo vlastnej bránke, 2:1
30. minúta - a od úniku troch hráčov zachraňuje Gomez
36. minúta -Wilsonova delovka spoza 16-ky ale len do brankára
45. minúta - Brewster krásnym passom našiel Salaha ktorý ale neprešiel cez brániacich hráčov

2.polčas

52. minúta - veľká šanca pre Duncana z pár metrov ale brankár dobre pokryl priestor
53. minúta - Wilson spoza 16-ky lahôdkovou strelou zvyšuje na 3:1, prihrávka od Duncana
59. minúta - z tesného ofsajdu sa k zakončeniu dostal Traoré ale van den Berg ho dostihol a nedal mu priestor na razantnejšiu strelu a s tou čo poslal na Alissona nebol problém
62, minúta - hromadné striedanie
64. minúta - Wijnaldum skúsil nevýraznú strelu spoza 16-tky
67. minúta - Origi si narazil s Robertsonom v 16tke ale nič nebezpečné z toho nevzniklo, ale pozeralo sa nato dobre
71. minúta - Elliott si nabieha pre voľnú loptu a z diaľky skúsil strelu
73. minúta - po prihrávke od Elliotta sa do šance dostal Oxlade-Chamberlain
81.  minúta - milimetrový pas od van Dijka na Trenta Alexandra-Arnolda, ktorý v 16-ke našiel Hendersona ale ten tesne míňa bránku
83. minúta - Trentova štandardka spoza 16-ky tesne mina ľavú tyč, na rovnaké miesto ako pred chvíľkou Hendersonova
85, minúta - Matip priniesol loptu na hranicu 16-ky odkiaľ Origi posunul na Elliotta ale ten v obkľúčení hneď 3 brániacich hráčov sa nedokázal prekľučkovať k šanci ani loptu posunúť na spoluhráčov
87. minúta - Trent našiel vysokým pasom Robertsona ten však nemal priestor na kvalitnejšiu strelu

Mladíci dnes fakt ukázali, že Liverpool má po čom do budúcna siahnuť, či už krajní obrancovia z prvého polčasu Hoever s Laroucim, alebo Elliott v poslednej polhodinke, Duncan si za štvrť hodinky na ihrisku stihol pripísať šancu a asistenciu.

Zaujímavo bolo vidieť našu slabinu bez van Dijka, Lyon vedel že cez červených nemá šancu prejsť a tak skúšal dlhé lopty, Gomez a Lovren ale tak dominantní vo vzduchu neboli.

Alisson potrebuje čas, prišiel po oddychu, ktorý si zaslúžil ale potrebuje sa do toho dostať, na Community Shield bude dúfam chytať Mignolet.

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)