Salah strelil dva góly a tím si zapísal ďalšie tri body

Prvý s posledným. To bol otvárací zápas sobotňajšieho programu 17. kola Premier League.

Liverpool vyhral nad Watfordom a tri body sú doma. Výkon zo strany Reds nebol veľmi oku lahodiacim pre fanúšika. V prvom polčase domáci rozhodne dominovali. Pekný gól strelil Salah. V druhom to bol taký medzišestnástkový futbal. Našťastie, koniec dobrý, všetko dobré. Salah strelil aj druhý gól a tri body ostávajú na Anfielde.

Premier League 19/20 (14.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Watford FC 2:0 (1:0)

góly: 38. Salah (Mané), 90. Salah (Origi)
ŽK: J. Henderson, Milner - W. Hughes
ČK:
rozhodca: A. Marriner
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Alisson- Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Milner, J. Henderson, Wijnaldum (59. Robertson), Shaqiri (70. Oxlade-Chamberlain), Mané, Salah, Firmino (88. Origi)

lavička: Adrián, Oxlade-Chamberlain, Robertson, Lallana, N. Keïta, Origi, N. Williams

zostava WFC

Foster - Mariappa, Kabasele, Cathcart, Femenía, Doucouré (87. Quina), Capoue, Deulofeu, W. Hughes, Sarr, Deeney (75. Gray)

lavička: Gomes - Dawson, Chalobah, Gray, Quina, Succes, Foulquier

I. polčas

V prvom polčase začali domáci veľmi aktívne. Súpera nepustili do protiútoku. Tlačili ich, ale nevytvorili si žiadnu veľkú šancu. Autorom prvej strely bol Hednderson, ale jeho strela preletela nad bránu. Ku koncu polčasu trošku zatlačili, Mané našiel Salaha a Egypťan pravou nohou rozvlnil sieť. V posledných minútach mohli domáci zvýšiť skóre, ale Manému sa nepodarilo. Do druhého polčasu šli s jednogólovým náskokom. Hlavne to nepodceniť a pridať ešte jeden, dva góly.

II. polčas

V druhom polčase sa osmelil aj Watford. Ich výkon bol celkom sympatický. Nebol to typický autobus, občas aj nebezpečne vystrelili. V 50. minúte po Shaqiriho centri, Sadio Mané zvýšil na 2-0. Kvôli VAR a hlavne kvôli tomu, že bol v ofsajde, gól nebol uznaný. Dokonca zápasu Reds akoby vypli a spoliehali sa na to, že zápas sa dohrá. Našťastie na konci zápasu Origi prihral Salahovi a Mo druhým gólom zabezpečil tri body pre domácich.

• Salahov druhý gól pravou nohou počas jedného týždňa
  • Origi nebol na ihrisku ani minútu a už si pripísal asistenciu
  • Výborný výkon Alissona
  • miestami sme Watford podceňovali
  • obrana si bola občas až príliš istá

Alisson (9) - vynikajúci výkon, párkrát mužstvo podržal. Nebyť jeho, tak ktovie ako to dopadne

Alexander-Arnold (7) - mal aj lepšie zápasy, ale svoje si odohral celkom dobre

Gomez (7) - na jednej strane tam mal zaváhania a občas zmätky, ale párkrát mal celkom dobre obranné zákroky. Ale obrana dnes celkovo mnoho vecí podcenila

van Dijk (8) -takisto ako Trent, mal aj lepšie zápasy. Každopádne, nedostali sme žiaden gól a to teší najviac.

Milner  (7) - ako ľavý obranca trochu škrípal, odohral si však svoje. Potom postupe smerom dopredu hral lepšie

Henderson  (6) - hral svoj štýl; nepokazil nič, ale ani nič nevytvoril. Každopádne, povedal by som, že to bol jeho lepší zápas

Wijnaldum (7) - hral svoju hru, podržal loptu, bojoval  a pomáhal obrancom a nahrával dopredu. Škoda toho zranenia

Shaqiri  (7) - celkom pekný výkon. Je vidieť, že chce hrať častejšie. Mal aj prihrávku na Maného gól, ktorý neplatil

Mané (7) - Sadio mal zaujímavý zápas. Škoda, že mu neuznali gól, ale, čo sa týka pressingu, z útočníkov mi prišiel najlepší

Salah  (8) - strelil dva pekné góly. Snáď mu strelecká forma vydrží. Inak pekný zápas

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)