Salah zažíva najlepší štart do sezóny od príchodu do LFC

Aktuálne sa pozície vymenili a ľudia skôr rozprávajú o najlepšom liverpoolskom strelcovi doterajšieho priebehu sezóny, ktorým je Sadio Mané. Stretol som sa už aj s názorom, že výkonnosť Mohameda Salaha je na ústupe. A to je omyl. Poďme si povedať prečo.

Po premiérovej sezóne vo farbách LFC, kedy „egyptský kráľ“ vsietil vo všetkých súťažiach vyše 40 gólov, prišla 2018/19 a s ňou aj kritika. Mnohí si mysleli, že Mo dá v každom zápase aspoň gól, ideálne dva, že si nebude môcť vybrať slabšiu chvíľku, neprihliadali na jeho working rate, z čoho potom celkom logicky vyšlo, že liverpoolska 11-ka už nemá takú výkonnosť ako pár mesiacov dozadu. Pred zhruba rokom sme aj tu riešili Salahovu formu, jeho prínos pre tím a vo všeobecnosti i fakt, že si už na neho súperi dávajú oveľa väčší pozor.

Hra 27-ročného rodáka z Nagrigu sa pritom pod Kloppom formuje. Mo viditeľne lepšie bráni, v ostatnej dobe je aj tímovejší – viac prihráva, čo ale mnohí kritizujú slovami, že veci robí naopak – teda, keď má prihrať, tak zakončuje, či ide do kľučky a naopak.

Jeho tohtosezónne štatistiky ale hovoria o tom, že v doterajších 11 súťažných dueloch, ktoré za Liverpool v 2019/20 odohral, bol priamo účastný na 9 góloch. Dal gól Norwichu, Arsenalu dva, ďalší Newcastlu a zasa dva do siete RB Salzburg, no a k tomu si na konto pripísal asistencie v zápasoch s Norwichom, Burnley a Chelsea.

Veľká dráma pre LFC, hrdina Milner odpálil Leicester. V 95. minúte

Takto pred rokom mal pritom na konte „len“ 3 presné zásahy a asistenciu, a dva roky dozadu zasa 6+2.

Keď sa tieto čísla premenia do všeobecnej analýzy, kde sa už započítavajú aj tzv. predpokladané góly, teda vyložené šance, pozície, z ktorých sa proste očakáva gól (napr. penalty, zakončenia v jednoznačných pozíciách), tak aj tu si náš egyptský klenot v porovnaní s jeho prvými dvomi sezónami v klube z Anfieldu polepšil. Z 6.70, resp. 7.01 na súčasných 7.59.

Čo ale u Salaha kleslo, je číslo ukazujúce na premieňanie šancí. Z minulosezónnych 16 na súčasných 15% (v 2017/18 ho mal na úrovni 22%)

Haters gonna hate

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kloppinhorobroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robroy
robroy

Najlepší štart ? Ozaj ? ja si to nemyslím, jasné štatistiky a suché čísla, nám možno tvrdia jedno, ak ale sledujem tohto fenomenálneho hráča, vidím niečo iné. Bavíme sa o hráčovi top úrovne, fyzicky vynikajúco disponovanom, s presnou strelou, rýchlostou a obratnostou či už s loptou alebo bez néj. Tak čo sa mi zas nepozdáva 🙁 Čo zdobí útočníka vo všeobecnosti, no isteže produktivita ktorá značí goly, čím viac tým lepšie, intenzívnejšie potešia ked padnú po pekných akciach, akých bolo u Salaha v úvodnom roku požehnane. Nepochybne je pravdou všetko, hore napísané, avšak hra nášho strelca sa stala kŕčovitejšou a… Read more »

kloppinho
kloppinho

Ronaldo Messi aubameyang Neymar aguero lewandowski alebo čo ja viem pukki, čo myslíš robe? Vlastnia ich kluby za nich rovnocenného hráča?? Ne! Na šancu čakajú hladní chlapci z lavičky, tak ako u nás 😉 niekedy to vyjde (napr. zápas s barcou:) a niekedy to nevychádza, napr. city sa zranili stopéri a plataju.. proti vlkom pri prvom góle chyboval otamendi a pri druhom…..fernadinho je už pomaly hehe (ale ty kkti sú schopní dať sériu 10-15 výhier hocikedy, pice čaká nás ešte ťažkých 30 kol) A robroy mo není na repre zraze, takže 2 týždne oddychuje a v mrdkynej diere bude salah… Read more »