Simon Mignolet po šiestich rokoch opúšťa Liverpool FC

Belgický reprezentant dnes prestúpil späť do svojej vlasti.

Do Liverpool FC prišiel v júni 2013 z klubu Sunderland AFC a stal sa tak prvým belgičanom na Anfielde.
Posledné dva roky v podstate nebol herne vyťažovaný podľa svojich predstáv. Prednosť dostal najskôr Loris Karius a potom nová jednotka Alisson Becker.

Prostredníctvom oficiálního webu Liverpool FC zdieľal svoje pocity .

Drahí “The Reds“,

po viac ako šiestich špeciálnych rokoch v Liverpoole prišiel čas rozlúčiť sa. Bolo mi neuveriteľnou cťou zastupovať jeden z najväčších klubov na svete a dosahovať veci, ktoré len málo hráčov dokáže dosiahnuť. Chcem využiť túto príležitosť a poďakovať fanúšikom za podporu v dobrých ale aj ťažkých chvíľach. Chcem tiež poďakovať všetkým trénerom a manažérom, s ktorými som počas svojho obdobia spolupracoval, ich odborné znalosti boli neoceniteľné.

Počas svojho pôsobenia v klube som hral s mnohými fantastickými hráčmi, ale súčasný tím je tým najlepším, ktorého som bol kedy členom. Na tú noc v Madride nikdy nezabudnem a som rád, že som tie pocity zdieľal s tak úžasnou partiou. Bola to skvelá jazda. Boli vzostupy, pády a všetko ostatné. Ničoho neľutujem – dal som do toho všetko a vždy som robil, čo bolo v mojich silách, aby som dres Liverpool FC nosil s hrdosťou a reprezentoval klub dôstojne a profesionálne.

Raz a navždy súčasťou tejto rodiny. Hlboko vnútri budem vždy “červený“.

Ďakujem za spomienky a želám veľa šťastia do budúcnosti.

Všetko najlepšie, Simon

(zdroj liverpoolfc.com)

Jürgen Klopp poďakoval Simonovi Mignoletovi a vysvetlil, prečo bolo správne, aby Liverpool dovolil svojmu teraz už ex-brankárovi trvalý prestup do klubu Club Brugge KV.

Šesť rokov, 204 zápasov, výhra v Lige majstrov. Klopp označil Mignoleta ako jedného z najlepších profesionálov, s ktorými pracoval počas svojej manažérskej kariéry.

Keby ste ma požiadali, aby som napísal zoznam najväčších profesionálov, s ktorými som kedy pracoval – vo svojej viac ako 30-ročnej kariére – Simon Mignolet bude súťažiť o prvé miesto,“ povedal Klopp pre Liverpoolfc.com.

Rešpekt, ktorý preukazuje v šatni, je bezkonkurenčný. Vynikajúci športovec, vynikajúci človek a brankár medzinárodných kvalít.

Pravda je, že nechcem, aby Simon odišiel – prečo by som mal? Je dostatočne dobrý na to, aby mohol hrať za všetky tímy Premier League.

Ale je to trochu podobná situácia, s ktorou sme sa stretli svojho času u Lucasa Leivu. Niekedy máte pocit, že aj keď je dotyčný prínosom pre klub, musíte brať ohľad aj na jeho blaho. Simon je taký človek.

Pre tento klub urobil veľa a ja nemôžem ignorovať príležitosť, ktorá bude mať taký pozitívny vplyv na jeho ďalšiu budúcnosť. Má právo urobiť niečo, čo je preňho v tejto chvíli najlepšie po športovej stránke.

Club Brugge má šťastie. Získali kvalitu a pokiaľ budú obe strany spokojné, mohol by hrať za tento tím ďalších 10 rokov.

Budem vždy vďačný za všetko, čo Simon pre mňa a všetkých v klube urobil, a viem, že jeho spoluhráčom bude tiež chýbať.

Rozlúčime sa a poprajeme vzájomne veľa štastia. U nás má dvere otvorené vždy, keď sa v budúcnosti bude chcieť vrátiť na Anfield pri nejakej príležitosti, dodal kormidelník LFC.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
2 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
nitss
nitss
7. augusta 2019 15:00

Tenis – kurzové sázení, 100% spolehlivé informace
https://netese.blogspot.cz/

kwop
Admin
5. augusta 2019 16:17

dik za vsetko, migs

som ale rad, ze dalsi z priemerakov je prec ..

8
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply