Sme bez lídra na veľmi dlho. Van Dijk ide na operáciu kolena

Chorý zákrok gólmana Evertonu Pickforda v 8. minúte ostatného Merseyside derby pravdepodobne ukončil Virgilovi van Dijkovi sezónu.

Má po sezóne

Ide o poškodenie predného krížneho väzu a jedného z najlepších futbalistov sveta čaká operácia a po nej veľmi dlhá pauza. Oficiálny web LFC síce nehovorí o tom, ako dlho bude Virgil van Dijk stáť, zo skúseností ale vieme, že pri tomto type zranenia je to minimálne pol roka.

Hráčovi The Reds sa naposledy niečo také prihodilo na jar 2017. Vtedy sa zranil Alex Oxlade-Chamberlain, ktorý následne vynechal bezmála 10 mesiacov. Pred 5 rokmi, rovnako v októbri si predný krížny väz poranil aj Danny Ings (dnes útočník Southamptonu) a rekonvalescencia trvala vyše 7 mesiacov.

Bez dvoch lídrov, bez istoty vzadu

Liverpool je tak v lepšom prípade na väčšiu časť sezóny bez van Dijka, ešte aspoň mesiac aj bez Alissona a to je reálny problém. Sklelený Matip a Joe Gomez, ktorý proste nie je lídrom, navyše je často nesústredený, k nim už len členovia U23 Nathaniel Phillips, Rhys Williams, Billy Koumetio a Sepp van den Berg (v zásade teda neskúsení mladíci, pri ktorých ´pokulháva´ kvalita), a tak bude Klopp na stopérovi musieť častejšie využívať záložníka Fabinha.

O tom som ale širšie písal v blogu:

Blog: Nechcem panikáriť, ale Liverpool má (môže mať) reálny problém

Haters gonna hate

11
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kwoprobroykwopkloppinhoYogino Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Yogino
Yogino

Tak najhoršie sa bohužiaľ potvrdilo. Pri takýchto zraneniach sa u veľa krat stalo, že hráč sa do top formy už nedostal. Dúfam, že to nebude Virgila prípad.

Pearce pisal, že Alisson je blízko k návratu do tréningového procesu a že ak sa nič zle nestane, mal by byť spať v brane koncom októbra. Treba veriť, nič iné nám neostava.