2 zápasy s Lipskom, 2x v Budapešti, v oboch výhry 2:0, po dva góly Salaha a Maného a hlavne postup The Reds medzi poslednú osmičku najprestížnejšej futbalovej súťaže sveta.
Fabinho v zálohe, k nemu Thiago a Wijnaldum a liverpoolska hra po dlhej dobe konečne vyzerala inak – a to v pozitívnom zmysle slova. Mali sme viacero šancí (pre objektívnosť treba povedať, že aj súper mohol aspoň 2x dostať loptu do siete), dve z nich sme využili. Obe v II. polčase, keď sa najprv po rýchlom brejku presadil v 71. min Salah, aby sa v 74. min presadil aj Mané.
Postup teší, určite aj posilnenie psychiky a po čase aj úsmevy na tvárach našich hráčov.
Liverpool sa pred repre pauzou ešte predstaví na trávniku Wolverhamptonu, duel sa hrá až v pondelok 15. 3. od 21 h.
Liverpool mal už v 3. minúte šancu na skórovanie, Thiagovi sa na 16-ke otvoril priestor, Španiel vnikol do „vápna“, ale následne sa asi naplašil zakončenia v čistej pozícii a tiež aj zle prihral doprava nabiehajúcemu Slaahovi.
10. min priniesla príležitosť nemeckého tímu, Nkunkuho pas do výbornej možnosti Olmovi, ale toho famózne vychytal Alisson. V 19. min roh našich, resp. Alexandra-Arnolda a Jota v 16-ke nekrytý v sľubnej možnosti zakončil hlavou, ale ex-gólman juniorky Liverpoolu Gulácsi vyškriabal nad brvno.
V 24. min vyšiel našim po štandardke súúera brejk, Thiago poslal do samostatného nájazdu Salaha, ale ten premrhal ideálny moment na zakončenie, po zákroku Gulácsiho sa ešte k lopte dostal Mané, ale čudným „koníkom“ (hlavička do zeme) rozosmial masy a podal si nomináciu do silvestrovského programu.
LFC v tejto fáze cítil šancu, v 29. min prišla pohľadná akcia na papieri domácich, Mané pekne vysunul Alexandra-Arnolda, ale jeho pas zrazil na roh Upamecano. 41. min a Jotova šanca, potom ako sa Portugalčan so šťastím dostal až do 16-ky, ale gólman súpera bol pozorný.
V nadstavenom čase sme opäť mali gól na dosah, po nedorozumení v obrane Lipska, resp. dvoch chybách Upamecana sa Jotovi dostalo šance, ale v dobrej pozícii netrafil bránu.
Thiago mal po posunutí Fabinha v strede poľa voľnejšiu pozíciu. (foto: Twitter)
Liverpool mal zrejmý plán, kontrolovať priebeh zápasu, vytrvať v nasadení i plnení si najmä obranných úloh, a keď bude Lipsku ubúdať čas a otvorí hru, tak ideálne udrieť.
V 65. min sa dopredu vydal stopér „červených býkov“ Upamecano a na konci bola čistá pozícia striedajúceho Sørlotha, ktorý hlavičkou z 8 m opečiatkoval brvno.
Upútala aj 71. minúta, resp. brejk Liverpoolu, Jota vysunul Salaha, ten sa pekne uvoľnil v 16-ke a strelou po zemi nedal šancu dvojici protihráčov ani gólmanovi Gulácsimu – 1:0.
Klopp krátko po góle vystriedal, do hry sa dostali Origi a Keïta a práve prvý menovaný po peknej akcii našich odcentroval na gólové zakončenie Maného vo „vápne“ – 2:0.
V 82. min protiútok Liverpoolu. Origi zakončil do bočnej siete, v 85. min sa zasa do možnosti dostal Salah, ale jeho pokus bol zblkokovaný,
Alisson (9) - v prvom polčase mužstvo podržal, chytil veľmi nebezpečné strely hostí, v druhom mal aj kúsok šťastia. Veľmi dobrý aj v rozohrávkach
Alexander-Arnold (8) - páčili sa mi prihrávky dopredu, hral tímovo, vracal sa dozadu a bránil dobre
N.Philips (7) - odohral náročný zápas, porobil nejaké chyby, ale na stopérovi odohral dobrý výkon
Kabak (8) - bránil dobre, zachytával lopty a prihrával dopredu
Robertson (7) - odmakal si opäť svoju ľavú stranu. Smerom dozadu výborný, škoda jeho centrov poslednú dobu
Fabinho (9) - kompletne zmenil zálohu. Zachytával mnoho lôpt, vytváral šance a konečne sme sa tešili, že hrá svoju hru
Wijnaldum (7) - dobre bránil, prihrával dopredu a pekne kryl loptu
Thiago (7) - keď má za sebou Fabinha, hrá sa mu oveľa lepšie dopredu. V obrannej činnosti hral veľmi dobre
Mané (7) - strelil pekný gól, provokoval obrancov, útočil a podporoval útočnú činnosť mužstva
Salah (8) - v prvom polčase dvakrát zahodil, v druhom strelil dôležitý gól, ktorým rozhodol o postupe
Jota (8) - v prvom polčase mal dve tutovky, ktoré zahodil. Hrá tímovo, o čom svedčí aj výborná prihrávka Salahovi na gól
Striedajúci
Origi (7) - krátko po svojom pobyte na ihrisku výborne našiel Maného, pripísal si cennú asistenciu
N. Keïta - nehodnotený
Milner - nehodnotený
Oxlade-Chamberlain - nehodnotený
Tsimikas - nehodnotený
Fabinho
Thiago’s gorgeous pass. #LIVRBL pic.twitter.com/RnZC837HW9
— The Anfield Talk (@TheAnfieldTalk) March 10, 2021
PO 19.4. LEEDS (V) 21.00
SO 24.4. NEWCASTLE (D) 13.30
SO 1.5. MAN UTD (V) 16.00
SO 8.5. SOTON (D) 16:00
UT 11.5. WBA (V) 21.00
SO 15.5. BURNLEY (V) 16.00
SO 23.5. CR. PALACE (D) 17.00
Včera se mi výkon LFC opět líbil,jen doufat,že se to konečně zlomí. Uvidíme koho dostanem.
boli tam konečne dlho nevídené momenty v hre, že aj šance sa vypracovali po pekných akciách, hej konečne aspoň trochu radosti nápadov z futbalu v podaní milovaného klubu
Posunutie Fabinha do zalohy dali hre Lfc novy level. Thiago a Jota mi pripadali,ako nove posily a patrili k najlepsim. Verim,ze toto je uz naozaj zlom,treba toto zlepsenie este vysperkovat.
V pondelok vlci a potom takmer 3 tyzdnova pauza.
Na druhej strane je pravda,ze na stoperoch este nie je vyhrate,ak dostaneme v LM,PSG,Bayern,alebo City,moze byt problem. Dostaneme vsak Atletico🤓
Neviem, či sa Simeonemu podarí na Chelsea niečo uhaluziť. Ja by som rád Porto, to by bol zaujímavý dvojzápas. A keď k tomu nalosujú PSG vs City…
Liverpool FC dostane Manchester City, alebo Chelsea.
Thiago potrebuje niekoho, s kým chémia funguje
No pozor Liverpool nehral nič extra. Góly padli potom až keď to Lipsko otvorilo čo bola výnimočná situácia. Dovtedy to bola klasika. Ja vy som priliz dôvodov na optimizmus a výrazne zlepšenie ktoré bude treba do PL zatiaľ moc nevidel
Ale bolo to ovela, ovela lepsie ako minule zapasy. Goly sme sice dali az ked to Lipsko otvorilo, ale v prvom polcase sme mali ciste 4 sance, takze gol vysel vo vzduchu.
Ak sa aj takymito vyhrami postupne vrati pohoda, tak take sance ako boli v prvom polcase budu znovu premienat.
Kloppovi konečne došlo, že potrebujeme stabilitu a potrebujeme začať dominovať v zálohe, a že Fabinho tým pádom patrí do zálohy.
Nech len Fabs zostane zdravý a prídu aj výsledky:!
Klopp ma postavením Fabinha do zálohy prekvapil. Bál som sa ako to ustojí obranná formácia, ale napokon to až na pár závarov vyšlo.
Nechcem byť zlým prorokom, ale lepší súper situáciu v našej obrane pravdepodobne využije.
Mňa prekvapil jedine tým, že Fabinha poslal do zálohy neskoro, mohol už pár týždňov dozadu. A nech je Hendo futbalový aký je, ale na RCM nám neskutočne chýba, ak by bol zdravý aj on, veril by som, že s Fabinhom na 6 (DM) a Hendom na RCM (veľmi dôležitá spolupráca s TAA a krytie TAA, pressing, keď nemáme loptu) by sme mohli spraviť TOP4.