Talking points: Curtis Jones ukazuje prirodzené nadšenie

Liverpool vyhral úvodný zápas s Leedsom. Tu je niekoľko talking points.

1. Salahov hattrick

Egypťan začal sezónu hattrickom. Už od začiatku bolo jasné, že ho budú minimálne dvaja brániť. Vybojoval si penaltu, ktorú premenil. Potom sa rýchlo zorientoval v priestore a strelil ďalší gól. Posledný gól zápasu patrí takisto jemu. Egypťan bol pri chuti a stále je dôležitou súčasťou Liverpoolu. (Resp. aj niekedy nebol?)

Salah sa zmenil. Poznajú ho, bránia, napádajú, média ho nazývajú simulantom. (Akosi zabudli, že nehrá v španielskej lige). Jeho hra je však oveľa viac tímová, hrá dobre, kombinuje, vytvára šance a strieľa.

Drámu s nováčikom rozhodol 3-gólový Salah

2. Andy Robertson ukazuje svoju pracovitosť už štvrtú sezónu

Jasný príklad toho, prečo tento hráč vie hrať na ostrovoch. Chlapec z Glasgowa so svojou tvrdou náturou sa nehodí na zem. On je na zemi, vstane a uteká. Nedá nikomu pokoj. Stále dobiedza a pripravuje útočníkov o energiu. Vyrástol z neho nielen kvalitný obranca, ale hlavne obrovský pracant. Veľmi sa teším, aký futbalista z neho vyrástol.

Postupne sa lepí na hráčov, hrá tvrdo, ale čisto a nikoho sa nebojí. Trochu mi na ňom chýbajú strely, ale pevne verím, že to príde. Pozrime sa na jeho rohy pred rokom a teraz.

Len tak mimochodom. Pred nejakým časom Andy Robertson poslal fanúšikovi dres Firmina so slovami. „Nikto by nechcel dres ľavého obrancu.“ Ja síce nezbieram liverpoolske dresy, ale tričko s jeho menom by som nosil na náš futbal, keď si ideme s chalanmi zakopať.

3. Curtis Jones ukazuje prirodzené nadšenie

Bill Shankly hľadal v hráčoch prirodzené nadšenie. V podstate niečo podobné ordinuje futbalistom aj Klopp.

Curtis Jones potešil fanúšikov aj svojim symbolickým číslom. Hlavne pre mňa je sedemnástka číslom hráča, vďaka ktorému som Liverpool začal sledovať. Nosil ju aj Steven Gerrard, a preto ju nosí aj Jones.

Už od začiatku mladík ukazuje, že sa nebojí a chce hrať. Obrovský entuziazmus, chuť vyhrávať a posielať mužstvo dopredu. Jones spadol na zem, postavil sa a hral ďalej. Žiadne ležanie na zemi alebo nutná operácia na ihrisku priamo, inak by mu museli odrezať nohy.

Už v tomto mladom veku si uvedomuje, že futbal je predovšetkým obrovská drina na sebe pracovať. Držím mu palce, aby bol stále lepší a lepší.

4. Obranná činnosť alebo o tom, ako nutne potrebuje stopéra, trénera a tých ďalších…

Keď ochladli emócie, premýšľal som o zápase ešte raz. Obranná činnosť nebola úplne najlepšia, ale úplne by som nevyhadzoval nikoho. Poďme sa na to pozrieť trošku pod povrch.

Robbo hral najlepšie, jemu snáď ani nie je čo vytknúť.

Trent to fyzicky nezvládol. Ešte nebol pripravený na zápas. Smerom dozadu nestíhal, smerom dopredu nevládal. Z toho plynuli chyby, ba aj jeho spôsob hry. Dlho nehral, potrebuje zápasovú prax a potom to bude lepšie a lepšie.

Virgil neodohral svoj najlepší zápas. Hlavne pri druhom góle to pokazil. Niektoré veci mal však celkom fajn. Blokoval strely, pracoval smerom dopredu, nebolo to úplne hrozné.

Tiež potrebuje zápasovú prax a toto bola pre neho cenná skúsenosť. Reči o tom, že Škrtel by neurobil v zápase žiadnu chybu, snáď ani nemá cenu komentovať.

Joe Gomez nezačal úplne najlepšie. Postupne sa však dostával do svojej hernej pohody. Páčia sa mi na ňom jeho výpady dopredu. Ako obranca si vie dobre pokryť loptu. Opäť, reči o tom, že už nie je to, čo býval, sú scestné. (Pozrite sa, koľko má rokov.)

Zhrniem to takto. Nebol to od obrannej činnosti najlepší výkon. Niektoré veci sa odflákli, iné nedotiahli dokonca.

Liverpool Leedsu umožnil dosť priestoru a hostia skúšali. (A ono to vyšlo.) Pokiaľ by všetky tri šance Leedsu šli niekde až do Stanleyho Parku, média by vyhlasovali obranu Reds za najlepšiu v histórii.

O tom, že potrebujeme nového stopéra, trénera a ja neviem, čo všetko, sa snáď nedá ani diskutovať. Futbal našťastie funguje inak ako v hre FIFA, kde za nonstop sledovanie reklamy máte body a môžete priniesť na Anfield Franca Baresiho.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply