Talking points: Neboj sa, Diogo, o chvíľu budeš hrať pred plným Anfieldom

Liverpool vyhral nad Leicesterom. A čo vy, „doubteri“, umlčali sme vás ? Nasleduje talking points.

1. Fabinho by mohol byť vzorom pre mladšie generácie

Keď si človek zalistuje v starých futbalových kronikách, mnoho futbalistov v nich má podobný začiatok. „Prišiel na tréning oveľa skôr, odchádzal ako posledný. Pracoval na svojej fyzičke, odbehal oveľa viac ako my všetci dohromady.“

Ja pevne verím, že o niekoľko desaťročí sa toto bude písať aj o Fabinhovi.

Fabinho na stopérovi hrá neuveriteľne poctivo. Využíva svoje zbrane, ktoré sa naučil na defenzívnom stredopoliarovi. Brazílčan ide do každého súboja a zastavuje protiútky. Nespolieha sa na ofsajdové pasce, chce zabrániť útoku a darí sa mu to. On spadne na zem, vstane a uteká do obrany, aby tam bol prospešný.

Ak by som bol malým chlapcom, bol by pre mňa vzorom pre trénovanie. Veľmi poctivý futbalista, ktorý by sa mohol stať vzorom pre mladších. Premier League je veľmi tvrdá a on svojim prístupom ukazuje, že patrí medzi najlepších futbalistov spomínanej súťaže.

Liverpool opäť vyškolil Leicester. Po výbornom výkone

2. Andy Robertson by mohol byť MOTM snáď v každom zápase

Ak je reč o poctivosti, Roberston je jeden z najpoctivejších. Andy mi pripomína tie staré príbehy o škótskych futbalistoch. Pokopané nohy, podvrtnuté členky a kadečo iné. Vždy sa však dvihne na nohy a dá do zápasu 100 percent.

Andy Robertson má možno najlepší prístup zo všetkých futbalistov Liverpoolu. Brúsi to na ľavej strane ako Cafú za svojich čias, a pre mužstvo je obrovský prínos. Keď je na zemi a leží, je to niečo vážne. Má „povahu“ nastúpiť aj s pokopanými nohami.

Mám pocit, že Andymu sa splnil obrovský sen a on sa mu odmeňuje tým, že neustále na sebe pracuje. V posledných zápasoch môže byť MOTM snáď v každom zápase. Dáva do zápasov dušu, nespí, nepoľavuje, nevyhovára sa. Proti Líškam hral úžasne, tak, ako to len on vie. Plus tá nahrávka, čo dal Jotovi, to bola určite najkrajšia nahrávka v tejto sezóne, čo som videl…nadýchaný center…DJ zotrel z hlavy gél…bum.

 

3. Firmino odohral veľmi dobrý zápas

V posledných týždňoch prebehlo mnoho špekulácií o Firminovi. Firmino nemal najlepší vstup do sezóny. Bolo pár zápasov, kde bol neviditeľný, pár zápasov, kedy mu to nešlo. Klopp je však tréner, ktorý neodpisuje hráča.

Prišiel čas krízy do LFC. Je zázrak, akú zostavu mohol napokon Jurgen poskladať. Všetci sme sa báli, že zostava proti The Foxies bude ako nábor na Bennyho Hilla. Ešte väčší zázrak je to, ako chalani spolupracovali. Firmino sa mi v poslednom zápase veľmi páčil. Nahrávali si veľmi šikovne a zápas som si to ako fanúšik veľmi užil.

Jota nastúpil v zostave s Firminom a obaja boli vynikajúci. Obaja strelili gól, obaja hlavou. Zabudnutý Firmino z ničoho nič prakticky rozhodol zápas. Ukázal, že je veľký futbalista. Mnoho hráčov by psychicky odišlo po tej situácii tyčka, tyčka, Schmeichel. Bobby ostal nohami na zemi a hral svoju hru ďalej. A, keď sa odlepil od zeme, skóroval.

4. Jota, ako nováčik, začína byť oporou

Diogo Jota prišiel na Anfield a hneď strieľa góly. Vďaka nemu The Reds porazili kladivárov. Takisto Atalantu Diogo doslova rozobral a jeho účasť proti Leicesteru bola dôležitá. Jota prišiel na Anfield a nikto nečakal takú rýchlosť. Zápasy si užíva, hrá pre tím, prihráva a strieľa góly. Oživuje hru, je výborný.

V poslednom zápase bol všade. Páčilo sa mi napríklad to, že keď bola lopta v hre, ešte utekal po ňu a skúšal prihrať apod. Len tak ďalej Diogo, neboj sa, o chvíľu budeš hrať pred plným Anfieldom.

 

5. Leicester podržal brankár Schmeichel

Kasper Schmeichel bol neskutočnou oporou tímu. Dostal tri góly, ale chytil ďalšie šance, minimálne 5. Rozbitá obrana Líšok mala čo robiť. Nebyť dánskeho gólmana, z Anfieldu si odvezú poriadny debakel. Konkurencia teraz bokom, Schmeichel odohral veľmi dobrý zápas a klobúk dole pred jeho výkonom.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
marsurOl!ver Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ol!ver

Veľmi dobrý článok, Robbo a aj všetci ostatní champs sú super futbalisti a profesionáli. Fabinho je obrovský sympaťák, čo viac dodať.