Talking points: Prednedávnom sme takéto zápasy nenávideli

Liverpool vyhral dôležitý zápas v Norwich City. Tu je niekoľko talking points.

1. Sadio Mané a gól, ktorý strelil

Sadio Mané prišiel na ihrisko v 2. polčase. Prvý polčas Liverpool neodohral úplne optimálne. Smerom dopredu to nebolo ono. Maného príchod oživil útočnú hru a strelil dôležitý gól. On je útočník, pri ktorom nikto nevie, čo urobí. Loptu spracoval geniálne a vystrelil. Chvíľu to vyzeralo akoby nechal loptu tak a potom z ničoho nič do nej kopol.

Sadio Mané je vynikajúci futbalista, momentálne jeden z najlepších na svete. Má schopnosť oživovať hru, rozhodovať zápasy a neustále otravovať obrancov. Dočkáme sa nejakého veľkého ocenenia pre neho?

 

 

2. Prednedávnom sme takéto zápasy nenávideli

Dávid a Goliáš, prvý a posledný. Nebolo tomu tak dávno, keď Liverpool chcel streliť gól, ale ono to nešlo. Hráči súpera sa zahrabali do obrany a Reds nepustili k ničomu. Hráčov to frustrovalo a čas bežal. Je to akoby ste po 85. krát šli prepisovať diplomovú prácu a stále ju nemôžete odovzdať.

Ide hlavne o psychiku. Keď sa hráči rozhodnú útočiť po neviem koľký krát a nedostanú sa ďalej ako ku šestnástke, ďalšie pokusy o to viac vyčerpávajú. Pre oko diváka je to strašné, pretože v podstate nevidí nič. Žiadnu šancu, žiaden pokus, len hráčov, ktorí na seba pozerajú.

Prednedávnom sme takéto zápasy nenávideli. V tejto sezóne má mužstvo obrovskú mentálnu silu. Iste, nebol to pohľadný zápas. Avšak ono to prišlo a k ceste za titulom tu sú ďalšie tri body. Ja si myslím, že klub také zápasy potrebuje. Tým, že ich prekoná, má väčšiu mentálnu silu.

Striedajúci Mané zariadil výhru The Reds v Norwichi

 

3. Henderson bol najlepší záložník Reds

Trúfnem si povedať, že Henderson bol vo farbách Reds najlepším záložníkom zápasu. Vážne sa zmenil? Hrá oveľa lepšie, hádže sa do súbojov, už nenahráva alibisticky dozadu. Čo sa s ním stalo? Podľa mňa je to opäť o psychike. Chce vyhrávať, cítiť tam tú vášeň a, ako kapitán musí ísť dopredu! Len tak ďalej! Osobne ma bude len tešiť, keď sa mu bude dariť.

 

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply