Talking points: S odhodlaním, srdcom a vierou sa dajú robiť divy

Bol to pre liverpoolskych mladíkov nezabudnuteľný zážitok. Poďme na pár talking points po víťaznom dueli so Shrewsbury.

Nejmladší kapitán v historii klubu dotáhl LFC do dalšího kola FA Cupu!

Úžasný Neco Williams. Palec hore aj pre Hoevera

Najprv ale pochvala pre celý tím. Od istého gólmana Kellehera (21 rokov) až po Liama Millara, ktorý sa teraz v zime pomerne prekvapujúco vrátil do Liverpoolu zo škótskeho Kilmarnocku, kde pravidelne nastupoval.

Liverpool poslal do zápasu najmladšiu jedenástku vo svojej histórii a tá nielenže svoj postupový sen premenila na realitu, ale hlavne bola v priamom súboji so súperom ostrieľaným seniorským futbalom jednoznačne lepšia.

Hráčom zápasu je podľa mňa jasne a bezpochyby Neco Williams. Mladý Welšan má ten sympatický mladícky drive a navyše je až nepríjemne drzý. Až tak, že protihráčom, a treba povedať, že v takýchto zápasoch starším a skúsenejším, poriadne brnká na nervy. 18-ročný pravý bek, ktorý sa v priebehu času na tento post presunul z krídla, resp. ofenzívneho záložníka (preto tá veľmi dobrá technika, i súboje 1 na 1), má navyše všetky predpoklady na to, aby sa stal plnohodnotnou súčasťou prvého tíme The Reds. Len vytrvať v snahe neustále sa zlepšovať, udržať si odhodlanie a konzistenciu výkonov. A určite sa aj inšpirovať Alexandrom-Arnoldom.

Jeho dlhoroční kamaráti Clarkson a A. Lewis si rovnako tak užili životné chvíle, veď hrať premiérovo v základe za prvý tím klubu, v ktorom ste od šiestich, musí byť niečo úžasné. A navyše výborným výkonom prispieť k želanému postupu. Mimochodom, celá záloha na čele s Chirivellom si zaslúži veľký palec hore.

V podtitulku som pochválil aj Hoevera. Ki-Jana je hráč, ktorého väčšina fanúšikov pozná skôr ako pravého beka (lebo tam ho aj pri tých ojedinelých príležitostiach v áčku tréneri radili). Lenže tento tínedžer je asi takým pravým bekom, ako napr. Joe Gomez (či v minulosti Martin Kelly). Centrálna pozícia mu sedí rozhodne viac, čo aj proti Shrewsbury opakovane potvrdil a robí tak aj vo výbere do 23 rokov.

Je ale isté, že holandského juniora ešte na pravej obrane veľakrát uvidíme, hráva tam aj za repre Oranjes, bude aj v Liverpoole – ako súčasť jeho futbalového rastu.

Milner je veľký hráč

Zatiaľčo sa zvyšok áčkarov rozliezol po svete, aby si užil pre Anglicko tak netypickú zimnú pauzu, James Milner si pred duelom so Shrewsbury s mladíkmi zatrénoval. Aj preto, aby im poradil, podporil ich.

A počas zápasu sedel tesne za striedačkou a hlasno podporoval svojich nástupcov.

Tréner Critchley sa vyjadril, že sa im od skúseného profíka dostalo veľkej podpory.

Nie, že by som chcel 34-ročného vicekapitána znevažovať, ale aj tak pridávam post z jedného z najvtipnejších twitter profilov. S  dodatkom, že James Milner síce môže byť „boring“, ale je to fakt veľký pán. A možno by aj v budúcnosti mal mať miesto v realizačnom tíme. Lebo je príkladom absolútneho profíka a kopec mladých sa od neho má čo učiť.

Critchley napodobnil Kloppa

Nielen tým, že udržal na Anfielde famóznu sériu, ktorá sa skrýva pod súhrnným názvom neporaziteľnosť, nielen preto, že natiahol šnúru na tomto štadióne bez inkasovaného gólu, nielen preto, že jeho „mladé pušky“ spôsobom hry a plnením si povinností výrazne pripomínali A-team, ale aj humorom a bezprostrednosťou, čo je jedna zo základných povahových čŕt Jürgena Kloppa. Za mňa veľmi fajn;)

Dva zápasy, LFC gól, Shrewsbury 5, a predsa postup The Reds

Úprimne, ani mi to pri tom celom vytržení z výkonu našich mladíkov nenapadlo. Nášmu čitateľovi ale áno, a  tak si dovolím sem do Talking points dať ako jeden z bodov jeho trefnú poznámku z nášho Facebooku a ešte ju o jeden moment rozšíriť.

Liverpool (v dvojzápase s treťoligistom v zostave s množstvom tínedžerov, resp. juniorov) naozaj strelil len jeden gól, naproti tomu súper päť a predsa sa z postupu do 5. kola tešíme my.

Ako je to možné? V prvom stretnutí na pôde The Shrews dvakrát za domácich skóroval „Cum Dog“ Cummings, loptu do vlastnej siete si navyše poslal Love, v opakovanom zápase na Anfielde sa takýmto spôsobom zasa zahanbil Ro-Shaun Williams. A keďže v zápase v Liverpoole nebol pre ofsajd uznaný zásah Whalleyho, stačilo Merseysiders vlastne na postup jediné gólové zakončenie (C. Jonesa).

Haters gonna hate

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ElDiablo22kloppinhokwoprobroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
kloppinho
kloppinho

Jurgen zase manažérom mesiaca.. zas ďalší rekord hehe mrdky musí rozjebat

ElDiablo22
ElDiablo22

Nejak Vám nejdú počty mládenci 🙂 LFC 1 gól a Shr 5 =6 gólov, ale padlo spolu len 5 🙂

kwop

Shrews dali 5 gólov, 1 pre ofsajd neplatil 😉

ElDiablo22
ElDiablo22

toto by na súde nijak neprešlo 🙂

robroy
robroy

Takže borci z Shrewsbury sa príliš nevyznamenali, Klopp to myslel vážne s volnom pre A-čkárov a „naše“ decká sa k zápasu postavili zodpovodne .. poklona, teda žasnem nad tým vekovým priemerom..
V dalšom kole narazíme na silnejšieho súpera, na SB bude treba zostavu asi vystužit..

kloppinho
kloppinho

Klopp, ačkoliv duelu nebyl přítomen, na tým nezapomněl. „Přišla mi od něj zpráva v poločase i po utkání. Před zápasem napsal, že v další fázi proti Chelsea mohou jeden, dva hráči dostat příležitost, když předvedou dobrý výkon proti Shrewsbury,“ prozradil Critchley.