The Reds zapli po prestávke, Soton zdemolovali 4:0

Liverpoolski futbalisti hostili v rámci ligového diania Southampton a aj keď je napokon výsledok jednoznačný, nebol to ani náhodou jednoduchý zápas. Hostia hrali veľmi dobre.

O ďalšie tri body a priebežne (Man City hrá zápas 25. kola v nedeľu 2.2., pozn.) 22-bodový náskok na čele tabuľky sa gólovo postarali Salah dvakrát (čím o gól prekonal Luisa Suáreza, ktorý napol súperovu sieť v Premier League 69x), Oxlade-Chamberlain a J. Henderson. Tri asistencie si potom pripísal Roberto Firmino.

Liverpoolu pomohol rýchly gól v úvode druhého polčasu, kedy sa v 47. min presadil Oxlade-Chamberlain. Hostia síce dobiedzali, nám sa ale podarilo ich veľmi dobré šance, ako mal napr. ex-Liverpoolčan Ings, ale aj Djenepo či S. Long, prežiť, čo tiež výrazne pridalo na psychike Kloppovho tímu. Ten potom v priebehu druhej časti jasne smeroval za povinnými tromi bodmi.

Teraz je na programe opakovaný duel 4. kola (4.2. o 20,.45) FA Cupu so Shrewsbury, kde ale nastúpi juniorka vedená Neilom Critchleym. Ako to už totiž Klopp avizoval, dáva svojim zverencom počas krátkej minipauzy v Premier League voľno.

Premier League 19/20 (1.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Southampton FC 4:0 (0:0)

góly: 47. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 61. J. Henderson (Firmino), 72. Salah (J. Henderson), 90. Salah (Firmino)
ŽK: Ward-Prowse, J. Stephens
ČK:
rozhodca: Kevin Friend
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson (88. Lallana), Wijnaldum (81. Minamino), Oxlade-Chamberlain (73. N. Keïta), Salah, Firmino

lavička: Adrián - Lovren, N. Keïta, Minamino, Lallana, Origi, Matip

zostava SFC

A. McCarthy - Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand, Højbjerg, Romeu, Djenepo (82. Boufal), Redmond, Ings (70. Adams), S. Long (70. Obafemi)

lavička: Gunn - Danso, Vestergaard, Smallbone, Boufal, Obafemi, Adams

I. polčas

Začiatok prvého polčasu bol opatrný. Liverpool mal síce prevahu, ale nedostal sa k vážnej šanci. Až v 20. minúte strieľal Salah, ale gól z toho nebol. Potom prišlo zopár ďalších príležitostí. Futbal to bol pozerateľný na oboch stranách a najmä „svätci“ vystrkovali rožky. Alisson im pár streleckých pokusov chytil. Reds ešte poľavili a koncom polčasu bola obrana mierne dezorientovaná. Zrejme nečakali taký tlak od hostí alebo sa na to príliš spoliehali. Do polčasu išli bez gólu a vedeli, že musia nejaký dať.

II. polčas

Druhý polčas bol jasný pre domácich. Treba streliť gól. Po miernom incidente v šestnástke medzi Fabinhom a Dannym Ingsom rozhodca neukázal na biely bod. Doslova o pár sekúnd našiel Firmino Oxlade-Chamberlaina a mladý Angličan vystrelil na bránu. A ono to vyšlo! 1-0.

Hráči Sotonu sa snažili, ale pozorný Alisson im všetko vychytal. Potom sa realizoval Firmino ešte raz, šikovná prihrávka na Hendersona a ten to snáď ani nemohol nedať. 2-0!

V 72. minúte po Hendersonovej prihrávke strelil gól aj Salah (3-0) a na konci stretnutia opäť Salah strelil na konečných 4-0.

Hostia idú domov so štyrmi gólmi, ale ich výkon bol celkom sympatický. Bojovali, dreli a mohli aj vyhrávať.

• Oxlade-Chamberlain strelil v tejto sezóne 3 góly, z toho 2 tento týždeň
  • Danny Ings bol odmenený potleskom, jeho výkon bol sympatický
  • obrana sa koncom prvého polčasu občas až priveľmi spoliehala
  • MOTM za mňa Roberto Firmino, prihral na 3 góly
  • J. Henderson strelil gól a pridal aj asistenciu
  • M. Salah dal dva góly a na jeden gól prihral

Alisson (9) - odchytal vynikajúci zápas. Mali sme občas hluché miesta, ktoré hostia mohli trestať, ale Alisson nič nepustil

Alexander-Arnold (7) - svoje si odmakal, rozohrával pekne a bolo to celkom fajn, našli sa aj nejaké chyby

J. Gomez (8) - koncom prvého polčasu to nebol najlepší výkon, ale inak bol sústredený a mal niektoré pekné obranné zákroky

van Dijk (8) - veľmi dobrý výkon, neraz skazil rozbiehavajúcu akciu

Robertson (7) - bol veľmi behavý a snažil sa, čo najrýchlejšie založiť útok

Fabinho (7) - bolo to lepšie ako proti posledným súperom, ale ešte mu chýba prax. Inak jeho typická hra, ktorá sa nezaobišla bez tvrdosti

J. Henderson (8) - veľmi dobrý výkon, nejako sa mu zapáčila štatistika 1+1. Smerom dopredu skvelá hra a neraz zastavil aj nebezpečné protiútoky

Wijnaldum (7) - dobré krytie lopty, prihrávanie a zakladanie útokov. Jeho klasický výkon

Oxlade-Chamberlain (8) - smerom dopredu šikovne, bojoval a robil všetko pre mužstvo. Otvoril skóre, vybojoval niektoré priame kopy a bol veľmi prospešný pre tím

Salah (9) - v prvom polčase nevýrazný, v druhom strelil skoro hattrick. Inak hrá veľmi dobre tímovo a spoluhráčom pripravuje skvelé šance

Firmino (9) - Bobby je najskromnejší útočník. Nádherne spracovanie lopty a geniálne prihrávky. Najviac sa mi páčila tá na Hendersona