Trpezlivosť ruže prináša. Bude tak aj v prípade Brewstera?

 

Pred sezónou 2018/19 sa pýtal z LFC preč, lebo šanca v prvom tíme neprišla. Teraz, keď je v zásade v rovnakej situácii, má Rhian Brewster iný názor.

19-ročný (nar. 1.4. 2000) ex-futbalista Chelsea debutoval v prvom tíme The Reds začiatkom sezóny 2019/20 v Ligovom pohári proti MK Dons (2:0), bol to zároveň v doterajšom priebehu ročníka jediný zápas, ktorý za áčko odohral. Po vzore mnohých mladých talentov, ktorí nemajú trpezlivosť a radšej idú za vidinou pravidelného hrávania do, často i menšieho klubu (aktuálne najžiarivejší príklad je Sancho, medzi liverpoolske patria, Camacho, Duncan, Kent. J. C. Teixeira, Solanke, Suso či J. Sinclair), mohol Rhian Brewster uvažovať o opustení tímu z Anfieldu.

Zdá sa ale, že to má v hlave usporiadané, navyše verí Kloppovým slovám, ktorý ho niekoľkokrát verejne pochválil, spomenul, že je liverpoolskou budúcnosťou a to sa nemecký kouč The Reds k mladíkom týmto spôsobom vlastne vôbec nevyjadruje (výnimky sú Alexander-Arnold, J. Gomez či Glatzel). A keďže im verí, aktuálne aj pre klubový web hlási, že si na šancu rád počká.

„Musím byť trpezlivý a počkať si na svoju šancu,“ hovorí mladík. „Tréner (Klopp) má so mnou plány, vie, kde by som mal hrať, čo so mnou bude. Neustále sa so mnou (aj) o tom baví, navyše slovami: ´Vydrž, tvoja šanca príde´. A tak som trpezlivý,“ dodáva.

„Mal som možnosť ísť hosťovať, ale tréner (Klopp) to odmietol. Myslím, že je to dôkaz toho, že mi verí, že chce, aby som sa čo najskôr pretlačil do prvého tímu. Na druhej strane je ale veľmi ťažké sa do áčka dostať. Útočné trio (Mané, Salah, Firmino) to sú všetko fantastickí futbalisti. Je naozaj obtiažne sa do zostavy dostať, ale platí aj to, že musím pokračovať v tvrdej prácu a čakať na príležitosť.“
0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x