Tu je dôvod, prečo Klopp nepodpísal novú zmluvu s LFC

Otázku, prečo ešte Jürgen Klopp nepodpísal s Liverpoolom novú zmluvu, si už minimálne po triumfe v Lige majstrov, položili mnohí. Nemec má výsledky, štýl i charizmu. Je vtipný, vie čo robí. Lepšieho sme tu veľa veľa rokov nemali. Navyše jeho vášeň a zanietenie podmienené výsledkami, tým, že si LFC urobil podľa svojich predstáv, by ho mali robiť spokojným. Tak prečo stále nepredĺžil zmluvu?

Ono to akútne nie je. Klopp je tu pomaly 4 roky, ešte tri mu zostávajú. Rodák zo Stuttgartu ale na predošlých (a jediných) dvoch trénerských pôsobiskách vydržal rovnako 7 rokov. V Mainzi i Dortmunde urobil niečo podobné, čo teraz v Liverpoole. Pri všetkej úcte k obom nemeckým tímom ale tak vášeň a taký pocit rodinného prostredia ako je tomu v tíme od rieky Mersey určite nezažil.

Tak prečo, preboha, stále nepredĺžil kontrakt? Reči o tom, že so zmluvou otáľa majiteľ The Reds Fenway Sports Group, či to, že sa len drží miesto Gerrardovi, ktorý sa v tíme glasgowských „jazdcov“ najprv potrebuje oťukať, nabrať skúsenosti, aby o nejaký čas veľkolepo prebral Liverpool po Kloppovi sú hovadiny na entú. Ale, samozrejme, nech si každý verí čomu chce.

Klopp o možnom trénerskom konci: Veci robím naplno, alebo vôbec

Dôvod, prečo Jürgen nehýbe so svojou zmluvou je iný. Je na jednej strane prostý, taký, ktorý za argument mnohí nezoberú, na druhej strane je však životne dôležitý. Pred nejakým časom sme tu na lfcway.com písali o možnom trénerskom konci Kloppa (viď článok vyššie), teraz sú tu slová agenta Marca Kosickeho, ktorý zastupuje práve aktuálneho manažéra víťaza Ligy majstrov 2018/20.

„Jürgen má platný kontrakt do roku 2022, pričom je verejným tajomstvom, že by mu ho vedenie chcelo predĺžiť,“ hovorí Kosicke pre Spox.

Nepodarené počasie

To, čo má Kloppa afektovať najviac, je práve počasie na Britských ostrovoch. Keď pred pár týždňami hovoril, že energie má stále dostatok, len potrebuje veci robiť naplno, tak sa v kontexte slov jeho agenta dá vnímať práve obyčajná ľudská otrávenosť z toho, čo nemôže ovplyvniť. Resp. môže odísť. Mám na mysli práve počasie, ktoré každý, kto sleduje anglické súťaže, či v UK či Írsku bol, vie, že je to proste bieda.

„Ulla (Kloppova manželka, pozn.) a Jürgen vstávajú za tmy a keď sa znovu stretnú, je večer a tým pádom aj tma. Zasa tma. Alebo je proste zamračené či prší, je pochmúrne počasie,“ vysvetľuje situáciu už asi aj dosť frustrovanej nemeckej dvojice.

„V Nemecku je v polovici sezóny zimná pauza a počas nej sa kluby vyberú na 2 týždne za slnkom. Počas tohto obdobia sa pravidelne stáva, že v Anglicku musia tréneri pripraviť svoj tím na zhruba 13 zápasov. Uvidíme teda, ako sa situácia vyvŕbi. Stále máme dostatok času, aby sa to vyriešilo,“ pokračuje Kosicke.

„Musíme však vydržať, pokiaľ sa veci pohnú a navyše uvidíme, ako sa klimatické zmeny prejavia na zmenách počasia. Naozaj by som frustráciu z počasia nepodceňoval. Pamätám si, keď vedenie LFC prišlo v novembri či decembri (2018) s otázkou predĺženia Jürgenovej zmluvy. Povedal som len: Vydržme ešte chvíľu,“ dodáva Kloppov agent.

Samotný nemecký manažér ale slová svojho agenta označil za vtip, ktorý asi ľudia mimo Nemecka nepochopia s dovetkom, že počasie nikdy nehrá rolu pri jeho rozhodovaní sa, kde bude pôsobiť.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
3 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Alex85
Alex85
17. septembra 2019 9:25

Tu tlacovku by si kazdy fanda mal povinne pozriet. Show v hlavnej ulohe s Jurgenom K.
Holt nemci maju zjavne svosky zmysel pre humor, ale fakt je ten, ze toto vyslo 😀
Chudata deti, ktore fandia Barce ci Realu, ho uz vcera pomaly videli na lavicke SB ci CN 😀

PetkoLFC
PetkoLFC
17. septembra 2019 8:38

Nepoprel tieto vyjadrenia náhodou včera Jürgen na tlačovke? Neskoro som zapol tak nie som si istý

kloppinho
kloppinho
16. septembra 2019 21:31

Dneska dobre počteničko brácho ideš jak píla“
Nechcem ani myslieť na to, bez jurgena na lavičke.. ale užívajme súčasnosť, zatiaľ v lige každý zápas úplná slasť 😉✌️👍👏

12
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x