Útočné duo sa zhoduje: Chceme víťaziť a získavať pre klub trofeje

Počas reprezentačnej prestávky sa dvojica Mané – Firmino vyjadrila k svojej pozícii v tíme.

Sadio Mané nepovažuje za samozrejmé, že je súčasťou ofenzívnej trojice spolu s Robertom Firminom a Mohamedom Salahom. Všetci sú však právom, vďaka svojmu hernému prínosu, postavení do pozície „nepostrádateľných“ stavaní.

Po poslednom ligovom zápase pri výhre 3:1 nad Manchestrom City, navýšilo útočné trio LFC počet gólov od začiatku roku 2017 na 183.

Po tom, ako pomohli získať pre Liverpool FC šiesty triumf v Lige majstrov, boli všetci traja nominovaní na prestížne ocenenie Zlatá lopta (oficiálne Ballon d´ Or). Pre J. Kloppa sú neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy The Reds, ktorá má aktuálne 8-bodový náskok na čele Premier League.

Senegalčan opísal svoje pocity pre oficiálny magazín Liverpool FC:

Stále hovorím, že je veľmi ľahké s nimi spolupracovať resp. hrať. Osobne som za to veľmi rád a som šťastný, ak s nimi môžem byť na ihrisku. Každý iný hráč by si to rovnako užíval, pretože oni sú fakt skvelí hráči. Každý z nás hovorí iným (materským) jazykom, ale vo futbale používame len jeden, a to ten, ktorý nás na ihrisku spája. To isté platí pre Bobbyho, Mohameda a mňa.

(zdroj liverpoolfc.com)

Mané bol kľúčovým príchodom do klubu v roku 2016, a to pred Kloppovou prvou celou sezónou v Liverpoole. Vie, že po prestupe zo Southamptonu sa zlepšil, na čom má zásluhu práve tréner The Reds.

Klopp je rodený víťaz. V doterajšom pôsobení klub pozdvihol a je úspešný. Každý vidí, čo pre klub robí a akým smerom ho vedie. Vždy má správne riešenia či slová, ktorými nás motivuje.
Má na nás veľký vplyv, verím jeho vízii pretože sme na správnej ceste. Opakujem, je to víťazný typ.

Maného klubový “kolega“ z útoku Roberto Firmino chce svoje limity posúvať a získavať pre klub čo najviac trofejí. 28-ročný Brazílčan je jedným zo siedmich adeptov z Anfieldu na zisk Zlatej lopty.
Ako prvý brazílsky futbalista v Premier League skóroval 50-krát a jeho posledným úspechom na medzinárodnej úrovni je zisk Copa América na domácej pôde.

Ako sám priznáva, ani zisk pohára v Lige majstrov, či Copa América, ho neuspokoja.

Myslím, že som sa zlepšil po každej stránke: fyzicky, takticky, mentálne. Z každého aspektu som sa niečo naučil, reagoval na otázku, ako sa zmenil od svojho príchodu na Anfield v roku 2015.
Ale nechcem sa nejak uspokojiť či stagnovať. Jediné, čo chcem, sú veľké ciele, získavať tituly a trofeje pre Liverpool.

Firmino odohral pred reprezentačnou prestávkou všetkých 12 zápasov v Premier League a pomohol tak k zisku 34 bodov z 36 možných. Na svojom konte má zatiaľ 8 asistencií, čo len potvrdzuje jeho nesebeckosť, paradoxne na pozícii útočníka. Demonštruje tak svoje ciele, byť čo najviac prínosný tímu, nie zlepšovať štatistiky jednotlivca.

To som ja, moja osobnosť, byť dobrým a skromným chlapcom, vysvetľuje.
Rešpektujem svoju pozíciu na ihrisku, kde ma potrebujú, tam budem hrať a byť nápomocný pre mužstvo.

(zdroj liverpoolfc.com)

Klopp sa pravidelne o Firminovi vyjadruje v superlatívoch a tvrdí, že je “motor“ na svojej pozícii.
Obdiv je však vzájomný.

Nikdy ma neprestane unavovať, aby som ho (Kloppa) chválil. Každý deň nám pomáha, v každom smere a my sa od neho všetko učíme. Dôležité však je, aby sme tie veci, postrehy a poznatky dokázali praktikovať na ihrisku. Všetci chceme ukázať maximum, futbalovo rásť a spoločne dosahovať vytúžené ciele.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
3 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Robert Čapek
Robert Čapek
18. novembra 2019 16:00

Mám rád všechny naše útočníky, nejde je nemilovat 🙂 A to je i důvod, proč jsem si nekoupil nový dres: vůbec netuším, jaké jméno mám mít na zádech! Chtěl bych tam mít všechny tři naše skvělé útočníky, oba naše krajní obránce, brankáře i Virgila, ale tak velká záda nemám 🙁

keeno
keeno
18. novembra 2019 0:57

Presne, skvely clanok, Menezer je ten , ktory je urcujucim kam sa klub a jeho tim ubera.

Super clanok

15
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x