V Anglicku sa rozdeľovali ocenenia. LFC berie prestížne prvenstvá!

20.12. 2020 – to je dátum, kedy BBC Sport rozdeľovala ocenenia POTY (Športová osobnosť roka) a Liverpool v tejto ankete nechýbal.

Najzaujímavejšími kategóriami, čo sa týka nominácii, boli pre Liverpool: Najlepší športový tím v Anglicku, Najlepší športový tréner v Anglicku a v neposlednej rade nominácia o Najlepšiu športovú osobnosť roka v Spojenom kráľovstve.

Najlepším športovým tímom Anglicka sa v hlasovaní stal Liverpool FC, ktorý vyhral Premier League po dlhých 30 rokoch.

Najlepším športovým trénerom v Anglicku sa stal Jürgen Klopp, a pripojil sa tak do zoznamu futbalových manažérov, ktorí toto ocenenie získali. Menovite ide o tieto mená: Gareth Southgate (2018), Claudio Ranieri (2016), Arséne Wenger (2002 a 2004), Alex Ferguson (1999).

Najhlavnejším ocenením galavečera bolo ocenenie o Najlepšiu športovú osobnosť v roku 2020 v Spojenom kráľovstve. Nominácia bola viac ako preplnená obrovskými osobnosťami Anglicka a zároveň celého sveta.

Za zmienku stoja mená ako Lewis Hamilton (Formula 1), Hollie Doyle (džokej), Tyson Fury (box), Stuart Broad (kriket), Jordan Henderson (futbal), Ronnie O’Sullivan (snooker).

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Ako sa očakávalo ocenenie vyhral Lewis Hamilton, ktorý získal 7. titul vo F1 a dorovnal legendárneho Michaela Schumachera v počte titulov. Druhé miesto prekvapivo obsadil kapitán Liverpoolu Jordan Henderson, ktorý dokázal svoju kvalitu a vplyv na športový svet v Anglicku a na celom svete. Tretie miesto obsadil džokej Hollie Doyle,

Všetkým nominovaným samozrejme gratulujeme, no najviac nášmu kapitánovi Jordanovi Hendersonovi, ktorý zavŕšil svoju perfektnú sezónu skvelým druhým miestom!

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
2 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Yogino
Yogino
21. decembra 2020 20:11

Liverpool a jeho hráči prežívajú najlepšie obdobie za posledných 30 rokov a ako na potresk si to diváci nemôžu užívať priamo na štadióne či v uliciach.

keeno
keeno
Odpoveď na  Yogino
22. decembra 2020 7:51

horsie ako za trest

9
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply