Virgil van Dijk o tom, prečo si vybral Liverpool FC

Základný pilier obrany The Reds v konfrontácii s BT Sport.

Holandský reprezentant sa stal súčasťou kádra J. Kloppa v januári 2018, kedy zaňho klub poslal do Southamptonu čiastku 75 miliónov libier. Záujem o jeho služby mali však aj kluby ako Chelsea, Manchester City, či Arsenal.

„Predtým, než som sa rozhodol pre Liverpool, som zvažoval viacero aspektov u klubov, ktoré o mňa mali záujem: spôsob hry, spoluhráči, budúcnosť resp. vízia klubu atď. Rovnako tak mesto, fanúšikovia, to všetko bolo súčasťou rozhodovania.“

„Myslím, že Liverpool v tej dobe, keď som sa rozhodol, bol správnou voľbou. Dosiahnuť na finále Ligy majstrov po tom, čo som bol v klube pol roka, je niečo úžasné. Veľmi mi to pomohlo v mojom napredovaní, o skúsenostiach nehovoriac.“

Kvality kapitána „Oranjes“ ocenil aj konkurent z Manchester City, Sergio Agüero:

Hrať proti nemu je veľmi ťažké. Všetci vieme, že patrí k najlepším stredným obrancom na svete. Je silný, vysoký a dobre pracuje telom. Vyniká v hre jeden na jedného a čisto odoberá lopty vďaka dlhým nohám. Práve preto je rýchly, aj keď to tak nevyzerá. Ak to preženiem: jeho dva kroky sú ako 50 mojich. Čo sa mi na ňom najviac páči, je jeho elegantný a chytrý spôsob bránenia. Preto dokáže narobiť problémy každému útočníkovi. Som rýchly a rád driblujem. Ale ak vás zbrzdí a nepustí do úniku, za sebou má pomoc od spoluhráča. V tom je veľmi dobrý.

Virgil van Dijk pomohol klubu do finále Ligy majstrov 2017/18, kde však The Reds podľahli Realu Madrid 1:3. Finálovú účasť si však o rok zopakoval a po 14 rokoch pomohol klubu k zisku najcennejšej európskej trofeje. Liverpool v danom roku ešte triumfoval vo finále UEFA Super Cup a aj na Majstrovstvách sveta klubov v Katare (FIFA Club World Cup).

„Stále sa snažím robiť to, čo posledné roky. Neustále sa zlepšovať, odstraňovať chyby. Som voči sebe dosť kritický. Ak vyhráme alebo prehráme, ale ja nepodám dobrý výkon, nie som spokojný. Chcem podávať najlepšie výkony, byť pre klub užitočný a udržiavať si stabilnú úroveň. Vždy existuje priestor na zlepšenie, takže musím ďalej pracovať so svojimi spoluhráčmi a trénermi v klube.“

Práve absencia každodenného kontaktu so spoluhráčmi, či realizačným tímom, doviedla van Dijka k zamysleniu sa nad aktuálnou situáciou.

„Nie je to jednoduché byť mimo tím. Trávime spolu toľko času a zrazu sa dva mesiace nevidíme. Tréningy, zápasy, osobný kontakt, fanúšikovia. Pocit, ktorý zažívame, nemal predtým nikto z nás. Dokonca som premýšľal nad tým, aké ťažké je ukončiť kariéru. Zo dňa na deň prestanete robiť to, čo bolo vašou každodennou rutinou, a zábavou zároveň. Nechcem riešiť koniec kariéry, no rozhodne to bude divné“, dodáva najlepší hráč Premier League v sezóne 2018/2019.

(zdroj: liverpoolecho.co.uk)

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
robroykwopFabio21 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robroy
robroy

Iste je deprimujúce byt vytrhnutý z kolotoča sútaže PL, nuda je hrozná vec a Virgilove myšlienky okolo ukončenia kariery sú zaiste predčasné, aj ked.. zranenie može ohrozit karieru športovca hocikedy. 75 mil. je poriadna suma, ale ked teraz pozerám na počet inkasovaných golov, či čistých kont, investícia rozhodne stála za to. Mraazí ma, ked si predstavím, že by nederlanďan strážil vápno Man City, kt. majú najväčšie manko kvality práve v obrane. Spolu s Beckerom sa činia o nízky počet inkasovaných golov a za rast čistých kont. Sutaz je ale dlhá a únavná, mrzí vypadnutie z LM, aj debakel na pôde… Read more »

kwop

páči sa mi slovo nederlandan 🙂 nikdy predtým som ho nepočul 🙂

robroy
robroy

No neverím.. tušil som však, že si kopneš..
Nederland sa vraj oficialne zrieklo menovania „Holandsko“ ale(zase..) dnes nevie človek, kde sa pravda nachádza a čo je možné považovat za „hoax“ a pod.