Zásadný krok v boji s koronavírusom v PL. Bude sa hrať?

Prestížne periodikum The Times s odvolaním sa zdroje z prostredia britskej vlády i názory virológov a imunológov tvrdí, že od piatka (13.3.) príde od kompetentných nariadenia zavrieť štadióny v Anglicku. Netreba ale robiť paniku, pretože Premier League bude (aspoň) nateraz pokračovať ďalej.

Liverpool je dve výhry, alebo ak chcete 6 bodov od prvého ligového titulu po 30 rokoch.

Pri tom, ako sú aktuálne „rozdané karty“, pri 25-bodovom náskoku pred druhým Manchestrom City, pri aktuálnej kvalite kádra The Reds, je vysoko nepravdepodobné, že by Liverpool na historický primát nesiahol.

S tým, že ten titul dáme sa aj ten najväčší pesimista „zmieril“ už pred niekoľkými týždňami. Aj ja som sa pred časom nechal kvalitou a fazónou LFC dokonale opantať.

BLOG: Uplakaní fans súperov s plnými ústami výhovoriek, viete čo? LFC už ligu vyhrá;)

Dnešná realita, kedy síce nehrozí, že by sme sa mali premieňať na zombíkov a žrať sa navzájom (akokoľvek si všetci tí blázni, čo aktuálne vykupujú sklady s oblečením pre virológov či vybieľujú nákupáky od cestovín, múky, dezinfekčných prostriedkov a utierok myslia niečo iné), prináša však denne nové a nové otázky, nové a nové neistoty.

Samozrejme, apelovať na rozum, súdnosť, nepanikáriť ako jednobunkovci na Modrom koníkovi, u superdezoláta Blahu, akože štúrovského ale hlavne blázna Rostasa či v množstve všelijakých naziKotleba friendly či katolibanských fór, je namieste, rovnako tak však vnímať aj opozitum – a to je fakt, že WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) aktuálny stav vo svete spojený s koronavírusom (COVID-19) za pandémiu. A to už nebude až taký príjemný joge na meme stránky.

Takže kamaráti, čitatelia lfcway.com, obavy pokojne majme, vždy ale berme v dotaz radšej kontext a overené info ako sa nechať presvedčiť, že sa tu deje apokalypsa, ktorá okrem Pogbu a jeho kaderníka odpáli všetkých.

Ešte predtým, ako prejdem k tomu, ako sa súčasná situácia môže dotknúť, a logicky aj dotkne (či už dotýka), LFC, je tu jeden preložený text – tak keď si nájdete trochu času, prečítajte si ho, stojí za to a trochu rozširuje obzory.

Bude sa hrať. Bude sa hrať bez divákov

The Times informuje o tom, ako sa v najbližších hodinách zachová britská vláda. Akým smerom sa veci pohnú.

Jednoducho povedané, ligové súťaže sa nerušia, ruší sa len vstup fans na štadióny. The Reds najbližšie hrajú v lige Merseyside derby cez ulicu v Goodison Parku. Výkop je naplánovaný na pondelok 16.3., začína sa o 21 h.

A podľa The Times to bude bez divákov. Lebo zákaz verejne sa vo väčšom počte zhromažďovať ako opatrenie proti šíriacemu sa koronavírusu má byť v platnosti  od piatka trinásteho. Poverčiví sa asi pri tejto info poriadne zháčia.

Vo všeobecnosti si ale vybaviť liverpoolske derby bez divákov, to je aspoň pre mňa veľmi čudná predstava.

Inak samotné derby by bolo v istom zmysle divné aj keby bol plný štadión. The Reds totiž v týždni nezvládli odvetu osemfinále s Atléticom Madrid a v Lige majstrov ako obhajca, rovnako ako pred 15 rokmi, končia už v prvom kole vyraďovačky. Navyše fans LFC už nejaký ten piatok rozoberajú pokles formy aktuálneho suveréna Premier League a mnohí z nich hlavný problém vidia v prílišnej únave kľúčových hráčov. Keď sa do toho ešte pridá psychický regres, ktorý po vypadnutí z Champions League je logicky prítomný, môže byť „battle“ s Evertonom dosť o ničom.

Na druhej strane ale treba zabojovať. Kvôli tomu, aby sa nám nestalo, že FA predčasne odpíska ligu a nám aj po tak famóznej sezóne zostanú (ako vlastne vždy, ako vlastne už 30 rokov) len oči pre plač.

Potrebujeme 6 bodov. Pre šíriaci sa koronavírus potrebujeme bezpodmienečne v Goodison Parku vyhrať, a rovnako tak potom aj v sobotu 21.3. doma proti Crystal Palace. A potom už nemôže byť dôvod, aby nám titul, aj v prípade, že sa liga nedohrá, nedali. Resp. logický a spravodlivý určite nie.

Aj keď zasa, oslavovať pred prázdnymi tribúnami bude, ako som už naznačil vyššie, veľmi divné. Ale o tom som už písal skôr.

Opatrenia sa dejú

Haters gonna hate

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of