Adriánova hrúbka nič neznamená, LFC vyhral v Sotone

Prvý zápas The Reds v novej ligovej sezóne na štadióne súpera sa skončil úspešne.

Premier League 19/20 (17.8.), St. Mary´s, Southampton

Southampton FC - LIVERPOOL FC 1-2

góly: 83. Ings - 45. Mané (Milner), 71. Firmino (Mané)
ŽK: Romeu , Djenpo- Alexander-Arnold
ČK:
rozhodca: Andre Marriner

zostava SFC

Gunn - Valery, Vestergaard, Bednarek, Yoshida, Bertrand (77. Djenpo) , Romeu (64. Ings), Ward-Prowse, Højbjerg, Redmond, Adams (69. Armstrong)

lavička: Forster - Cédric, Danso, Djenpo, Armstrong, Ings, Obafemi

Adrián - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Milner (74. Fabinho), Oxlade-Chamberlain (89. J. Henderson), Mané, Salah (79. Origi), Firmino

lavička: Lonergan - Fabinho, J. Gomez, J. Henderson, Lallana, Shaqiri, Origi

6. minúta - Oxlade-Chamberlain centroval, ale bol z toho len roh

8. minúta - Adrián spravil chybu pri odkope, ale našťastie z toho bol len odkop

13. minúta - Salah našiel voľného Oxlade-Chamberlaina, ale Angličan netrafil bránu

21. minúta - hlavička z rohu a Adrián zázračne zabránil

29. minúta - Soton má opäť šancu, ale proti bol gólman Liverpoolu

38. minúta - Svätci mali najväčšiu šancu polčasu, po centry Adams hlavičkoval, ale hlavičke chýbali centimetre

45. minúta - z ničoho nič sa k lopte dostali hráči Reds. Oxlade-Chamberlain centroval, ale obranca odvrátil na aut. Z nasledujúceho autu sa dostal k lopte Milner, Wijnaldum, opäť Milner, ten nahral Manému a Sadio vystrelil. 0-1!

2. polčas:

Liverpool začal hrať smerom dopredu aktívnejšie.

55. minúta - Milner sa dostal k lopte a vystrelil z diaľky. Jeho strele chýbali centimetre

56. minúta - Salah mohol zvýšiť náskok, ale kopol do brankára

63.minúta - po 3-4 minútovom 100 percentnom držaní lopty Milner vystrelil, ale prekopol bránu

65- minúta - Wijnaldum vytiahol Maného, ktorý nahrával Firminovi. Brazílčan sám pred brankárom netrafil bránu. (Opäť lopte chýbalo pár cm)

67. minúta - pohrozil Soton. Danny Ings vystrelil, ale prekopol bránu

71. minúta - Mané vybojoval loptu, nahral Firminovi a Brazílčan tentokrát vystrelil presne. 0-2!

74. minúta - Mané mohol zvýšiť na 0-3, ale Gunn bol proti

77. minúta - Mané našiel voľného Robertsona, ale ten neskóroval

83. minúta - chyba Adriána, ktorý vykopával loptu. Tá sa odrazila od Ingsa do brány. 1-2

86. minúta - Danny Ings mohol byť hrdinom zápase, ale v najdôležietejšom momente netrafil loptu

93. minúta - Henderson nádherne našiel Firmina, ale obrancovia vykopli loptu na roh

• Alex Oxlade-Chamberlain hral úplne iný zápas ako proti Chelsea
  • Adrián odohral veľmi dobrý prvý polčas, ani v druhom to nebolo zlé. Škoda tej hrúbky
  • Maného chuť a výkon rastú, veľmi dobrý výkon

Adrián (7)- chytal spoľahlivo. Škoda hrúbky, ale nevadí, aj lepšie mená sa občas kopnú

Alexander-Arnold (7) - Trent bol aktívny, behavý. Ale občas to na pravej strane škrípalo a jeho centre neboli také nebezpečné, aké by sme mohli očakávať

Matip (7) - behal, bránil, drel. Občas urobil chybu, ale jeho výkon nebol zlé

Van Dijk (9) - typický jeho výkon. Bránil výborne a skvele dirigoval obranu

Robertson (8) - Andy klasicky behal po celej ľavej strane ako o život. Naviac sa mi začína páčiť jeho drzosť

Wijnaldum (7) - veľmi dobrá prihrávka na Maného a aj jeho pokrytie lopty bolo dôležité

Milner (7) - behavý, štandartný výkon.

Oxlade-Chamberlain (8) - hral dobrý zápas. Smerom dopredu podporoval útok, vracal sa aj dozadu a bol to úplne iný hráč ako proti Chelsea

Mané (9) - strelil gól a na jeden prihral. Na Maném sa mi začína páčiť, že je nielen ten, čo akciu vytvorí, ale aj to, že ju vymyslí